zdatność

Trend sports 2020: bieganie przełajowe, treningi fitness i jazda na rolkach są teraz modne!

„W tym roku będę uprawiał więcej sportu!” To jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych na przełomie roku. Ale w tym roku ta rezolucja stała się prawdziwym wyzwaniem z powodu kryzysu koronowego. Niemniej jednak wielu nie zrezygnowało z uprawiania sportu, ale po prostu dostosowało się do obecnej sytuacji. Pokazujemy, jakie są trendy sportowe w 2020 roku i jak wpłynęła na nie epidemia. Od biegania w terenie, przez jazdę na rolkach, po ekscytujące treningi w domu, ten rok miał wiele do zaoferowania. Zainspiruj się, może przyjrzysz się też tym trendom sportowym w przyszłym roku!

Pandemia koronawirusa wywarła duży wpływ na trendy sportowe w 2020 roku

Trend sportowy 2020 pod silnym wpływem kryzysu Corona

COVID-19 miał duży wpływ na nasze działania w tym roku. Tygodniami nie wolno było chodzić do restauracji i barów, maska ​​na twarz stała się ważną częścią naszego wyglądu, a ważne wydarzenia zostały odwołane. Nasza sprawność fizyczna również ucierpiała z powodu pandemii, ponieważ hale sportowe i studia fitness również były przez długi czas zamknięte.

Kryzys Corona ma również duży wpływ na trend sport 2020. W tym roku największą popularnością cieszą się zajęcia sportowe, które można uprawiać zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Sporty na świeżym powietrzu i treningi w domu cieszą się obecnie ogromną popularnością.

Bieganie przełajowe jest teraz modne. Wskazówki dotyczące modnych sportów

Ale co właściwie oznacza sport trendowy? Czy jest to innowacyjny dalszy rozwój tradycyjnego sportu, czy jest to nowy rodzaj ruchu? Właściwie oba. Zarówno nowy rodzaj sportu, jak i jednocześnie popularne zajęcia sportowe można określić jako sport trendowy. Między innymi sporty, które obecnie stają się znane w mediach społecznościowych, można określić jako sporty trendowe. W tym poście podsumowaliśmy najfajniejsze rzeczy do zrobienia w tym roku.

Trendy sportowe na świeżym powietrzu 2020

Ścieżka do biegania w terenie na świeżym powietrzu 2020

Dla wielu ćwiczenie na świeżym powietrzu było w tym roku jedyną opcją. Ale wciąż jest czas, aby wypróbować niektóre z trendów sportowych w 2020 roku. Niezależnie od tego, czy biegasz po terenie, latasz po stokach na airboardzie, czy jeździsz na starych, dobrych wrotkach, wybór należy do Ciebie.

Biegi przełajowe – bieganie w naturze

Trend biegowy w terenie 2020 Wskazówki dotyczące biegania po wzgórzach i dolinach

Znudziły Ci się już znane, miejskie biegi? Następnie spróbuj spacerować w sercu natury. Biegi przełajowe to niezwykle wszechstronny sport, który łączy bieganie z wędrówkami, a tym samym trenuje jednocześnie nogi i górną część ciała. Odmiana trenuje układ mięśniowo-szkieletowy, a nierówny teren wymaga dużej koncentracji i uwagi.

Nie musisz być w górach, żeby uprawiać biegi przełajowe. Ważne jest, aby wybierać ścieżki jak najbardziej naturalne, charakteryzujące się pochyłościami i spadkami oraz naturalnymi przeszkodami. Do znalezienia odpowiedniej trasy można użyć różnych aplikacji dla sportowców na świeżym powietrzu.

Trend sports 2020 zimowy szlak biegowy po śniegu

Bieganie w terenie to coś więcej niż wysiłek fizyczny. Słuchasz swojego ciała i swoich wrażeń, czujesz się dobrze i doceniasz miejsce, w którym biegasz. Wszystkie te różne odczucia pozwalają trenować w zgodzie z naturalnym środowiskiem.

Trend sports 2020 dla miłośników sportów zimowych: airboarding

Trendy w sportach zimowych 2020 stok do airboardingu

Jesteś zapalonym narciarzem lub snowboardzistą, ale chcesz spróbować czegoś nowego? Dlaczego nie zjechać ze zbocza twarzą w dół podczas następnych zimowych wakacji? Airboarding to trend sportów zimowych dla wszystkich entuzjastów sportów zimowych, którzy chcą podnieść poziom adrenaliny. Ponieważ jest to sport zimowy, możesz wypróbować ten sport w pozostałych miesiącach roku.

Airboarding nie jest właściwie nowym sportem, ale obecnie zyskuje na popularności. Leżysz na czymś w rodzaju poduszki powietrznej z uchwytami (tzw. airboard) i zjeżdżasz po stoku narciarskim. Koncentracja jest bardzo ważna podczas airboardingu, ponieważ airboard osiąga prędkość ponad 100 kilometrów na godzinę. Więc nie dla osób o słabym sercu!

Jazda na rolkach a jazda na rolkach

Wrotki Wrotki Trensport 2020

Wszystko z przeszłości jest teraz modne i oczywiście dotyczy to również świata sportu. Zarówno wrotki z lat 80-tych, jak i ich następca, rolki z lat 90-tych, w tym roku świętują swój powrót. Oprócz nostalgicznych uczuć, jakie w nas wywołują, sport z nim związany niesie za sobą wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia.

Podobnie jak w przypadku wielu innych trendów, szum wokół jazdy na rolkach pochodzi z mediów społecznościowych. Po tym, jak tiktoker Ana Coto z USA pokazała, jak prawidłowo jeździć na rolkach, świat oszalał na punkcie trendu z lat 80-tych. Jazda na rolkach jest nie tylko modna, ale także świetnym treningiem na uda i pośladki.

Jazda na rolkach na świeżym powietrzu powraca w 2020 roku

Podobnie jest z jazdą na rolkach. Maksymalny efekt osiąga się przy niewielkim wysiłku. Jeśli szukasz dobrego treningu na pośladki i nogi, który jest jednocześnie świetną zabawą, możesz wyjąć stare rolki z szafy i ruszyć na hulajnogę!

Trenuj w domu – TA metoda treningowa w 2020 roku

Trening w domu trening tańca baletowego

Treningi w domu – wypróbował je każdy miłośnik sportu w 2020 roku. Kryzys koronowy zaskoczył nas i po całkowitym zamknięciu na wiosnę, wszystkie alternatywne sporty musiały pozostać w formie. Ale to zaowocowało jednymi z najfajniejszych sportów trendów w 2020 roku.

Trening z hula hop

Hula Hoop Workout Trend Sport 2020

Czy wiesz, że kolorowe hula-hoop, które znamy z dzieciństwa, są idealne do efektywnego sześciopakowego treningu? Oczywiście nie używasz małych hula-hoopów dla dzieci ze sklepu z zabawkami, ale specjalnych hula-hoopów, które zwykle wypełnia się piaskiem lub wodą dla większego wysiłku.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, ważne jest znalezienie przyjemnej metody ćwiczeń, aby aktywność fizyczna stała się regularną częścią rutyny. Jeśli trening jest zabawny i nie możesz się go doczekać, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz się go trzymać i będziesz zmotywowany do dalszej poprawy. To właśnie przynosi trening hula hop. Oferuje ćwiczenia na szczupłą talię, ujędrnione uda, plecy, ramiona i mięśnie tułowia. Wypróbuj to!

Dbaj o formę dzięki treningowi na trampolinie

Trend sports 2020 mini trampolina do ćwiczeń w domu

Dobry trening na mini trampolinie jest skuteczniejszy niż jogging! Naukowcy udowodnili to już w latach 80. XX wieku. Od tego roku trampolina znalazła również miejsce we własnym domu w małym formacie. To niesamowite, jak przydatne może być tak małe urządzenie. Nie tylko poprawia wytrzymałość, ale także wzmacnia całe mięśnie tułowia. Zabawa też gwarantowana.

Trening na mini trampolinie trend ćwiczeń sportowych

Ale zanim kupisz mini trampolinę do swojego domu, upewnij się, że Twoja przestrzeń jest odpowiednia. Skakanie na trampolinie może być dość głośne, co z pewnością nie spodobałoby się sąsiadom. Potrzebujesz również określonej wysokości pomieszczenia, aby móc poprawnie wykonywać ćwiczenia. Lepiej zasięgnąć porady przed zakupem, aby uniknąć złych zakupów.

Trendy sportowe 2020: joga HIIT

Trening trendów treningowych HIIT w domu

Połączenie napięcia i relaksu to najgorętszy trend wśród fanów jogi. Joga HIIT oferuje zrównoważoną mieszankę wymagającego rozciągania i intensywnych ćwiczeń HIIT, które trenują wszystkie grupy mięśni w tym samym czasie. Kiedy joga spotyka się z treningiem siłowym, powstaje wszechstronny program treningowy, który zapewnia równowagę i relaks, a jednocześnie spala wiele kalorii poprzez maksymalny wysiłek.

A jak to właściwie działa? Trening interwałowy o wysokiej intensywności (w skrócie HIIT) pcha Cię do granic możliwości. Ten modny sport jest bardzo wymagający, a przez to bardzo skuteczny. Na dobre wyniki nie trzeba długo czekać. Joga natomiast działa i rozciąga mięśnie, co zmniejsza stres i poprawia nastrój.

Trendy sportowe 2020 HIIT hantle do jogi mata do jogi

Innowacyjna joga HIIT to trening interwałowy – zaczynasz od interwału HIIT, w którym ćwiczysz i ćwiczysz mięśnie, a po nim następuje interwał jogi, który przywraca puls do odpoczynku i napięte grupy mięśniowe z poprzedniego Delikatnie rozciąga interwał. Ten modny trening doskonale nadaje się dla wszystkich miłośników jogi, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego.

Trening tańca baletowego

Trening tańca baletowego na nogi i pośladki

Podczas długich dni zamknięcia wszyscy szukali zajęć, które utrzymają ich w dobrej formie bez nudy. W rezultacie dużą popularność zyskały również treningi taneczne. Każdy może tego spróbować w tak prosty sposób: po prostu poszukaj odpowiedniego filmu na YouTube i dołącz do nas.

Czy to hip-hop, salsa czy zumba – możliwości jest wiele. Jednym z najnowszych treningów tanecznych dla domu w tym roku jest trening tańca baletowego. Poprawia to postawę i trenuje pośladki i nogi. A co najważniejsze – nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt: ćwiczenia można bez problemu wykonywać na krześle.

Treningi fitness znów rosną po ponownym otwarciu

Wskazówki grupowe dotyczące ćwiczeń fitness Corona

Przed wybuchem pandemii i po jej ponownym otwarciu siłownie oferowały wiele ekscytujących treningów. Niektóre z nich, jak np. treningi taneczne, można przeprowadzić również we własnych czterech ścianach, inne, jak np. spinning, wymagają drogiego sprzętu fitness. Dodatkowo motywacja jest większa w treningu grupowym. Jeśli wznowiłeś już wizytę na siłowni, możesz również samodzielnie wypróbować popularne treningi fitness. Pamiętaj, że zasady dotyczące korony różnią się w zależności od stanu i poinformuj się z wyprzedzeniem o aktualnej sytuacji w Twojej okolicy.

Spinning jako popularny trend fitness

Trend sport 2020 spinning na siłowni

Jeśli szukasz efektywnego treningu grupowego, kursy spinningowe są dla Ciebie. Obecnie dostępnych jest wiele fajnych alternatyw dla klasycznego kolarstwa halowego. Co powiesz na przykład na zajęcia spinningu w ciemności i przy głośnej muzyce? Trening na czarnym rowerze to trend fitness z USA, który można już wypróbować w Niemczech. Przenosi jazdę na rowerze na siłowni na wyższy poziom. Sala jest zaciemniona, wszędzie gra fajna muzyka, a Ty trenujesz w klubowej atmosferze. Brzmi świetnie, prawda??