zdatność

Pij przed treningiem: to 4 najgorsze napoje przedtreningowe!

Ważne jest, aby organizm był nawodniony przez cały dzień, zwłaszcza przed i podczas treningu, kiedy chcesz być w najlepszej formie. Mądry wybór napojów przedtreningowych może nie tylko pomóc uzupełnić rezerwy płynów, ale także pomóc uniknąć spadków energii i problemów żołądkowych. Jedzenie i napoje bogate w tłuszcze, błonnik lub alkohol mogą sprawić, że poczujesz się zagracony, bezsilny i apatyczny, a także zrujnować Twój trening. Poniżej wyjaśniamy, jakich napojów NIE należy pić przed ćwiczeniami i z jakich alternatyw można skorzystać.

1. Koktajle warzywne to prawdziwe napoje antysportowe

Nie pij koktajlu warzywnego przed ćwiczeniami

Warzywa są zwykle bogate w błonnik, co sprawia, że ​​są tak zdrowe. Chociaż błonnik jest ważny dla wspierania zdrowego funkcjonowania jelit i zapobiegania przewlekłym chorobom i zaparciom, jeśli cieszysz się nim zbyt blisko treningu, może prowadzić do problemów trawiennych.

Pokarmy bogate w błonnik trawią trochę czasu i mogą przyczyniać się do powstawania nieprzyjemnych gazów i dyskomfortu żołądkowego podczas ćwiczeń. Dotyczy to zwłaszcza warzyw krzyżowych, takich jak brokuły, kapusta, rukola, jarmuż i rzodkiewki. Powinieneś unikać zielonych koktajli w środku od jednej do dwóch godzin przed treningiem pić, aby uniknąć dyskomfortu.

Pij sok warzywny przed ćwiczeniami, aby uzyskać zastrzyk energii

I tylko dla twojej informacji: koktajle różnią się od soki. Wyciskanie soku z warzyw usuwa większość, jeśli nie całość błonnika, pozostawiając tylko wodę, witaminy, minerały i cukier. Soki warzywne mogą dać Ci zastrzyk energii przed treningiem bez ryzyka, że ​​błonnik spowoduje niestrawność.

Wskazówka: Pij soki warzywne od jednej do dwóch godzin przed treningiem dla dobrego zastrzyku energii i ciesz się koktajlami warzywnymi, jak Przekąska po treningu. Z tego artykułu dowiesz się, co jeszcze powinieneś jeść i pić po ćwiczeniach.

2. Mleka pełnego i innych napojów bogatych w cukier i tłuszcz nie należy pić przed ćwiczeniami

Nie pij mleka przed ćwiczeniami

Mleko o wysokiej zawartości tłuszczu może powodować szwy boczne i rozstrój żołądka podczas ćwiczeń. Według Akademii Żywienia i Dietetyki, aby uniknąć tych negatywnych skutków ubocznych, omijaj je przed treningiem pokarmy i napoje o wysokiej zawartości tłuszczu pozwolić.

Szklanka mleka pełnego zawiera 8 gramów tłuszczu, natomiast mleko odtłuszczone zawiera 0 gramów tłuszczu (wg USDA). Jeśli przed ćwiczeniami chcesz wypić latte macchiato, białą kawę lub cappuccino, zastąp mleko pełne Chude mleko lub bezmleczną alternatywę, taką jak Mleko migdałowe (która ma niższą zawartość tłuszczu), aby uniknąć nieprzyjemnych objawów.

3. Kefir nie nadaje się jako napój przedtreningowy

Nie pij kefiru przed ćwiczeniami lub treningiem

Kefir to gęsty napój jogurtowy, który świetnie uzupełnia zapasy płynów po treningu, ale nie jest najlepszym wyborem na napój przedtreningowy.

Kefir powstaje w wyniku fermentacji mleka z grzybami kefirowymi, które zawierają drożdże, polisacharydy i bakterie kwasu mlekowego. Ten aromatyczny i sycący napój zawiera wysokiej jakości białko, probiotyki i tłuszcz – wszystko to, co pomaga organizmowi w regeneracji po treningu.

Podobnie jak w przypadku mleka, zawartość tłuszczu w kefirze może powodować wzdęcia i rozstrój żołądka podczas ćwiczeń, jeśli wypijesz go zbyt wcześnie przed ćwiczeniami. Jedna szklanka kefiru z pełnego mleka zawiera 8 gramów tłuszczu, zgodnie z USDA.

4. Picie alkoholu przed ćwiczeniami jest niedopuszczalne

Lepiej nie pić piwa przed ćwiczeniami

Alkohol, taki jak sznaps, piwo czy wino, nie tylko zagraża Twojemu bezpieczeństwu podczas ćwiczeń, ale może również pogorszyć Twoją wydajność. Alkohol ma działanie moczopędne i ogranicza zdolność organizmu do wchłaniania płynów.

Chociaż alkohol zawiera wodę, nie wszystko dostaje się do komórek, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie. W rzeczywistości większość wody trafia do moczu i nigdy nie dociera tam, gdzie jest potrzebna do nawodnienia. Jeśli pijesz alkohol przed ćwiczeniami, pij go z umiarem, aby ograniczyć jego działanie moczopędne i zapewnić odpowiednie nawodnienie organizmu, zgodnie z American College of Sports Medicine.

Najlepsze napoje przedtreningowe do spróbowania!

Picie wody z cytryną przed ćwiczeniami jest dobre

Przed ćwiczeniami powinieneś wypić coś, co bez alkoholu jest i niska zawartość tłuszczu i błonnika zawiera. Następujące napoje mogą pomóc w utrzymaniu nawodnienia i przygotowaniu się do wyników sportowych bez ryzyka niestrawności, zaparć, gazów lub dyskomfortu w żołądku.

  • Woda mineralna (niegazowana)
  • Woda cytrynowa (wymieszaj sok z połowy cytryny z 250 ml wody)
  • Zielona herbata (zwłaszcza odmiany Matcha, Gyokuro i zielona herbata rooibos)
  • czarna kawa (lub z odtłuszczonym mlekiem)
  • Sok owocowy (ze 100% zawartością owoców)
  • izotoniczne napoje dla sportowców (bez cukru)

Według Kolegiackiego i Zawodowego Stowarzyszenia Dietetyków Sportowych należy przynajmniej cztery godziny przed treningiem wypić od 500 ml do 600 ml płynu. Tuż przed treningiem – około 15 minut przed – należy wypić od 250 do 350 ml wody lub innego napoju nawilżającego. Szejki białkowe i woda z aminokwasami należy zrobić w ciągu pierwszych 30 minut po treningu wziąć w.

Lepiej pić koktajl proteinowy po treningu

Aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z tymi zaleceniami, warto mieć zawsze przy sobie butelkę wody. Odpowiednie nawodnienie jest ważne, aby utrzymać nawodnienie organizmu i regulować temperaturę ciała podczas ćwiczeń. Jeśli nie pijesz wystarczającej ilości płynów, ryzykujesz zmęczenie i przedwczesne przegrzanie podczas ćwiczeń.

Picie wody przed, w trakcie i po treningu jest ważne