zdatność

Alternatywa dla biegania w deszczu i chodzenia w pomieszczeniach, aby schudnąć: tak to działa!

Jogging i bieganie to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie formy. Ale bieganie po parku przy złej pogodzie nie jest szczególnie zabawne i zwykle pokonują się tylko szczególnie zapaleni sportowcy-amatorzy. Kiedy wiatr gwiżdże nam w uszach, a deszcz uderza w twarze, nie chcemy wychodzić z ciepłego i przytulnego łóżka. Ale jak mówią: mały ruch jest lepszy niż brak ruchu i tylko dlatego, że na zewnątrz jest burza, nie oznacza, że ​​​​trening powinien zostać odwołany! Wtedy po prostu musisz znaleźć świetną i skuteczną alternatywę dla biegania w deszczu! A magicznym słowem jest: spacery w pomieszczeniach! Metoda treningowa stała się popularna w zeszłym roku podczas blokady w USA i jest idealna do spalenia kilku kalorii w zaciszu własnego domu! Szybko załóż buty do biegania i dowiedz się, dlaczego warto spróbować chodzenia w pomieszczeniu!

Spacery w pomieszczeniach jako alternatywa dla biegania w deszczu

Indoor Walking Schudnij Alternatywa dla biegania w deszczu Pomysły na sport w domu

Gdy pogoda na zewnątrz jest zbyt zła do ćwiczeń, spacery w pomieszczeniach są doskonałą i super skuteczną alternatywą dla biegania w domu. Jak sama nazwa wskazuje, musimy biec na miejscu z różnymi prędkościami. Metoda treningu jest bardzo zmienna i może być idealnie dostosowana do indywidualnych potrzeb i poziomu sprawności. A co najlepsze? Nie potrzebujesz zbyt drogiego sprzętu ani dużo miejsca – więc nie ma już wymówek! Nie wspominając o patrzeniu na krokomierz po treningu i sprawdzaniu, ile kroków zrobiłeś w domu, to wspaniałe uczucie!

Czy możesz schudnąć chodząc w pomieszczeniach??

jaka jest alternatywa wideo spacerów w pomieszczeniach dla joggingu w deszczu?

Spacery w pomieszczeniach to w rzeczywistości świetna alternatywa dla biegania w deszczu dla każdego, kto chce zachować formę nawet przy złej pogodzie. Wzmacnia układ krążenia, wzmacnia mięśnie, a także może poprawić naszą postawę. To, czy trenujesz z wyższą, czy niższą intensywnością, zależy wyłącznie od Ciebie — możesz dostosować trening do swoich celów treningowych i poziomu sprawności. Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki i zwiększyć zużycie kalorii, połącz spacery w pomieszczeniach z hantlami lub opaskami fitness z treningiem mięśni. Nie masz w domu sprzętu fitness? Nie ma problemu! Następnie po prostu dodaj elementy z Pilates lub Tabata lub wykonuj klasyczne ćwiczenia, takie jak przysiady i wypady pomiędzy nimi.

Alternatywny jogging w domu Trening chodzenia w pomieszczeniu w celu utraty wagi

Jak widać, koncepcja chodzenia w pomieszczeniach jest bardzo prosta i każdy może ćwiczyć. Według badań naukowych przeprowadzonych przez University of Connecticut, podczas chodzenia w pomieszczeniu można spalić od 300 do 480 kalorii na godzinę, w zależności od intensywności – brzmi świetnie, prawda? To trochę mniej niż bieganie na bieżni, ale i tak dużo lepsze niż spędzanie całego dnia na kanapie. Jeśli spacerowanie w pomieszczeniu wydaje się nudne jako alternatywa dla biegania w domu, pamiętaj, że nie musisz robić tego przez dłuższy czas, aby uzyskać wyniki. Zacznij od wykonywania ćwiczeń kilka razy dziennie przez 5-10 minut. Niezależnie od tego, czy podczas reklam telewizyjnych, po obiedzie, czy kiedy nie jesteś zajęty, możesz ćwiczyć, kiedy chcesz!

W ten sposób spacery w pomieszczeniach stanowią alternatywę dla biegania w deszczu

Trening Tabaty w domu Alternatywa dla biegania w deszczu

Spacery w pomieszczeniach to idealna alternatywa dla biegania w deszczu zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Zasadniczo musisz naprzemiennie chodzić w miejscu z różnymi prędkościami z innymi ćwiczeniami, które skupiają się głównie na brzuchu i nogach. Pomyśl o przysiadach, wypadach, brzuszkach itp. – wybór jest ogromny. Lub dodaj interwały o większej intensywności i zmieniaj prędkość między średnią a maksymalną co 20-30 sekund. Nie wiesz, jak zacząć? Na szczęście w Internecie znajdziesz wiele filmów z instrukcjami trenerów fitness, które znacznie ułatwią Ci rozpoczęcie chodzenia w pomieszczeniach.

Schudnij ćwicząc w domu Alternatywa dla biegania w deszczu

Szczególnie popularny jest kurs wideo „Walk at home”, który został opracowany przez trenera fitness Leslie Sansone. Są to różnorodne kursy wideo, które uczą różnych prostych podstawowych ruchów przy świetnej muzyce. Filmy zawierają rozgrzewkę, trening i oczywiście fazę wyciszenia, zapowiedzianą przez Leslie Sansone. Chociaż wszystkie filmy są w całości w języku angielskim, instrukcje mogą być łatwo przestrzegane nawet przez osoby bez znajomości języka angielskiego. Od krótkich sesji treningowych po 5 km spacerów w pomieszczeniach, program oferuje coś dla każdego. Aby uzyskać lepszy pomysł, pokażemy Ci jeden z kursów wideo Leslie Sansone poniżej.

Przykład krótkiego treningu marszowego w pomieszczeniu

Ale to nie wszystko, a poniżej mamy dla Ciebie kolejny przykład skutecznego treningu chodzenia w pomieszczeniach, który możesz wykonać w dowolnym miejscu i czasie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy powtórzenie interwału co najmniej 3-4 razy.

  • Rozgrzej się przez 5 minut.
  • Biegaj ze średnią prędkością przez 4 minuty.
  • Zwiększ intensywność i biegnij jak najszybciej przez 2 minuty.
  • Przysiad przez 1 minutę.
  • Spaceruj w umiarkowanym tempie przez 3 minuty.
  • Wykonaj 1-minutowe brzuszki lub inne wybrane ćwiczenia brzucha.
  • Zrób sobie 30-sekundową przerwę i powtórz interwał jeszcze 2-3 razy.

Spacery w pomieszczeniach stanowią skuteczną alternatywę dla biegania w deszczu