Zamieszkać

Żyj zdrowo i oszczędzaj koszty ogrzewania dzięki optymalnemu klimatowi wewnętrznemu w Twoim domu

optymalny klimat w pomieszczeniu

Każdy spędza co najmniej dwie trzecie swojego życia w zamkniętych pomieszczeniach. Świeże powietrze, ciepło i wilgotność to silne trio zapewniające optymalny klimat w pomieszczeniu o każdej porze roku i mają zasadnicze znaczenie dla jakości życia. Warunki powietrza zmieniają się, gdy tylko w pomieszczeniu połączą się ludzie, rośliny i przedmioty wykonane z różnych materiałów. Materiały budowlane do okładzin ściennych i podłogowych odgrywają również bardzo ważną rolę w zdrowym klimacie wewnętrznym i dlatego mają wpływ na nasze zdrowie.

Świeże powietrze, ciepło i wilgotność dla optymalnego klimatu w pomieszczeniu

optymalny klimat w pomieszczeniach -zdrowe-mieszkanie-w domu-komfortowe-koszty ogrzewania

Oddychanie zmniejsza zawartość tlenu w pomieszczeniu i zwiększa wilgotność. W szczególny sposób określa poziom dobrego samopoczucia w pomieszczeniu. Jeśli powietrze jest zbyt suche, bakterie i wirusy rozprzestrzeniają się szybciej i mogą powodować przeziębienie. Z drugiej strony wilgotność powietrza powyżej 60% zwykle prowadzi do powstawania pleśni i grzybów. Tylko dla porównania czteroosobowa rodzina wydziela dziennie około 10 litrów wilgoci w postaci pary wodnej. W przeliczeniu na tydzień odpowiada to pełnej wannie. Optymalna wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić od 40 do 60%, abyś czuł się komfortowo. W większości przypadków może pomóc tylko dobra wentylacja, ale wtedy z mieszkania ucieka przyjemne ciepło.

Ekologicznie i energetycznie budynek zapewniający wysoki komfort życia i optymalny klimat w pomieszczeniu

zaplanuj optymalny klimat w pomieszczeniach - plan-zdrowego-mieszkania

Stosunkowo stała temperatura w pomieszczeniu niezależnie od pory roku w dużym stopniu eliminuje nadmiar wilgotności powietrza i przyczynia się do podniesienia jakości życia. Temperatura powietrza około 20 ° C jest uważana za istotną dla dobrego samopoczucia ludzkiego ciała. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów budowlanych i zrównoważonemu planowaniu domu możesz poprawić klimat w pomieszczeniu i zapewnić sobie i swojej rodzinie optymalną przestrzeń życiową bez zanieczyszczania środowiska. Domy niskoenergetyczne, pasywne i plusenergetyczne w konstrukcji prefabrykowanej są innowacyjne i świadome energetycznie, a zatem zorientowane na przyszłość. Wiodący producenci, tacy jak CAL klasyczny dom na naturalnych materiałach budowlanych wykonanych z surowców odnawialnych i przyczyniają się do długoterminowego dodatniego bilansu energetycznego. Wieloletnie doświadczenie i nowoczesna konstrukcja gwarantują wysoki komfort mieszkania przy niskich kosztach energii. W ten sposób właściciele domów i mieszkańcy uniezależniają się od rosnących kosztów energii i nic dziwnego, że akceptacja domów energooszczędnych w ostatnich latach wzrasta coraz bardziej.

Optymalny klimat pomieszczenia dzięki technologii wentylacji w dobrze uszczelnionych energetycznie domach

optymalny klimat w pomieszczeniu

W porównaniu międzynarodowym Niemcy zajmują wiodącą pozycję w zakresie budownictwa energooszczędnego. Obecnie dostępne są różne warianty domu energooszczędnego. Główny nacisk kładziony jest na dobrą izolację termiczną i docieplenie piwnicy i poddasza oraz na termoizolację okien. W najlepszym przypadku dobrze uszczelniony dom posiada specjalną technologię systemową, która zapewnia zdrowy klimat. System ten zasysa zużyte powietrze przez wentylatory i wyprowadza je na zewnątrz. Jednocześnie świeże powietrze jest transportowane do wnętrza przez zawory zamontowane w ścianach domu lub w oknach. Ciepło nie ucieka, a do 80% energii podlega recyklingowi. Z kolei pyłki, roztocza i zarodniki są odfiltrowywane.

Naturalne materiały budowlane dla optymalnego klimatu w pomieszczeniu

optymalny-klimat-wewnątrz-zdrowy-mieszkanie-ściany-tynki-podłogi-materiały-budowlane

Wreszcie użyte materiały budowlane przyczyniają się do zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Naturalne mineralne tynki wewnętrzne bez dodatku chemikaliów i tworzyw sztucznych mają wiele zalet. Tynki wapienne są szeroko rozpowszechnione, zwłaszcza że są antyseptyczne, a zarodniki pleśni nie mogą osadzać się na wapnie. Ponadto tynk w naturalny sposób pochłania wilgoć, gdy jest zbyt wysoka, a gdy opadnie, woda jest wypuszczana z powrotem do powietrza. Tynk bawełniany to naturalny materiał ceniony za właściwości termoizolacyjne i paroprzepuszczalne.

Powierzchnie okienne i szklane oraz inteligentna ochrona przeciwsłoneczna to kolejne punkty, które są częścią planowania domu i mają wpływ na klimat pomieszczenia. Budowa domu to jednak decyzja długofalowa, którą należy podjąć w sposób ekologiczny i energetycznie oszczędny.