Zamieszkać

Tunelowy wkład kominkowy do przytulnego i nowoczesnego wystroju wnętrza

tunel kominowy tunel kominowy-dom-mieszkanie-pomysły-deko-ogrzewanie

Wiele osób marzy o kominku. W końcu kto nie marzy o siedzeniu przy kominku z rodziną i przyjaciółmi w mroźne zimowe dni. Obecnie oferowana jest szeroka gama pieców opalanych drewnem i nowoczesnych wkładów kominkowych, aby sprostać życzeniom i pomysłom każdego. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Państwu w szczególności komin tunelowy. A Wkład kominkowy tunelowy jest nie tylko nowoczesny i piękny dla oka, ale może być również wykorzystany do celów dekoracyjnych. Poniżej dowiesz się, jak i co należy wziąć pod uwagę przed zakupem tunelowego wkładu kominkowego.

Wkład kominkowy tunelowy – co to jest kominek tunelowy?

tunelowy wkład kominkowy odsadzenie-podłogi-podział pokoju-kredens-fototapeta-kolorowe-schodki

Zaletą komina tunelowego nad prostym kominem jest to, że oferuje widok na ogień z dwóch stron. Dwie tafle szkła zwrócone są do siebie we wkładzie kominkowym tunelowym. W ten sposób kominek może ozdobić dwa pomieszczenia jednocześnie. I właśnie dlatego ten rodzaj kominka jest teraz tak popularny.

Wkład kominkowy tunelowy – ciepło i dekoracja w jednym

tunelowy wkład kominkowy wyposażenie-stymulacja-salon-narożnik-komin

Dzięki tunelowemu wkładowi kominkowemu możesz nie tylko ogrzać każde pomieszczenie, ale również zyskujesz atrakcyjną dekorację, którą możesz zaprojektować zgodnie z własnymi życzeniami za pomocą dowolnego koloru ściany lub okładziny. Stwórz na przykład ładną ścianę akcentującą lub dopasuj ją do reszty ścian, aby uzyskać bardziej minimalistyczny wygląd.

Kominek tunelowy jako przegroda pomieszczenia

tunelowy wkład kominkowy wbudowana półka-narożnik do czytania-skórzany fotel-biały-lampa podłogowa-nowoczesna

Dzięki dwóm przeciwległym szybom tunelowy wkład kominkowy doskonale nadaje się również do ścianek działowych lub całych ścianek działowych, które mają jedynie wizualnie oddzielić pomieszczenie od reszty pomieszczenia. Tak jest również na powyższym obrazku, gdzie jadalnia znajduje się po jednej stronie tunelowego kominka, a przytulna część wypoczynkowa i relaksacyjna po drugiej..

Wkład kominkowy z efektem tunelu – drewno lub gaz

tunelowy wkład kominkowy salon-mozaika-szary-fioletowy-fotel-monochromatyczny

W dzisiejszych czasach masz do wyboru kominki do ogrzewania, a także warianty, które służą tylko do dekoracji. Dotyczy to również komina tunelowego. Więc w jakim celu kupisz kominek tunelowy, powinieneś pomyśleć z wyprzedzeniem. Może być również używany tylko do ogrzewania pomieszczenia lub można wybrać wkład kominkowy tunelowy, który przenosi wodę i tym samym ogrzewa jednocześnie inne pomieszczenia.

Wkład kominkowy tunelowy z funkcją grzania lub jako dekoracja?

tunel-kominek-wkład-nowoczesna-przegroda-biało-szara-ścianka akcentująca

Jednak zależy to również od takich czynników, jak wydajność kominka, dlatego odpowiednia rada może pomóc w dokonaniu wyboru. Jak już wspomniano, kominek tunelowy może być również używany tylko do dekoracji i w tym przypadku nie wydziela ciepła. Ten wariant nadaje się szczególnie do otwartego lub półotwartego tunelowego wkładu kominkowego.

Zamontuj komin tunelowy dla nowoczesnego wystroju wnętrza

wkład kominowy tunel czarny-okładzina-płytki-płytki-przegroda pokojowa

Tunelowy wkład kominkowy najlepiej zaplanować przed lub w trakcie budowy domu. Wtedy spust można lepiej zainstalować i ukryć. Zaletą jest terminowe planowanie, zwłaszcza jeśli komin tunelowy ma znajdować się pośrodku pomieszczenia, a nie na ścianie, aby uniknąć późniejszych prac budowlanych.

Dekoracyjny kominek tunelowy

kominek-tunelowy-wkład-gazowy-kominek-dekoracyjny-pomysł na okładziny-proste-żaluzje

Jeśli jednak budując swój dom nie pomyśleliście o takim tunelowym wkładzie kominkowym, nie musicie się od razu rozczarować. Ponieważ późniejsza instalacja kominów tunelowych jest nadal możliwa. Jednak w żadnym wypadku nie należy tego robić samodzielnie. Ważna jest rada eksperta, takiego jak kominiarz, który wspólnie z Tobą zaplanuje odpowiedni otwór wentylacyjny i udzieli wskazówek.

Zainstaluj kominek gazowy

tunelowy wkład kominkowy ścianka działowa-szklana ściana-drzwi-skórzane-meble

Ci, którzy decydują się na kominek gazowy, nie potrzebują masywnego komina. Nie oznacza to jednak, że nie należy tu konsultować się z ekspertem. Ponieważ również w odniesieniu do gazu nie należy lekceważyć. Niezbędny jest tutaj również wysokiej jakości nadruk. W przypadku wkładu kominkowego z tunelem gazowym zasięgnij porady zarówno kominiarza, jak i gazownika, aby zapewnić ochronę przeciwpożarową.

Zainstalować komin tunelowy w sposób zrównoważony

tunelowy wkład kominkowy-kominek gazowy-wbudowany-półka-jadalnia-powierzchnia mieszkalna

Jednak tunelowy wkład kominowy jako ściana działowa nie może być w każdym przypadku budowany w sposób zrównoważony. To zależy od konstrukcji domu lub mieszkania. Z jednej strony nie może być irytujących belek stropowych. Te często występują, zwłaszcza w starych budynkach. Ale podpowierzchnia również odgrywa ważną rolę. W końcu do pokoju dodaje się dużo wagi.

Zaplanuj prawidłowo komin tunelowy

Tunel-kominek-wkład-ścienny-design-szaro-biały-kominek-z-akcentem-drewno

Tunelowy wkład kominkowy z okładziną i nową ścianą może ważyć co najmniej jedną tonę. Jeśli podłoga nie jest wystarczająco stabilna, nie wytrzyma dużego ciężaru. Są to wszystkie czynniki, które może określić tylko profesjonalista, więc ekspert jest niezbędny, aby zapewnić bezpieczną instalację kominka.

Wkład kominkowy tunelowy – drogi luksus

tunel-kominek-wkład-sypialnia-dekoracja-ogrzewanie-łóżko-siedzisko-wykładzina

Kolejną kwestią do rozważenia podczas planowania jest wysoka cena, którą będziesz musiał za to zapłacić. Jest to oczywiście zdeterminowane z jednej strony wielkością kominka, ale także materiałami, z których wykonano ściankę działową. Wkład kominowy może kosztować co najmniej 8000 euro za cały tunel.

Wkład kominkowy tunelowy do dużych pomieszczeń

tunel-kominek-wkład-otwarty-salon-zielony-akcent dekoracja ścienna

Ścianka działowa z tunelowym wkładem kominkowym zajmuje dużo miejsca. Z tego powodu zalecany jest tylko do dużych pomieszczeń. Z tego powodu służy głównie do wizualnego podziału otwartych przestrzeni życiowych. Choć taki element jest atrakcyjny, ostatecznie decydujesz, czy inwestycja jest dla Ciebie naprawdę opłacalna.

tunel-kominek-wkład-kamień-kamień-optyka-sypialnia-przegroda-łazienka

Ale nie tylko otwarty salon wygląda bardzo atrakcyjnie z tunelowym wkładem kominkowym. Jak pokazuje powyższy przykład, kominek tunelowy może okazać się bardzo przydatny również w dużej sypialni. Kominek tunelowy służy jako przegroda między sypialnią a łazienką. Oba pomieszczenia stają się w ten sposób znacznie bardziej przestronne.

Pomysł na duże fronty okienne

tunel-kominek wstawka-miejsce do siedzenia-salon-stolik kawowy-dekoracje

Otwarty salon, który ma również duże fronty okienne, zwykle nie pozwala na zabudowę klasycznego kominka. Ściany bez okien muszą być wtedy wykorzystane do umieszczenia ważnych mebli, takich jak sofy, fotele czy szafki. W takich przypadkach bardzo przydatny jest tunelowy wkład kominkowy, ponieważ wolną przestrzeń na środku pomieszczenia po prostu wybiera się i wykorzystuje.

Właściwy rozmiar kominka

Tunel-kominek-wstaw-przegrody-ściana-buduj-diy-stołek-czarny-wnętrze

W zależności od tego, ile miejsca masz do dyspozycji, wybierasz również rozmiar tunelowego wkładu kominkowego. Możesz wybrać kształt kwadratowy lub prostokątny. Proste projekty sprawiają, że kominy tunelowe są idealnym wariantem, szczególnie do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

Wkład kominkowy poziomy tunelowy

tunel-komin-wstaw-pomysly-mieszkaniowe-budynek-komin-mozaika-akcent-deco

Bardzo atrakcyjne są również bardzo długie, poziome wzory tunelowego wkładu kominkowego. Możesz nawet rozszerzyć to optycznie, wybierając dowolną okładzinę. Taka konstrukcja jest szczególnie odpowiednia dla większych ścianek działowych, takich jak przykład na powyższym zdjęciu. Za pomocą mozaiki osiągnięto optyczne wydłużenie.

Komin pionowy tunelowy

tunelowy wkład kominkowy wertykalny-projekt-ściana-ściana-półka-salon-zabudowa

Nie mniej atrakcyjne są modele pionowe. Są one szczególnie odpowiednie, jeśli masz dostępną raczej wąską ścianę lub przegrodę. Pionowy tunelowy wkład kominkowy to również dobra alternatywa dla mniejszych pomieszczeń dla tych, którzy nie chcą rezygnować z dwustronnego kominka.

Kominek w ścianie pokoju

tunel-komin-wstawka-dekoracja-ściany-meble-minimalistyczne-ciemna-podłoga

Powyżej widać świetny przykład kominka tunelowego, który został włączony do budowy domu. Tunelowy wkład kominkowy został wbudowany w prostą ścianę pomieszczenia zamiast budowania oddzielnej przegrody lub przegrody pomieszczenia. To także świetny sposób na cieszenie się migoczącym ogniem w dwóch pokojach.

Zaprojektuj kominek

tunel-kominek-wkład-ściankowy-projekt-jasny-meble-laminat

Oczywiście sam decydujesz, czy chcesz pozostawić ścianę wokół komina tunelowego w kolorze białym, czy też zaprojektować go w dowolny sposób. Ścianka działowa z tunelowym wkładem kominkowym może być również wykorzystana jako ściana akcentująca i pomalowana na inny kolor.

Przykryj ścianę działową kominem tunelowym

tunel-kominek-wstaw-retro-flair-fotel-skóra-czarny-drewno-boazeria

Inną opcją jest pokrycie ściany wkładem kominkowym tunelowym. Wybierając materiał należy pamiętać, że w zależności od rodzaju kominka ściana również będzie się nagrzewać. Odpowiednie są zarówno boazerie wybrane w tym przykładzie, jak i płytki czy kamień naturalny. Stwórz harmonijny projekt, który dopasuje się do reszty wyposażenia i wystroju wnętrza.

Zaprojektuj ściankę działową

tunel-kominek-wstaw-dekoracyjna-podłogowa-lampa-nowoczesne-meble-beżowy-dywan

Możesz także pobawić się kształtem samej przegrody, aby stworzyć specjalny, przyciągający wzrok. Powyższy przykład pokazuje ciekawą konstrukcję, dla której wybrano dwa kolory również do projektu komina tunelowego. Szczególnie ciekawie podkreślony jest tunelowy wkład kominkowy.

Ściany w całości lub w połowie wysokości

tunel-kominek-wstaw-akcent-ściana-sypialnia-szara-ściana-kolor-inspiracja

W zależności od rodzaju kominka można również wybierać pomiędzy ścianami działowymi półwysokimi lub pełnymi. Ściany do połowy wysokości są korzystne, jeśli chcesz wizualnie podzielić pomieszczenie, ale nadal nie chcesz stracić jego otwartego charakteru. Dlatego też bardzo popularne są przegrody do połowy wysokości, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach, gdzie w przeciwnym razie istnieje ryzyko efektu zwężenia.

Tunelowy piec kominkowy na drewno w łazience

tunel-kominek-wstaw-łazienka-pomysł-pokój-przegroda-wanna-tapeta

Tutaj możesz zobaczyć atrakcyjną łazienkę, która została zaprojektowana z tunelowym wkładem kominkowym i półwysoką ścianką działową. Ten element dekoracyjny jest wspaniałym akcentem w dużej łazience i służy nie tylko jako ścianka działowa i grzejnik, ale może służyć również jako miejsce do przechowywania różnych dekoracji.

Kominek z przydatnymi elementami

tunel-kominek-wkład-drewno-półka-marmur-czarny

Planując komin tunelowy i ściankę działową, można wziąć pod uwagę również inne elementy. Na przykład w piecu na drewno może się przydać wbudowana półka na drewno opałowe. Komora ta może być umieszczona tuż obok tunelowego wkładu kominkowego lub wbudowana w jedną ze ścian bocznych. Wbudowane półki nadają się również do dekoracji, jako regał na książki lub do innych celów i dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Połącz tunelowy wkład kominkowy z ławką

tunelowy wkład kominowy komin-ława-wpuszczane-światła-szara-podłoga-beton-optyka

Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, można również zaprojektować ławkę przed kominkiem tunelowym. Stwórz na przykład taką niszę. Tak więc rozgrzewającym ogniem można cieszyć się w szczególny sposób. Ławka przed tunelowym wkładem kominkowym nadaje się do relaksu i jako kącik do czytania i może być wyłożona dowolnymi płytkami lub drewnem.

Projekt wnętrza z kominkiem

tunel-komin-wstawka-instalacja-wnetrz-pomysly-na-projektowanie-wnetrz-inspiracja

Ciesz się ogniem za dużymi szybami z różnych części pokoju. Atrakcyjny tunelowy wkład kominkowy sprawi, że każdy rodzinny wieczór będzie czymś wyjątkowym. Jest to bez wątpienia szczególnie interesujący wariant parawanu i można go indywidualnie rozbudowywać.

Duży komin tunelowy

tunel-wkład kominkowy-piec opalany drewnem-okładzina-drewno-stolik-tapicerka-oświetlenie

Powyżej widać dużą ściankę działową z równie dużym kominem tunelowym. Uzupełnieniem tunelowego wkładu kominkowego jest atrakcyjna okładzina, która dodatkowo ociepla pomieszczenie. Zaprojektuj kilka obszarów pokoju za pomocą jednego elementu dekoracyjnego i w ten sposób ulepsz swój wystrój pokoju.

Gotowy projekt komina tunelowego

Tunel-kominek-wstaw-ścienny-półka-laminat-parkiet-biblioteka-projekt-domu

Taki tunelowy wkład kominkowy, który został zaprojektowany w formie przegrody, to szybki i mniej uciążliwy sposób na wprowadzenie uroku ognia do domu. Taka konstrukcja nadaje się do dobudowanego później kominka tunelowego i może być umieszczona w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Świetny wariant dla tych, którzy nie chcą ogrzewać kominkiem.

Oryginalne meble

kominek-tunelowy-meble-kominek-praktyczny-telewizor-kafle-obrotowe

Tunelowy wkład kominkowy można zastosować również do indywidualnie zaprojektowanych mebli, które następnie mogą służyć również jako przegrody pomieszczenia. Tutaj możesz zobaczyć przegrodę pokoju, w której znajduje się zarówno kominek, jak i telewizor. Telewizor można również wygodnie obracać we wszystkich kierunkach, dzięki czemu można jednocześnie cieszyć się ogniem i dowolnym filmem.