zdatność

Siłownia spalająca kalorie: co spalasz podczas treningu wytrzymałościowego lub treningu siłowego?

Niezależnie od tego, czy siedzimy przed komputerem, czy spacerujemy po parku, wszystko, co robimy w ciągu dnia, spala kalorie. Oczywiście na sofie nie spalamy tyle energii, co na przykład w niektórych dyscyplinach sportowych. I chociaż liczenie kalorii nie jest najlepszym sposobem na schudnięcie, czasami warto wiedzieć, czy ciężki trening na siłowni po pracy wystarczył, aby spalić kalorie z pączków, które przywiózł dzisiaj Twój współpracownik. Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, utrzymać wagę, czy zyskać masę mięśniową, warto wiedzieć, ile kalorii spalasz na siłowni. Czy więc warto poświęcić 1 godzinę na maszynę eliptyczną i jakie są korzyści z treningu siłowego? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych przydatnych wskazówek i informacji odpowiemy za chwilę!

Wydatki kaloryczne Siłownia Sprzęt do ćwiczeń odchudzających Podnoszenie ciężarów dla kobiet

Chociaż dość łatwo jest policzyć kalorie w naszej diecie, trudno jest oszacować, ile faktycznie spalamy podczas ćwiczeń. Niestety nie ma jednej formuły ani odpowiedzi na to pytanie, ponieważ spożycie kalorii zależy od wielu czynników i znacznie się różni w zależności od osoby. Im bardziej jesteś niedoświadczony, tym więcej kalorii spalisz. A gdy z biegiem czasu staniesz się sprawniejszy, kalorie spalone podczas tej samej aktywności i okresu będą nieco niższe. Niezależnie od tego, czy codziennie spędzasz 1-2 godziny na siłowni, jeśli nie wykorzystasz efektywnie czasu, nie osiągniesz żadnych rezultatów. Według ekspertów ds. zdrowia dorośli powinni ćwiczyć co najmniej 150 minut o umiarkowanej intensywności aerobowej lub 80 minut intensywnych ćwiczeń, takich jak plan treningowy HIIT.

Siłownia zużywająca kalorie: czy bieżnia jest skuteczna w odchudzaniu??

Zużycie kalorii na bieżni Interwałowy trening wytrzymałościowy Która maszyna cardio do spalania tłuszczu

Trening cardio to świetny sposób na zwiększenie tętna, a także może pomóc w zrzuceniu wagi. Ilość spalanych kalorii na siłowni zależy przede wszystkim od wieku, płci, wagi i oczywiście intensywności treningu. Im szybciej biegasz, tym więcej kalorii spalasz na bieżni. Na przykład, jeśli ważysz od 50 do 60 kilogramów i biegasz z prędkością około 8,5 – 9 km/h przez godzinę, spalisz od 700 do 850 kalorii, w zależności od poziomu sprawności. Ponadto wszyscy eksperci zgadzają się, że licznik kalorii na bieżni jest dość dokładny w porównaniu z resztą maszyn cardio – zwłaszcza jeśli wcześniej wprowadzisz swoją wagę i wiek. A bieganie na bieżni nie musi być nudne – to świetne narzędzie do robienia rzeczy ciekawiej. Na przykład spróbuj treningu interwałowego biegając z prędkością 12-13 km/h przez 30 sekund do 1 minuty, a następnie chodząc z prędkością 5-6 km/h przez 30 sekund. Jeśli chcesz ujędrnić pośladki i uda oraz zwiększyć spalanie kalorii na siłowni, wypróbuj bieżnię pochyłą!

A jak wygląda spalanie kalorii przez orbitrek?

Trenażer ze zużyciem kalorii, który jest urządzeniem cardio do odchudzania

Orbitrek jest jednym z najpopularniejszych urządzeń cardio w każdym studiu fitness i jest szczególnie odpowiedni dla początkujących fitness lub osób z problemami z kolanami. Wzmacnia to mięśnie i poprawia wytrzymałość, dzięki czemu orbitrek doskonale nadaje się nie tylko do rozgrzewki przed treningiem siłowym, ale także do odchudzania. Zużycie kalorii na orbitreku zależy oczywiście od ustawień wybranego urządzenia. Im wyższy poziom obciążenia i im szybciej pedałujesz, tym skuteczniejszy będzie trening. W zależności od intensywności i szybkości kobieta, która ma około 160 centymetrów wzrostu i 50 kilogramów, może spalić około 400 kalorii na godzinę. Według badań naukowych licznik kalorii na orbitreku przeszacowuje zużycie kalorii o około 42%. Dlatego lepiej nie polegać na tym całkowicie, ale monitorować puls i tętno. Ogólnie, optymalne spalanie tłuszczu ma miejsce przy 60 – 70 procentach tętna maksymalnego.

Ergometr zużycia kalorii

Zużycie kalorii Cardio na siłowni lub podnoszenie ciężarów w celu utraty wagi Trening fitness dla kobiet

Oglądanie filmu i jednoczesne ćwiczenie naszego ciała – nie bez powodu ergometr jest tak popularny. Ponownie, zużycie kalorii na siłowni zależy od intensywności treningu i naszej wagi. Przy umiarkowanym obciążeniu 90-100 watów kobiety o wadze od 50 do 60 kilogramów spalają około 500 kalorii na godzinę. Przy wyższym obciążeniu od 150 do 180 watów można spalić do 750 kcal. Jedną z największych zalet ergometru jest to, że w niektórych modelach możesz bezpośrednio wpisać ile kalorii chcesz spalić.

A jak wygląda spalanie kalorii na wioślarzu?

Zużycie kalorii Ergometr Trening fitness w celu utraty wagi Trening wytrzymałościowy lub siłowy jest lepszy

Wioślarz, często zaniedbywany lub całkowicie pomijany, jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń cardio do pełnego treningu całego ciała. W porównaniu z bieżnią i orbitrekiem wszystkie ważne grupy mięśni, w tym mięśnie barku, ramienia, brzucha i pośladków, są wykorzystywane jednocześnie. W ten sposób poprawia się wytrzymałość i przyspiesza metabolizm, co z kolei stymuluje spalanie tłuszczu. Kobieta ważąca 50 kilogramów może spożywać do 400 kalorii na godzinę przy lekkim ćwiczeniu na wioślarzu. Przy wyższym obciążeniu zużycie kalorii przez wioślarz wynosi około 800 kalorii. Jest to zatem idealne urządzenie na te dni, kiedy po prostu nie masz czasu na długi trening, a nadal chcesz uprawiać sport.

Czy trening siłowy nadaje się do odchudzania??

Wydatki na kalorie Podnoszenie ciężarów Ćwiczenie martwego ciągu dla kobiet

Czy wybierasz się również na maszyny cardio, gdy chcesz zrzucić kilka kilogramów i zadbać o sylwetkę? Cóż, niespodzianka – w końcu możesz chcieć iść do strefy z hantlami. Połączenie treningu cardio i siłowego to najlepszy możliwy wybór, aby uzyskać długoterminowe wyniki i rezultaty. Trening siłowy nie tylko stymuluje utratę wagi, ale także wzmacnia nasze kości, poprawia stabilność stawów i dlatego jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Nie ma jednej uniwersalnej formuły obliczania zużycia kalorii podczas podnoszenia ciężarów, ponieważ każdy trening jest inny. Trenujesz na różnych urządzeniach i podnosisz różne ciężary podczas treningu. Niezależnie od tego, czy chodzi o trening siłowy z własną masą ciała, czy ćwiczenia takie jak pompki, przysiady, wypady czy podnoszenie ciężarów – te dwa warianty są niezwykle skuteczne i wspierają zarówno utratę wagi, jak i budowę mięśni.

Zużycie kalorii Podnoszenie ciężarów na siłowni w celu odchudzania Ćwiczenia przysiadów z ciężarkami

Aby zwiększyć zużycie kalorii podczas podnoszenia ciężarów, lepiej jest stosować ćwiczenia złożone, które angażują kilka grup mięśni jednocześnie. Oczywiście ilość energii potrzebna do wykonania przysiadu z ciężarami jest znacznie większa niż np. uginania bicepsa. Według „Harvard Medical School” kobieta ważąca od 50 do 60 kilogramów może spalić do 300 kalorii na godzinę podczas intensywnego treningu siłowego. Wolne ciężarki mają wyższy potencjał spalania kalorii w porównaniu do maszyn siłowych. Podczas podnoszenia ciężarów równowagę i stabilność musi zapewnić ciało, a nie maszyna. Jednak niewłaściwa technika może prowadzić do poważnych obrażeń. Z tego powodu zaleca się, aby najpierw przyzwyczaić się do maszyn, a dopiero potem dodać podnoszenie ciężarów do rutynowych ćwiczeń.

Trening siłowy do odchudzania kobiet zużycie kalorii siłownia

Niezależnie od tego, czy używasz maszyn, czy wolnych ciężarów, możesz zwiększyć zużycie kalorii na siłowni, skupiając się na intensywności powtórzeń. Nie zatrzymuj się na 10 powtórzeniach, kiedy mogłeś zrobić 15. Jeśli nie jesteś zmęczony po ćwiczeniu, zwiększ opór. Dzięki skróceniu przerw między seriami lub treningowi obwodowemu Twoje tętno będzie wyższe przez cały trening, co pomoże Ci spalić o wiele więcej kalorii. Superets, w których wykonujesz dwa różne ćwiczenia z rzędu bez przerwy, to kolejny świetny sposób na pozbycie się tłuszczu. Prawdziwe piękno treningu siłowego tkwi jednak nie w zużyciu kalorii, ale w tzw. efekcie poparzenia. Gwarantuje, że nasz organizm przez kilka godzin po treningu będzie działał na pełnych obrotach, a tym samym zużyje więcej kalorii nawet podczas odpoczynku.

Zużycie kalorii Siłownia Sprzęt fitness Ćwiczenia górnej części ciała dla kobiet