zdatność

Fitness w domu: jakiego sprzętu potrzebujesz do dobrego treningu w domu?

Hantle fitness w domu w domu

Siłownia nie jest idealnym miejscem do treningu dla każdego. Wielu po prostu nie czuje się komfortowo na siłowni i zawsze znajduje wymówki, takie jak długa podróż lub zła pogoda. Aby uniknąć takich niedogodności, możesz ćwiczyć także w domu. Ale czego potrzebujesz do naprawdę skutecznego treningu w domu? W artykule podsumowujemy niezbędny sprzęt oraz zalety i wady fitnessu w domu.

Plusy i minusy treningów domowych

Sprzęt do ćwiczeń w domu mata do ćwiczeń

Każdy wie, że ćwiczenia i sprawność fizyczna są dobre dla zdrowia i powinny być częścią życia każdego z nas. Niemniej jednak długi czas dojazdu na siłownię, często przepełnione studia fitness i wysokie opłaty zniechęcają nawet entuzjastów fitnessu. Z drugiej strony komfort własnych czterech ścian zapewnia elastyczne czasy treningu i nie musisz brać pod uwagę innych. Co więcej, jeśli masz dobrą rutynę treningową, treningi w domu mogą być równie skuteczne, jak te na siłowni. Trening w domu jest też bardzo tani – wystarczy zainwestować w kilka urządzeń.

Wskazówki Ćwiczenia w domu Ćwiczenia Sprzęt

Z drugiej strony fitness w domu ma również wady. Ponieważ nie ma trenera, niedokładności w wykonywaniu ćwiczeń nie mogą być korygowane, co może prowadzić do kontuzji. Dlatego szczególnie początkującym nie zaleca się intensywnego treningu w domu. Często też traci się motywację do ćwiczeń, gdy wracasz do domu po długim dniu pracy. Brak miejsca w większości mieszkań miejskich może być również postrzegany jako poważna wada. Więc każdy musi sam zdecydować, czy lepszy jest trening w domu, czy w studio.

Fitness w domu: jakiego sprzętu potrzebujesz?

Sprzęt do ćwiczeń w domu trampki kettlebell

W przypadku skutecznego treningu w domu decydującą rolę odgrywa również odpowiedni sprzęt. Możesz trenować tylko z własną masą ciała, ale z pewnym sprzętem do ćwiczeń lub praktyczne rowery treningowe pożądany efekt można osiągnąć szybciej.

Fitness w domu krzesło treningowe do domu rower stacjonarny

Niezależnie od tego, czy zamieniasz cały pokój w mieszkaniu w prywatną siłownię, czy po prostu używasz podłogi w salonie, potrzebujesz sprzętu. Sprzęt fitness do domu można znaleźć w Internecie na przykład pod adresem gorillasports.de zakup. Ważne jest, aby skoncentrować się na tym, co najważniejsze. Najlepiej używać sprzętu, który może trenować wiele grup mięśniowych. To nie tylko oszczędza pieniądze, ale także miejsce.

Maszyny cardio należą do najpopularniejszych maszyn do treningu wytrzymałościowego. Są one również oferowane do użytku domowego i umożliwiają trening cardio w dowolnym momencie. Steppery, orbitreki i rowery stacjonarne są skuteczne, ale zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu. Dlatego warto wybrać tylko jedną z nich do założenia własnej sali fitness.

Porady fitness w domu Zalety Wady

Drobny sprzęt sportowy, taki jak hantle, rolki brzuszne, piłki do ćwiczeń itp. jest bardzo tani, ale nadal jest idealny do efektywnego treningu całego ciała. Meble w domu równie dobrze mogą ci służyć. Na przykład solidne krzesło może zdziałać cuda podczas treningu w domu i jest używane w wielu programach ćwiczeń.

skuteczne wskazówki dotyczące treningu w domu

Wielu uważa, że ​​możesz ćwiczyć w piżamie w domu. Jednak wygodne ubranie i wygodne trampki to podstawa dobrego treningu, a także może pozytywnie wpłynąć na motywację. Wygodna odzież sportowa, taka jak stanik sportowy i legginsy dla kobiet, pozwala na maksymalny ruch podczas treningu, a tym samym zmniejsza ryzyko kontuzji. Nadaje się zarówno do treningu w domu, jak i na siłownię. W podstawowym wyposażeniu znajduje się również mata treningowa i ręcznik dla optymalnej higieny w domu.