zdatność

Bułgarska torba skuteczna w budowaniu mięśni i treningu siłowym

Bułgarska Torba na budowę mięśni-skórzany-wariant-M

Z Bułgarska torba to nowy typ urządzenia treningowego, które wygląda jak worek z piaskiem w kształcie paska. Worek z piaskiem wielkości paska został pierwotnie opracowany dla zapaśników i artystów sztuk walki, aby mogli trenować dodatkową siłę i super mięśnie. Dziś podbija studia sportowe i prywatną strefę fitness. Czy słyszałeś o tym ciekawym urządzeniu do ćwiczeń? Ani my do niedawna. Dlatego chcieliśmy bardziej szczegółowo przedstawić bułgarską torbę.

Torba Bułgarska – Wynalazek

bułgarska-worek-budujący-mięśnie-skórzany-worek-kastet

Nazwa nie jest oczywiście przypadkowa. Praktyczne urządzenie treningowe zostało wynalezione w 2005 roku przez byłego mistrza Bułgarii w zapasach Iwana Iwanowa, który obecnie trenuje grecko-rzymską drużynę zapaśniczą w USA. W jego Centrum szkoleniowe szukał sposobu na wzmocnienie siły chwytu i wydajności układu krążenia swoich zapaśników. Inspirował się starymi bułgarskimi opowieściami. Wtedy rolnicy na rynku nosili za golenie kozy i owce i rzucali „towarami” przed publiczność, aby je zaprezentować i sprzedać w dobrej cenie.

Bułgarska torba odpowiednia dla każdego sportowca

bułgarska torba budowanie mięśni-trening siły-każdy-sportowiec-odpowiedni

Dzięki swojemu kształtowi i zintegrowanym uchwytom można go rzucać, łapać, obracać, obracać itp. Jest wykonany z tkaniny lub skóry i wypełniony wełną i piaskiem. Torba bułgarska jest dostępna w różnych klasach wagowych od 5 do 22 kg (rozmiary XS do XL). XS i S przeznaczone są wyłącznie dla kobiet, natomiast XL jest odpowiedni dla bardzo dobrze wytrenowanych sportowców. W przypadku masy ciała 68 – 86 kg zwykle wybiera się 12-kilogramowy worek bułgarski (M). Torba może być używana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów i sportowców fitness.

bułgarska-torba-budująca-mięśnie-wariant-w-s-kobiety

Oprócz budowania mięśni możesz trenować także szybkość reakcji, wytrzymałość i układ sercowo-naczyniowy. Wzmacnia nie tylko całą górną część ciała, plecy i ramiona, ale także brzuch, nogi i pośladki. Brzuch brzucha, wymachy, temblaki i ćwiczenia podnoszące wzmacniają cały układ mięśniowo-szkieletowy i zapewniają efektywny trening całego ciała. Zaletą worka bułgarskiego w porównaniu z tradycyjnymi workami z piaskiem są uchwyty i kształt ułatwiający trzymanie worka podczas ćwiczeń dynamicznych.

bułgarska-torba-budowa-mięśni-ćwiczenia-dookoła-świata

Z bułgarską torbą nie może się nudzić, ponieważ istnieje wiele ćwiczeń i opcji treningowych, które można wypróbować. Treningi składają się z ośmiu do dziesięciu ćwiczeń i są zaprojektowane z niewielkimi przerwami lub bez przerw. Następnie zrób sobie przerwę 4-5 minut i powtórz koło. Najsłynniejsze ćwiczenie z bułgarskim workiem z piaskiem nazywa się „Dookoła świata”. Jest rzucany wokół ciała. Rwyki, rąbki, przysiady, wypady, pompki: możesz łączyć ze sobą kilka ćwiczeń. Uniwersalność to jedna z głównych zalet tego urządzenia do ćwiczeń.

bułgarska-torba-budująca-mięśnie-oryginalna-skóra z worka z piaskiem

Jeśli chcesz kupić oryginalny bułgarski worek z piaskiem, możesz odwiedzić sklep Foeldeak. Nie są one do końca tanie, ale nagradzane są długowiecznością i jakością produktu. Wersja winylowa kosztuje 140 euro i więcej, a wersja skórzana zaczyna się od 150 euro.

bułgarska-torba-budująca-mięśnie-ćwiczenia-dodatkowa-waga

bułgarska-torba-budowa-mięśni-pompki-ćwiczenia

bułgarska-torba-budowa-mięśni-łatwe-uchwyty

bułgarska-torba-budowa-mięśni-skóra-ćwiczenie

bułgarski-torba-budowa-mięśni-trening-siłowy-odpowiedni