zdatność

Jakie są najlepsze maszyny cardio do domowej siłowni?

Wielu chciałoby zrobić więcej dla swojej kondycji, ale tak naprawdę nie ma ochoty chodzić lub jeździć na rowerze po pracy lub w dzień wolny. Chodzenie na siłownię też nie zawsze jest łatwe, więc założenie domowej siłowni we własnych czterech ścianach nie jest złym pomysłem. Jeśli posiadasz przerobioną piwnicę lub pokój, dzięki odpowiedniemu sprzętowi możesz spełnić swoje marzenie o własnym studio fitness.

Jakich urządzeń nie powinno zabraknąć w domowej siłowni??

Sprzęt do domowej siłowni maszyna eliptyczna i piłka do ćwiczeń

Aby skutecznie spalić tłuszcz, najlepszym rozwiązaniem są maszyny cardio. Ale która z wielu różnych maszyn cardio jest idealna do utraty wagi, a co robi bieżnia, maszyna do wiosłowania i? Trener crossfitu? Jeśli Twoim celem jest zrzucenie wagi i usprawnienie układu sercowo-naczyniowego, powinieneś nie tylko skoncentrować się na treningu siłowym, ale także pomyśleć o treningu cardio. W tej dziedzinie istnieje wiele sposobów idealnego połączenia treningu wytrzymałościowego i siłowego. Jednak ważne jest, aby okrążenia były częścią planu treningowego, ponieważ to właśnie mieszanka sprawia, że ​​sport w domu i sport na świeżym powietrzu są tak zdrowe.

Trening wytrzymałościowy w domowej siłowni na orbitreku

Bądź tam z radością

Każdy, kto kiedykolwiek był w studiu fitness, z pewnością pamięta jeszcze tych, którzy jakimś cudem chodzili apatycznie po bieżni i stali na stepperze, wyraźnie znudzeni. Inni w tym czasie bawią się smartfonem lub wolą prowadzić ożywioną rozmowę z sąsiadami niż koncentrować się na treningu. Takie podejście nie sprawia, że ​​sport jest skuteczny, ponieważ zaangażowani powinni być również ci, którzy poświęcają czas na uprawianie sportu. Jeśli trenujesz w swojej domowej siłowni, musisz zostawić telefon na zewnątrz i skoncentrować się tylko na sporcie, bo tylko tak można się nim cieszyć.

Trenuj efektywnie w domu

Jakie urządzenia są zalecane?

Sprzęt fitness do domowych ergometrów wioślarskich

Oczywiście jest to kwestia ceny, jaki sprzęt wchodzi do domowej siłowni. Zalecane jest Ergometr wioślarski, który trenuje wszystkie główne grupy mięśni i spala 1000 kalorii na godzinę. Za niecałe 300 euro to urządzenie nie jest zbyt drogie. Klasykiem jest bieżnia, którą wybiera wielu, którzy zakładają siłownię w domu. Bieżnia umożliwia wyznaczanie celów i bieganie w każdą pogodę. W zależności od prędkości można spalić od 400 do 1000 kalorii, ale koszt tego urządzenia, wynoszący niecałe 800 euro, jest bardzo wysoki. Stairmaster, który w codziennym życiu zastępuje wchodzenie po schodach, również nie jest okazją. Na godzinę można spalić do 1000 kalorii, a nogi i pośladki są optymalnie wytrenowane. Cena takiego schodołazu to niecałe 1050 euro.

Maszyny cardio w bieżni domowej siłowni

Każdy, kto lubi jeździć na rowerze, ale nie ma ochoty jeździć na rowerze po okolicy przy każdej pogodzie, powinien umieścić ergometr rowerowy w swojej domowej siłowni. Dzięki temu możesz łatwo spalić 1000 kalorii na godzinę. Jazda na rowerze trenuje nogi i pośladki, podobnie jak skakanka, trening, który kosztuje niewiele, ale jest bardzo skuteczny. Zwykle wystarczy tylko jedno urządzenie fitness, aby na stałe utrzymać sylwetkę i pozostać w formie. Jeśli chcesz jeszcze więcej sprawności, nadal możesz biegać lub jeździć na rowerze na zewnątrz.

Domowa skakanka do ćwiczeń w salonie