zdatność

Optymalizacja kondycji na bieżni – 9 sposobów na więcej zabawy podczas ćwiczeń

baw się dobrze, a fitness na bieżni sprawi, że trening biegowy stanie się zabawą i zabawą

Ile razy ćwiczyłeś fitness na bieżni, ponieważ myślałeś, że powinieneś, a niekoniecznie dlatego, że chciałeś? Z pewnością nie jesteś w tym osamotniony, a wielu ludziom trudno jest zmotywować się do biegania. Nie mówiąc już o wystarczającej determinacji, aby zaangażować się w fitness na bieżni. Monotonia treningu biegowego sprawia, że ​​bieganie jest jeszcze bardziej męczące. Nawet ci, którzy go kochają, muszą w pewnym momencie przyznać, że czasami robi się nudno. Jednak nie powinieneś pomijać treningu na bieżni tylko dlatego, że jest nudny. Te dziewięć wskazówek tchnie nowe życie w Twoją sprawność na bieżni. I nigdy nie wiadomo – te metody mogą nawet stać się rutyną.

Znajdź i pobierz zabawne aplikacje

Rozmowa lub rozmowa przez telefon podczas ćwiczeń na bieżni ze smartfonem kobieta z bidonem

Potrzebujesz motywacji? Na pewno będzie do tego odpowiednia aplikacja mobilna. Na przykład pobierz aplikację do treningu audio i uzyskaj dostęp do wielu różnych treningów biegowych. Prowadzą je również trenerzy, którzy z dużym prawdopodobieństwem doprowadzą Cię do mety. W większości przypadków możesz wybrać, jak długo chcesz trenować i skupić się na konkretnych ćwiczeniach. Sam ustalaj interwały i prędkość, aby poprawić swoją wytrzymałość.

nowoczesne urządzenie trening fitness telefon komórkowy połącz aplikacje do pobrania

Możesz nawet wybrać swoją muzyczną inspirację, od muzyki ludowej po energetyczne hity. Na przykład zamień bieg w grę z aplikacjami do gier o zombie. Wybierz swoją misję na dany dzień i postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby zebrać zapasy i zbudować swoją bazę. Jeśli zombie cię ścigają, musisz przyspieszyć tempo.

Wykonuj ćwiczenia wirtualnie

zabawa podczas bieżni fitness bieganie trening rozrywkowy tworzenie wirtualnego biegu na płaskim ekranie

„Po raz kolejny technologia treningu biegowego całkowicie się zmieniła” – mówi fizjolog Tom Holland. „Aplikacje takie jak RunSocial łączą się z bieżniami przez Bluetooth, dzięki czemu możesz trenować na bieżni z ludźmi z całego świata w dowolnym momencie na różnych trasach.” Możesz także brać udział w zaplanowanych biegach grupowych, biegać z przyjaciółmi, a nawet brać udział w wyścigach . Takie aplikacje są już preinstalowane na wielu nowszych bieżniach. Możesz również użyć aplikacji takiej jak BitGym, która pozwala wirtualnie prowadzić kursy na całym świecie z tabletu lub smartfona.

Komunikuj się podczas ćwiczeń na bieżni

podczas ćwiczeń, rozmowy lub telefonowania smartfon kobieta odzież sportowa bieżnia

Choć nie jest to najlepszy sposób na skupienie się na treningu, w dobie wielozadaniowości korzystanie z telefonu podczas ćwiczeń jest całkowicie dopuszczalne. Korzystaj ze słuchawek Bluetooth, aby omawiać najnowsze wiadomości z ojcem podczas długich, równych biegów. Możesz nawet rozmawiać przez telefon, tablet lub wideo z mamą lub znajomymi w całym kraju. Jeszcze lepiej, zaplanuj bieg z niektórymi z nich, aby móc wspólnie wykonywać przerażające treningi na bieżni.

Połącz bieganie z Netflix

nowoczesne urządzenie fitness tablet bieżnia treningowa netflix

Pomiędzy pracą, rodziną i obowiązkami społecznymi może być trudno uzyskać trening, nie mówiąc już o godzinie Netflix. Jeśli jednak chcesz obejrzeć serię Game of Thrones na przykład podczas Treadmill Fitness, możesz wykorzystać swój czas na swoją korzyść, łącząc te dwa. Zdobądź tablet i niezawodne połączenie internetowe, załóż słuchawki i przenieś się do fikcyjnej krainy Westeros lub równoległego wszechświata zwanego Upside Down.

oglądać telewizję podczas ćwiczeń na bieżni fitness wiele bieżni ekrany telewizora z płaskim ekranem

W ten sposób możesz na chwilę uratować swoje życie towarzyskie. W badaniu Management Science z 2013 roku stwierdzono również, że np. tylko „GoT” na bieżni zwiększa motywację do chodzenia na siłownię. Więc może to być dla Ciebie korzystna wygrana.

Utwórz motywacyjną playlistę

bieganie w przyrodzie ćwiczenia na zewnątrz kwiaty słońce

Czasami najtrudniejszą częścią jest rozpoczęcie treningu. Z tego powodu, zanim jeszcze pójdziesz na siłownię, możesz zmotywować się odrobiną muzyki, czy to ze ścieżką dźwiękową „Rocky”, czy ciężkim basem techno. Gdy już jesteś na bieżni, dobrym pomysłem jest również utworzenie listy odtwarzania wideo z ulubionymi scenami z filmów, telewizji i YouTube i oglądanie ich podczas ćwiczeń. Wszystkie takie sceny z filmów mogą wpłynąć na ciebie emocjonalnie i zmusić do działania. Jeśli chodzi o ćwiczenia na bieżni, motywacja i bycie zmuszonym do działania to dobra rzecz.

Bądź kreatywny

Ta metoda jest odpowiednia dla tych z was, którzy mogą opisać siebie jako bardziej ekstrawertyków. Prawdopodobnie widziałeś niektóre z wirusowych filmów, w których ludzie śpiewają, tańczą i bawią się na bieżni. Cóż, to możesz być ty. Jest rok 2019 i czasy biegania w krótkich spodenkach z opaską już dawno minęły. Co może Cię wciągnąć na bieżnię? Czy potrafisz śpiewać operę lub freestyle rap? Zrób to podczas biegania, a możesz stać się sensacją w internecie. Nie próbuj jednak za bardzo, jak na przykład członkowie „OK Go” w ich kultowym teledysku. Złamane kości są bezużyteczne dla Twojej sprawności na bieżni.

Ćwicz dla swojego mózgu

słuchanie muzyki podczas treningu na bieżni ze słuchawkami

Bieganie może być naprawdę powtarzalne, gdy szukasz towarzystwa lub rozrywki w swoim umyśle. W takim przypadku puść wodze fantazji. Zajęcie mózgu sprawi, że mniej będziesz myślał o tym, ile minut lub sekund pozostało do końca treningu. Na przykład posłuchaj interesującego podcastu w Internecie, który odciągnie Cię od całego procesu i skłoni do myślenia. W Internecie jest wystarczająca liczba bezpłatnych dokumentów audio lub audiobooków, które można wypróbować na różne sposoby. Inną przydatną opcją byłoby odświeżenie umiejętności językowych w określonym języku, takim jak włoski, przed wyjazdem na wakacje lub podróż służbową.

Muzyczna rozrywka dla Twojej fitness na bieżni

bieżnia fitness optymalizacja metody rozrywka zabawa ćwiczenia słuchanie muzyki

Jeśli masz pasję do muzyki, nigdy nie będziesz się nudzić, zwłaszcza gdy masz okazję grać swoją ulubioną muzykę. Zamiast patrzeć na bieżnię jako na trening, możesz słuchać w całości swoich ulubionych albumów lub nowości. Przy średniej długości albumu od 45 do 60 minut możesz pokonać od sześciu do dziesięciu kilometrów, w zależności od prędkości. Nie koncentruj się na nogach i bijącym sercu i skup się na muzyce płynącej przez twoje uszy. Przez większość czasu trudno jest ćwiczyć na bieżni, chyba że zatracisz się w muzyce.

Czy trening interwałowy

stopy biegające po szybach bieżni buty sportowe

Bieżnie są idealne do treningu interwałowego, który promuje siłę i szybkość oraz szybko spala kalorie. Po rozgrzewce zwiększ tempo przez 30 sekund, sprintuj, a następnie obniż tempo do swobodnego biegu na minutę. Powtórz te interwały w sumie siedem razy. Wypróbuj piramidę, a czas minie. Zwiększ prędkość do wymagającego tempa, które możesz wytrzymać przez minutę. Następnie zregeneruj się w delikatnym tempie przez minutę. W kolejnym interwale zwiększ tempo do dwóch minut, a także zrelaksuj się przez dwie minuty. Zwiększaj to do pięciu minut na raz, a następnie wróć do minuty.