Zamieszkać

Ważne informacje na temat klimatyzacji w domu

LG-Artcool-Stylista-Inwerter-V-z-LED-oświetlenie Klimatyzacja w domu

Klimatyzacja nie jest zbędnym dodatkiem w naszym wnętrzu. Nowoczesne systemy klimatyzacji są eleganckie, ciche, wyposażone w szybkie zmiany temperatury, wydajne i nieszkodliwe dla zdrowia. Nowoczesne urządzenia oferują atrakcyjną opcję dwa w jednym – mogą służyć do ogrzewania i chłodzenia! Z Klimatyzacja w domu żądaną temperaturę w pomieszczeniu można szybko osiągnąć, co jest kolejną zaletą tego urządzenia, które faktycznie zdobywa wielu fanów. Eksperci twierdzą, że ogrzewanie za pomocą klimatyzacji jest o 30-70% tańsze w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym.

Klimatyzacja w domu – co oferują wyspecjalizowani sprzedawcy?

Klimatyzacja w domu w trybie split-device

Jednostki typu Split to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj klimatyzatorów. Mają znacznie lepszą wydajność chłodzenia niż jednostki kompaktowe. Ten system klimatyzacji podzielony jest na część wewnętrzną (w budynku) i część zewnętrzną (na zewnątrz budynku). Obie części są połączone ze sobą rurą. Klimatyzatory klasy A charakteryzują się najbardziej ekonomicznym zużyciem energii. W przypadku większych pomieszczeń i zastosowań profesjonalnych zaleca się klimatyzatory mobilne jako lepszą opcję. Ich zaletą jest to, że można je łatwo przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego, o ile jest tam wentylacja.

Jakie są główne zalety klimatyzatora inwerterowego w domu??

Klimatyzacja w domu salon-czarne-meble-nowoczesne-wnętrza

Klimatyzatory inwerterowe są doskonałym rozwiązaniem do ogrzewania domu. Najnowsze modele oferują doskonałą oszczędność energii i dobrą wydajność dzięki najnowszej generacji technologii inwerterowej, która reguluje prędkość sprężarki na efektywnym poziomie energii.

klima-kanalowe-nagrzewnice-klimatyzacja-ogrzewanie-wentylacja-kombajn

Nowością na rynku są centrale Clima Canal, które łączą w sobie klimatyzację, ogrzewanie i wentylację. Wszystko jest wstępnie zmontowane i nadaje się do montażu w sufitach, ścianach, szafkach. Kratka ładnie wygląda i można ją wkomponować we wnętrze.

klimatyzacja-dom-ogrzewanie-wentylacja

Ogrzewanie promieniami podczerwonymi? Tak, nie tylko teraz jest to możliwe, ale także wydajne i energooszczędne! Konwektory rozdzielnicy szybko nagrzewają pomieszczenie i utrzymują świeżość powietrza. Wyposażone są w termostat. Ich specjalna konstrukcja umożliwia wymianę ciepła nawet o 30% szybciej, dzięki czemu są bardzo wydajne. Niska temperatura etui jest bezpieczna w dotyku, nawet dla dzieci. Istnieją również modele wodoodporne do łazienek. Dzięki nowoczesnej i kompaktowej konstrukcji pasują do każdego eleganckiego wnętrza.

Na jakie cechy techniczne klimatyzatora należy zwrócić uwagę?

dzielona klimatyzacja w domu -powierzchnia mieszkalna-nowoczesny-design

Zanim zdecydujesz się na markę i model klimatyzatora, musisz poprawnie obliczyć wielkość pomieszczeń i odpowiednio dobrać klimatyzator. Na przykład, jeśli pomieszczenie ma do stu metrów sześciennych, potrzebujesz klimatyzatora o mocy 5 kW. Po drugie, pożądane jest ze względów ekonomicznych, aby wybrać powietrze o większej szybkości (np. 5) chłodzenia/ogrzewania. Zapytaj o gwarancję – duże marki oferują dwu-, trzyletnią gwarancję. Dowiedz się, czy panel czołowy można łatwo zdjąć i wyczyścić. Kolejna wskazówka: jeśli masz filtr powietrza (umieszczony pod maską jednostki wewnętrznej), wyjmuj go co dwa tygodnie, aby go umyć i wysuszyć przed ponownym włożeniem.

Jakie są najważniejsze dodatki w klimatyzatorze?

Panasonic-NKR-Split-klimatyzacja-sypialnia

Lepiej, jeśli Twój klimatyzator ma biofiltr oczyszczający powietrze. Specjalny czujnik (Panasonic) sygnalizuje, że jest zabrudzony. Jak wiadomo, domowy klimatyzator osusza powietrze w pomieszczeniu, dlatego niektóre modele Sharp, Panasonic mają filtr powietrza, który niszczy bakterie i wprowadza do pomieszczenia ozon. Liczy się poziom hałasu, jaki mają różne marki i modele, od 21 do 48 dB. Tryb uśpienia jest cenną funkcją w przypadku awarii zasilania. A urządzenie włączy się automatycznie po przywróceniu zasilania. Większość modeli ma timer włączania/wyłączania i pilot zdalnego sterowania.

Jakie są sugestie w zakresie projektowania?

split-klimatyzacja-nowoczesny-design-na-ścienna-Remko-GmbH

Marki takie jak LG oferują designerskie wykonania, dzięki czemu klient może wybrać nie tylko funkcjonalną klimatyzację do domu, ale także odpowiedni dodatek do wnętrza. Dodatkowo seria Cool umożliwia wykorzystanie przedniego panelu urządzenia jako ramki na zdjęcia. Smukłe lustra w pastelowych kolorach i delikatnym połysku mogą pasować do nowoczesnych wnętrz. Różnorodność kolorów – niebieskie, żółte, czerwone, srebrne i lustrzane powierzchnie oferują również inne marki. Modele Haier o owalnej, aerodynamicznej konstrukcji nadają się szczególnie do małych pomieszczeń.

lg-klimatyzacja-artcool-ukryte-obrazy

klimatyzacja-LG-Art-Galeria-zmiana-obrazów

Czy zdecydowałeś się już na konkretną markę klimatyzacji? Albo idź na zakupy dopiero teraz?