Zamieszkać

Ubezpieczenie mienia domowego: Ukierunkowane pokrycie najważniejszej lokalizacji

ubezpieczenie domu co to jest ubezpieczony porady

W każdym gospodarstwie domowym jest mała fortuna. Przedmioty codziennego użytku, dekoracje i meble, elektronika, kosztowności. Ten ekwipunek może stracić swoją wartość lub zostać utracony w przypadku pożaru, zalania lub włamania. Czy chcesz lub możesz pokryć tę stratę finansowo? – Ubezpieczenie mienia pokrywa poniesione szkody.

Ubezpieczenie mienia domowego: gwarancja na domowy majątek

Ubezpieczenie mienia domowego Ubezpieczenie podstawowe, ważna indywidualna analiza ryzyka

Jeśli chodzi o ubezpieczenia, diabeł tkwi w szczegółach. Co dokładnie jest ubezpieczone? W jakim obszernym? Z jakimi klauzulami wyłączającymi? – Ubezpieczenie zawartości domu obejmuje szkody spowodowane przez ogień, wodę z kranu, bezpośrednie uderzenia pioruna, burze, grad, włamanie i wandalizm z włamaniem.

Każde z tych wydarzeń może spowodować ogromne straty finansowe. Dlatego ubezpieczenie mienia domu jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów ubezpieczeń. W Niemczech głośno Statystyka 51 mln osób wykupiło takie ubezpieczenie (stan na 2017 r.).

Zasięg podstawowy dobry, specjalizacja lepsza

Ubezpieczenie mienia domowego Wykonane na miarę, co obejmuje które komponenty

Wielu właścicieli ubezpieczeń mieszkaniowych uważa, że ​​mają zapewnione wygodne bezpieczeństwo. Ale podstawowy zasięg jest wąsko zdefiniowany. Jeśli ulewne deszcze zalają piwnicę i zniszczą wszystkie przechowywane w niej przedmioty, ubezpieczenie mienia domowego z ograniczoną ochroną nie pokryje szkód. Podstawowe ubezpieczenie domu nie pokrywa szkód spowodowanych osuwiskami, powodziami i śniegiem.

Te straty wartości spowodowane przez burze są objęte pojęciem zagrożeń naturalnych i mogą być przez Ciebie częściowo lub w całości ubezpieczone. Zakres ubezpieczenia powinien zawsze opierać się na analizie ryzyka.

Ustal priorytety ryzyka

Ubezpieczenie mienia może być gotowe lub szyte na miarę. Podstawowy zakres ubezpieczenia pomija osobiste priorytety ryzyka. Przykład: posiadasz drogi e-rower. Jeśli e-rower zostanie skradziony z zamkniętej piwnicy, szkoda pokrywa podstawowe ubezpieczenie mienia domowego.

Jeśli natomiast złodzieje uderzą przed centrum kinowym, zazwyczaj nic nie otrzymasz – chyba, że ​​wyrazisz zgodę na dodatkowe zabezpieczenie roweru w swoim ubezpieczeniu. Za rower o wartości 1000 euro roczna dopłata wynosi od 30 do 40 euro.

Ubezpieczenia majątkowe regionalne zróżnicowanie wysokości świadczeń

Regionalne różnice w poziomie wydajności

Ubezpieczenie mienia domowego z opcjami ochrony osobistej nazywane jest powiązanym ubezpieczeniem mienia domowego. Są one lepsze od ubezpieczenia z podstawową ochroną, jeśli są oparte na Twoim osobistym profilu ryzyka.

Istnieją jednak różnice regionalne: na przykład trudno będzie znaleźć firmę ubezpieczeniową na znanej równinie zalewowej, która jest skłonna wykupić ubezpieczenie domu powodziowego.

Bezpieczne miejsce zamieszkania, niższa składka

Koszty ubezpieczenia mienia domowego zależą od ubezpieczonych ryzyk, wielkości mieszkania/domu i miejsca zamieszkania. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której lis i królik mówią dobranoc, płacisz znacznie mniej ubezpieczenia niż we Frankfurcie nad Menem.

Staje się to jasne po Porównanie dwóch małych niemieckich miast średniej wielkości: Ettlingen i Uelzen. W dzielnicy mieszkalnej Badenii-Wirtembergii ubezpieczenie mienia kosztuje 45 euro rocznie za mieszkanie o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Za porównywalną nieruchomość ubezpieczający w gminie Dolna Saksonia musi zapłacić 56 euro rocznie.

Ubezpieczenie mienia przeprowadzki na terenie Niemiec, trzymiesięczna ochrona przejściowa

Ochrona poza czterema ścianami

Dobre ubezpieczenie domu nie ogranicza się do aktywów w twoich czterech ścianach. Jeśli przeprowadzasz się na terenie Niemiec, masz trzymiesięczną ochronę przejściową dla obu mieszkań. Koszty szkód pokrywane są również proporcjonalnie poza domem, na przykład w hotelu. Jeśli Twoje dzieci wprowadzą się do własnego mieszkania podczas nauki lub studiów, Ubezpieczenie mienia domowego chroni również ich inwentarz.

Wyklucz rażące zaniedbanie

To już zostało powiedziane: najlepsze ubezpieczenie mienia domowego tworzy się poprzez Twoje własne dostosowanie. Wstawiasz wiele komponentów zgodnie z własną wagą ryzyka – na przykład zabezpieczenie roweru dla twojego drogiego e-roweru. Inne komponenty są koniecznością.

Często wskazane jest również dodanie do umowy dodatku „Rezygnacja z zarzutu rażącego niedbalstwa”. Prawnie niemieckie oznacza: W przypadku szkód spowodowanych rażącym niedbalstwem (niezamknięte okna, zapalone świece) ubezpieczenie domu i tak płaci. Upewnij się, że nie ograniczasz się do płacenia częściowych kwot.

Oszacuj wartość ubezpieczenia lub ustal ryczałt

Oszacuj wartość ubezpieczenia lub ustal ryczałt

Ubezpieczenie mienia domowego opiera się na Twoim majątku. Oszacowanie sumy ich aktywów bieżących i trwałych jest dla większości ludzi przytłaczające. Często sumy te są wówczas szacowane niżej – bo wysokość sumy ubezpieczenia determinuje wysokość składki ubezpieczeniowej. W przypadku szkody następuje niegrzeczne przebudzenie, gdy ubezpieczenie domu pokrywa tylko połowę straty.

Dzięki klauzuli „zrzeczenie się niedoubezpieczenia” unikasz takich okropnych scenariuszy. W takim przypadku ubezpieczyciel ustala jednolitą sumę ubezpieczenia na metr kwadratowy – zwykle 650 euro.

Ubezpieczenie mienia domowego Koszty za metr kwadratowy sumy ubezpieczenia