Zamieszkać

Zmodernizuj dom i przekształć go w inteligentny dom: w ten sposób Twój dom jest połączony w sieć!

dom zmodernizuj kuchnię inteligentny dom

Gotowanie, ogrzewanie, wentylacja, zapewnienie odpowiedniego oświetlenia – jeśli zamienisz swój dom w inteligentny dom, możesz poczuć się komfortowo. Technologia sieciowa przejmuje (prawie) wszystko – a Ty nie musisz nawet modernizować całego domu!

Inteligentny dom dla początkujących: To nie musi być kompletny pakiet

technologia budynku cyfrowy smartfon sterujący

Inteligentny dom lub automatyka domowa to w zasadzie nic innego, jak ta „inteligentna” technologia budynku, która samodzielnie wykonuje pożądane działania w żądanym czasie. Poszczególne urządzenia również komunikują się ze sobą i można nimi sterować za pomocą smartfona w ruchu. Początkujący mogą zacząć od pojedynczych elementów inteligentnego domu, nie musi to być cały asortyment.

zmodernizować dom inteligentny dom automatyki domowej

Niektóre rozwiązania po prostu działają z zegarami. Na przykład możesz podnieść rolety rano i ponownie je obniżyć wieczorem. To jest prosty wariant. Rolety wyposażone w dodatkowy czujnik nasłonecznienia reagują również na wpływy zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne. Następnie zamykają się automatycznie, gdy tylko promieniowanie osiągnie określoną intensywność.

Powinieneś zmodernizuj swój dom wkrótce możesz skorzystać z możliwości łączenia w sieć wielu różnych urządzeń. Co powiesz na to na przykład: Gdy tylko włączysz światło w sypialni, ekspres do kawy w kuchni włączy się automatycznie, podczas gdy grzejnik wstępnie ogrzeje łazienkę. Aby wszystko działało sprawnie, lepiej zatrudnić specjalistyczną firmę do montażu bardziej skomplikowanych systemów automatyki domowej.

Automatyzacja domu dla większej ochrony i bezpieczeństwa

rozwiązania smart home modernizują mieszkania

Sterowanie technologią budynku za pomocą smartfona zapewnia wygodę i większe bezpieczeństwo. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować odpowiednią aplikację. Czy ekspres do kawy naprawdę jest wyłączony? Czy piekarnik powinien się nagrzać na wieczorną pizzę? W zasadzie wszystko to można wyjaśnić i zainicjować z dowolnego miejsca.

Istnieje również wiele sposobów na zabezpieczenie się przed włamywaczami i zagrożeniami, takimi jak pożar, dzięki technologii inteligentnego domu. Nowoczesne czujki dymu nie tylko głośno brzmią podczas pożaru, ale jednocześnie podnoszą żaluzje do wolnych dróg ewakuacyjnych. W przypadku próby włamania specjalne czujniki zbicia szyby włączają światło w całym domu, wywołują alarm na policję i informują o tym na smartfonie. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, warto zachować ostrożność i zatrudnić ekspertów do konfiguracji rozwiązań inteligentnego domu.

zmodernizować zabezpieczenia domu, zabezpieczenia antywłamaniowe,

Obrazy CC0 Pixabay.com