zdatność

Trend treningu funkcjonalnego – korzyści, sprzęt fitness i ćwiczenia

funkcjonalny sprzęt treningowy worek z piaskiem-trener do chusty-opaski oporowe-niekończący się trener liny

„Trening funkcjonalny” w ostatnich latach zmienił się z trendu w zjawisko masowe i jest również określany jako trening przyszłości. Ta forma treningu opiera się na codziennych ruchach, w których różne grupy mięśni oddziałują jednocześnie. W związku z tym ćwiczenia treningowe powinny być funkcjonalne, tj. nie skierowane na poszczególne mięśnie lub grupy mięśni w izolacji, jak w tradycyjnym treningu siłowym. Nacisk kładziony jest na złożone, naturalne sekwencje ruchu. Całość powinna być wzmocniona, a jednocześnie stabilna i sprężysta.

Co przynosi trening funkcjonalny?

trening funkcjonalny własnej kamizelki masy ciała

Trening funkcjonalny tworzy własny Ciało do urządzenia treningowego i powinien dawać holistyczne efekty: Optymalizacja wydajności w obszarach siły, wytrzymałości, koordynacji i elastyczności. Regularny trening wzmacnia cały układ mięśniowo-szkieletowy, co jest pozytywne w codziennym życiu. Piękne mięśnie gratis! Celem treningu funkcjonalnego jest stabilizacja ciała oraz dostosowanie mięśni i stawów do treningu, codziennego życia i zawodów. Trening funkcjonalny jest idealny dla sportowców amatorów – niezależnie od poziomu sprawności i wieku.

Nawet operatorzy konwencjonalnych studiów fitness uznali, że nie mogą już zadowolić swoich klientów klasycznymi hantlami i sprzętem treningowym. Trening funkcjonalny jest teraz możliwy również we własnych czterech ścianach i podczas podróży. Najlepsze: nie są potrzebne hantle, wystarczy kilka urządzeń pomocniczych, które są przyjazne dla użytkownika i bezpieczne w użyciu. na aerobis.pl na przykład możesz odkryć duży wybór różnych urządzeń do treningu funkcjonalnego. Każde urządzenie ma swój własny cel, ale może być również używane indywidualnie do holistycznego treningu. Nie musisz więc przechodzić przez 10 lub więcej pojedynczych stacji, jak na siłowni. Dzięki szerokiej gamie różnych ciężarów i wzorów, każdy może skompletować własne indywidualne akcesoria treningowe, a po dokonaniu wyboru możesz zacząć.

Ćwiczenia treningu funkcjonalnego

chusta do treningu funkcjonalnego treningowa-backup body

Program treningu funkcjonalnego składa się głównie z ćwiczeń, w których ćwiczący pracuje z własnym ciężarem ciała jako oporem. Bodziec zewnętrzny stawia sportowca w sytuacji niestabilnej równowagi, w której musi się ustabilizować lub zrównoważyć.

Nacisk kładziony jest na mięśnie rdzenia, które są bardzo ważne dla stabilności całego układu mięśniowo-szkieletowego. W szczególności trenowane są mięśnie brzucha, odwodziciele w biodrach i stabilizatory barku. Aby trwale wzmocnić rdzeń, wiele ćwiczeń odbywa się w pozycji stojącej na obu nogach. Ale są też warianty, w których leżysz na podłodze lub zaczynasz w pozycji do pompki.

Najsłynniejszy sprzęt fitness do treningu funkcjonalnego

Funkcjonalny-trening-ćwiczenia-chusta-treningowa-wioślarska-górna część ciała

  • Z Trenażer chusty jest wszechstronnym narzędziem do treningu koordynacji i siły. Trenuje się tylko z ciężarem ciała, a wybór ćwiczeń jest dość duży. Trenować można zarówno górną, jak i dolną część ciała. Intensywność ćwiczeń można zmieniać w sposób ciągły, zmieniając kąt montażu. Urządzenie jest zatem odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Podstawowe ćwiczenia z trenerem chusty:

– wiosłowanie na pochyłości (ramiona, barki, plecy),

– pompki (klatka piersiowa, ramiona, tułów, ramiona)

– Butterfly Reverse z rozłożonymi ramionami (ramię, górna część pleców, szyja)

– Recrunch (brzuch, nogi)

– przysiad (nogi, pośladki)

Szkolenie z worków z piaskiem

trening-funkcjonalny-worki-z-piaskiem-zalety-tors-stabilnosc

  • Worek z piaskiem jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem treningowym i oferuje jeden z najskuteczniejszych sposobów na budowanie mięśni, redukcję tkanki tłuszczowej i poprawę postawy. Jak sama nazwa wskazuje, trenuje się go z mniej lub bardziej ciężkim workiem z piaskiem. W przeciwieństwie do konwencjonalnych ciężarów, takich jak hantle, ruch z workiem z piaskiem jest znacznie bardziej niestabilny, ponieważ piasek w worku jest w ciągłym ruchu. Ciężar nie jest więc sztywny, a mięśnie są zmuszone do ciągłej regulacji przy prawie każdym ćwiczeniu. Worki z piaskiem blackPack można również wypełnić (opcjonalną) torbą załadowczą AQUA. To zamienia worek z piaskiem w aquabag, a niestabilny trening staje się jeszcze bardziej intensywny, ponieważ woda porusza się jeszcze bardziej.

Podstawowe ćwiczenia z workiem z piaskiem:

– barki (wykorzystane są prawie wszystkie mięśnie, buduje siłę tułowia)

– Moc czyszczenia & Prasa (do treningu mięśni tułowia, brzucha i górnej części ciała)

– Dookoła świata (ćwiczenia funkcjonalne całego ciała)

– Deska z naciągiem zewnętrznym (mięśnie tułowia i obręczy barkowej)

– Płuca obrotowe (stabilność rdzenia, mięśnie brzucha i pleców)

Liny bojowe

trening-funkcjonalny-ćwiczenie-bitwa-liny-wytrzymałość

  • Liny bojowe to liny fitness, które poruszają się na różne sposoby, tak że biegną falami do punktu kotwiczenia. Techniki swingu to przede wszystkim trening wytrzymałości siłowej. Mięśnie ramion i barków czerpią ogromne korzyści z ćwiczeń, ale trenowany jest również tułów i nogi. Liny bojowe są dostępne w różnych długościach i średnicach. Do treningu potrzebujesz około połowy boiska jako powierzchni treningowej. Średnica liny ma decydujące znaczenie, ponieważ ma bezpośredni wpływ na trudność ćwiczeń. Im grubsza lina, tym większy musi być wysiłek.

Podstawowe ćwiczenia z linami bojowymi:

– Pajacyk (nogi, ręce, barki)

– Osiem (mocne mięśnie)

– fale wzajemne (ramiona, barki)

– Rosyjski twist (żołądek, ramiona)

Opaski oporowe

Funkcjonalno-treningowe-opaski oporowe-skuteczniejsze-bardziej urozmaicone

  • Elastyczny Opaski oporowe, Znane również jako opaski mocy, są idealne do treningu siły i elastyczności. Zasada jest bardzo prosta: im bardziej naciągnięte są gumki, tym większy opór, ponieważ dążą do powrotu do początkowego oporu. Sprawiają, że każde ćwiczenie jest bardziej efektywne i urozmaicone. Za pomocą taśm oporowych można trenować wszystkie części ciała, zwłaszcza nogi, brzuch i pośladki.

Podstawowe ćwiczenia z taśmami oporowymi:

– Glute Bridge (pośladki, brzuch, nogi)

– przysiady przednie (brzuch, nogi)

– kopnięcia w trzepotanie (brzuch, nogi)

– Pompki (mięśnie klatki piersiowej, ramion i tułowia)

Niekończący się trener liny

trening-funkcjonalny-niekończąca się-lina-trener-wszędzie-użyteczny

  • Niska waga, przydatna w dowolnym miejscu i łatwa do nauczenia. Z Niekończący się trener liny możesz trenować ruchy ciągnięcia, pchania i obracania, które rzucają wyzwanie całej górnej części ciała. Trenujesz z 4m niekończącą się liną z wybieranym oporem. Trenażer liny rzuca wyzwanie nie tylko mięśniom pleców, ale także barkom, ramionom i sile chwytu.

Podstawowe ćwiczenia z trenażerem liny bez końca:

Niezależnie od tego, czy jest zwrócony w kierunku urządzenia, czy odwrócony, stojąc, siedząc lub wspierając się – to urządzenie treningowe oferuje niezliczone ćwiczenia.