zdatność

Schudnij z hula-hoopem: wskazówki dotyczące efektywnego treningu z mnóstwem zabawy

Hula-hoopy kojarzą się przede wszystkim z żywymi marzeniami o szczęśliwym dzieciństwie, w którym wszystkie obowiązki dorosłych jeszcze się nie spełniły. Nieco zaskakujące jest to, że hula-hoop to ostatnio trend, nie jako zabawka dla dzieci, ale jako skuteczny sposób na odchudzanie poprzez ekscytujące treningi hula-hoop. Czy hula-hooping może zapewnić wszystkie korzyści płynące z regularnego treningu, czy jest to tylko rozrywka? Jakie są najlepsze ćwiczenia na starej dobrej oponie? Czytaj dalej, aby uzyskać wszystkie ważne informacje o tym, jak schudnąć z Hula Hoop.

Można zdjąć za pomocą hula-hoop?

Hula Hoop do treningu całego ciała w domu

Szukasz ekscytującego treningu, dzięki któremu pozbędziesz się zbędnych kilogramów? W takim razie wypróbuj Hula Hoop! Będziesz naprawdę zaskoczony, jak bardzo możesz schudnąć dzięki starej dobrej oponie. Oznacza to nie tylko obracanie się w talii, ale także inne ćwiczenia, które ćwiczą wszystkie grupy mięśniowe.

Oto kilka ogólnych korzyści zdrowotnych i sprawnościowych związanych z treningiem hula-hoop:

 • Pozostajesz sprawny i w formie.
 • Możesz schudnąć w ciągu zaledwie kilku tygodni, ponieważ pomaga spalić do 450 kalorii w ciągu godziny.
 • Ma tendencję do wzmacniania mięśni, ponieważ są one zaangażowane w obręcze.
 • Działa zarówno na mięśnie brzucha, jak i na rdzeń ciała.
 • Ćwiczenia są zabawne i pomagają w walce z depresją.
 • Pomoże Ci uzyskać płaski brzuch, o którym zawsze marzyłeś.
 • Ćwiczenia uelastycznią Twoje ciało.
 • Ponieważ jest to zabawna i porywająca aktywność, sprawia, że ​​​​jesteś szczęśliwy i utrzymuje pozytywność.
 • Wzmacnia skupienie.
 • Zapewnia elastyczną i wąską talię.

Jak schudnąć Ćwiczenia z Hula Hoop

Aby schudnąć z hula-hoopem wystarczy nawet 20-30 minut dziennie. To może nie wydawać się trudne, ale jeśli pozwolisz oponie krążyć wokół talii przez pół godziny, szybko zdasz sobie sprawę, jak bardzo jest to męczące.

Ale co sprawia, że ​​ten trening jest tak wyjątkowy? Obracając oponę, układ sercowo-naczyniowy naprawdę działa, co zwiększa poziom hormonów szczęścia w organizmie. Po treningu czujesz się wolny, a małe codzienne zmartwienia znikają.

Zużycie kalorii i utrata wagi

Który hula-hoop był obciążony, aby schudnąć

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważysz, gdy zaczniesz hula-hooping, jest to, że możesz spalić tyle kalorii, ile byś biegał na bieżni. Tradycyjne ćwiczenia i rutyny fitness mogą spalić średnio od 200 do 300 kalorii na godzinę. Dzięki hula-hoopingowi możesz spalić tę samą ilość w zaledwie 30 minut. Jest to ogromne spalanie kalorii i korzyść dla kogoś, kto próbuje zrzucić dużo zbędnych kilogramów poprzez ćwiczenia, ale nie na treningi na siłowni.

Hula Hoop nadaje się do dobrego treningu całego ciała?

Schudnij z treningiem całego ciała z hula hop

Jeśli szukasz treningu całego ciała bez mnóstwa sprzętu, hula-hooping może być doskonałym wyborem. Hula Hoop może zapewnić trening całego ciała i dopasować się do aktualnej rutyny wytrzymałościowej ciała.

Na przykład możesz wykonywać wypady podczas ćwiczeń ramion z hula-hoopem. Możesz także zrównoważyć i wykonać kilka pozycji jogi podczas instalowania hula-hoop. Możesz go używać do treningu mięśni brzucha, ramion, barków, nóg i tułowia. Wszystko zależy od tego, jak włączysz hula-hop do swojej rutyny.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś uciekać się wyłącznie do hula-hoopingu. Ćwiczenia Hula Hoop pomagają dostosować twoje ciało do stabilności, wytrzymałości i skupienia na rdzeniu, których potrzebujesz, aby zbudować siłę rdzenia, ale same nie zapewnią ci sześciopaku. Jeśli to jest twój cel, nie zapomnij o innych ćwiczeniach, które są ukierunkowane na twój rdzeń.

Schudnij z Hula Hoop – doświadczenia

Jak bardzo schudnąć dzięki doświadczeniu Hula Hoop

Wiele kobiet, które mają nadwagę lub które przybrały zbyt dużo na wadze w ciąży, przysięgają na Hula Hoop, aby szybko i skutecznie schudnąć. Ponadto hula-hooping redukuje tkankę tłuszczową wokół brzucha i bioder oraz znacznie napina talię. A ile faktycznie możesz schudnąć z hula-hoopem? Oczywiście nie można podać dokładnej odpowiedzi, ale wyniki kobiet, które już próbowały treningu, są naprawdę przekonujące. Na przykład przyszła panna młoda z Wielkiej Brytanii straciła prawie 40 funtów w czasie między zaręczynami a ślubem tylko z hula-hoopem. Podobne doświadczenia z oponą miała Amerykanka, która w ciągu jednego roku straciła na wadze nieco ponad 35 kg.

Schudnij z hula-hoopem – tak to działa!

Schudnij i baw się z hula-hoop

Dzięki temu hula-hooping jest nie tylko zabawny, ale także skuteczny. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, jeśli zamierzasz używać opony jako środka do utraty wagi. Nawet jeśli jesteś nowy w hula-hoop, nigdy nie jest za późno na naukę.

Pierwsze kroki

Trening Hula Hoop, który obręcz

Aby naprawdę schudnąć z Hula Hoop, powinieneś najpierw wybrać odpowiednią oponę. Opony, które są obciążone małymi ciężarami, najlepiej nadają się do redukcji masy. Idealne są wagi od 0,7 do 1,2 kilograma dla początkujących i do 2 kilogramów dla zaawansowanych użytkowników. Ważną rolę odgrywa również średnica opony – im większa opona, tym łatwiej okrążyć talię. Jeśli to możliwe, wypróbuj wybrany hula-hoop przed zakupem.

Porady:

 • Zacznij od krótszych treningów, aby przyzwyczaić swoje ciało do ruchów z hula-hoop.
 • Obejrzyj kilka filmów.
 • Wybierz odpowiedni obręcz (na przykład obciążone obręcze hula są odpowiednie na talię, ale nie są tak dobre dla ramion, rąk i nóg).
 • Noś wygodne, elastyczne, obcisłe ubranie, które zapewnia dużo ruchu.
 • Upewnij się, że masz prawidłową postawę i ruch.
 • Odtwarzaj muzykę, aby Twój trening był przyjemniejszy.

Świetne ćwiczenia na odchudzanie z hula hop

Schudnij dzięki ćwiczeniom z wyciskaniem drzewa Hula Hoop

Tutaj zebraliśmy kilka ćwiczeń z hula-hoopem, abyś mógł zorientować się, co możesz zrobić z hula-hoopem. To tylko niewielka część wariantów treningu, ponieważ prawie każde klasyczne ćwiczenie można wykonać również z obręczą.

Wyciskanie drzewa

W tym ćwiczeniu używasz hula-hoop jak hantli. Zasadniczo będziesz wykonywał wydłużenia tricepsa z niewielką różnicą. Oto kroki.

Trzymaj hula-hoop za głową. Następnie podnieś prawą nogę i umieść podeszwę prawej stopy po wewnętrznej stronie lewej nogi tuż pod kolanem. Trzymaj plecy prosto i patrz przed siebie. Teraz opuść hula-hoop za sobą, zginając łokcie, a następnie przywróć go do pozycji wyjściowej. Zrób to 10 razy, a następnie zamień nogi.

Przysiad z obręczą i hula-hoop

Przysiad na obręczy

Przysiady są odpowiednim ćwiczeniem dla bioder i ud. Kiedy dodasz hula-hoop, tracisz dodatkowy tłuszcz na biodrach. Dowiedz się, jak to zrobić.

Ustaw hula-hoop w odległości jednej ręki przed sobą i trzymaj ją obiema rękami. Rozstaw nogi na szerokość ramion. Upewnij się, że palce u nóg są skierowane w tym samym kierunku co kolana. Teraz wysuń biodra, ugnij kolana i opuść ciało tak, jakbyś siedział na krześle. W tym samym czasie odsuń górną część hula-hoop, aby móc prawidłowo przysiadać. Upewnij się, że kolana nie zasłaniają palców. Wróć do pozycji wyjściowej.

Hula Hoop Rosyjski Twist

Russian Twist to świetne ćwiczenie podstawowe. Możesz je podnieść, jeśli zrobisz je z hula-hoopem. Oto kroki.

Usiądź na podłodze i trzymaj hula-hoop obiema rękami. Zegnij lekko kolana i podnieś obie nogi. Usiądź trochę i skręć w prawo trzymając hula-hoop. Zatrzymaj się na chwilę, a następnie skręć w lewo. Powtórz 25 razy, aby dokończyć zdanie. Zrób 3 zestawy.

Ćwiczenia Hula Hoop na odchudzanie Ninja Pass

Przepustka ninja

Rozstaw stopy na szerokość ramion na podłodze i lekko ugnij kolana. Trzymaj obręcz w prawej ręce i przekręć talię przez prawe ramię. Następnie skręć w lewo, przechodząc obok obręczy do lewej ręki. Powtórz ten proces, ale w razie potrzeby zrób sobie przerwę, ponieważ dodatkowa waga tej opony może być duża.

Boczny odcinek z hula hop

Boczny odcinek z hula hop

Najpierw stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i trzymaj obręcz w powietrzu nad głową. Pochyl się na bok, wyprostuj boki i rozgrzej ciało. Następnie przytrzymaj odcinek przez kilka sekund i zmień strony.

Wniosek

Sprawny i zdrowy z Hula Hoop

Podsumowując, odchudzanie z hula-hoopem jest atrakcyjną alternatywą dla treningów dla tych, którzy unikają wykonywania brzuszków lub pompek. Są podobne do cardio, jeśli chodzi o skuteczność odchudzania, jednocześnie poprawiając mięśnie tułowia. Mimo to, aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz przestrzegać zdrowej diety.