Zamieszkać

Trendy w budowie domów 2021: Na te trendy możesz się spodziewać w przyszłym roku!

Czy to małe mieszkanie w mieście, czy rustykalny wiejski dom – wszyscy marzymy o własnym domu. Nasz własny dom to coś wyjątkowego – miejsce, w którym będziemy przebywać przez wiele lat i gromadzić wspaniałe chwile. W zależności od rodzaju konstrukcji przewidywana żywotność domu wynosi od 70 do 100 lat. Podobnie jak w przypadku trendów meblowych i wszystkich innych dziedzin, każdego roku pojawiają się różne trendy, jeśli chodzi o budownictwo. A tuż przed przełomem roku postawiliśmy się sprytnie i opowiemy, dokąd zmierza budowa nowego domu i jakie są najnowsze trendy w budowie domów w 2021 roku.

Trendy w budowie domów 2021 Budowanie zielonych domów to trend

Decydowanie, w jakim otoczeniu czujemy się najbardziej komfortowo i jaki rodzaj konstrukcji najbardziej nam się podoba, jest najważniejszym punktem przy zakupie domu. Ale wciąż nie zaszkodzi dowiedzieć się o najnowszych trendach. Ponieważ przestrzeń życiowa staje się coraz rzadsza i droższa, zwłaszcza w dużych miastach, nie jest zaskoczeniem, że architekci i budowniczowie w przyszłym roku będą polegać na bardziej praktycznych rozwiązaniach. Chociaż tak zwane małe domy stają się coraz bardziej popularne na obszarach miejskich, mają one ograniczoną przestrzeń i dlatego są bardziej odpowiednie dla osób indywidualnych lub młodych par. Ale jeśli wolisz mieszkać pod jednym dachem z całą rodziną lub mieć kilkoro dzieci, to jest jedno Apartamentowiec w sam raz dla ciebie!

Trendy w budowie domów 2020: Zrównoważone budownictwo wciąż jest bardzo popularne

System solarny dla domu zalety trendy budowy domu 2021

Zrównoważony rozwój i świadomość ekologiczna to na porządku dziennym – także w budownictwie. Od wielu lat coraz więcej osób wybiera domy energooszczędne i to nie zmieni się również w 2021 roku. W rzeczywistości dla ponad 82% Niemców ochrona środowiska odgrywa decydującą rolę w budowie lub renowacji domów. Długa żywotność, zastosowanie przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych oraz wysoka efektywność energetyczna – to najważniejsze aspekty zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego. Materiały budowlane są uważane za przyjazne dla środowiska, jeśli są łatwe do recyklingu, trwałe i mają niską zawartość zanieczyszczeń. Na przykład instalacja systemu słonecznego byłaby doskonałym sposobem na samodzielne wytwarzanie energii elektrycznej i podgrzewanie wody, a jednocześnie zrobienie czegoś dobrego dla natury.

Nowoczesne życie: trendy w budownictwie inteligentnych domów w 2021 r.

Trendy w budowie domów 2021 Smart Home co to jest

Technologia jest ważną częścią naszego codziennego życia iz pewnością ułatwia nam życie. Oprócz tematu zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej, inteligentne domy stają się coraz ważniejsze i dlatego są jednym z największych trendów w budowie domów w 2021 roku. Różne urządzenia i systemy są ze sobą połączone i mogą być indywidualnie sterowane zarówno z komputer i w podróży za pośrednictwem aplikacji z telefonem komórkowym. Lodówka wysyła wiadomość, gdy tylko wszystkie jajka znikną lub światła automatycznie gasną, gdy wychodzisz z pokoju – to nie jest odległa wizja przyszłości, ale rzeczywistość. To prawda, że ​​na początku instalacja systemu jest kosztowną inwestycją, ale koszt zwróci się z czasem.

Nowoczesne i praktyczne: bungalowy to także jeden z najpopularniejszych trendów budowy domów w 2021 roku

Bungalow do życia zalety trendy budowy domu 2021

Bungalowy, niegdyś znane jako proste domki letniskowe, stają się coraz bardziej popularne wśród budowniczych. Bungalow to płaski, wolnostojący dom, w którym wszystkie pokoje znajdują się na jednym poziomie. Dzięki dostępowi do poziomu możesz oszczędzić sobie wzlotów i upadków wchodzenia po schodach i nadal cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania własnego domu. Ponieważ do wszystkich pokoi można dotrzeć bezstopniowo, bungalowy są szczególnie korzystne dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz młodych rodzin z małymi dziećmi. Należy jednak wspomnieć, że bungalow wymaga większego planu piętra niż klasyczny dom wielopiętrowy. Wyższe koszty nieruchomości rekompensuje stosunkowo prostsza konstrukcja domu.

Duże okna i szklane ściany zapewniają więcej światła dziennego

Fasady szklane do domów Wskazówki dotyczące trendów w budowie domów

Wszyscy wiemy, że światło dzienne pod wieloma względami sprzyja naszemu samopoczuciu i zdrowiu. Małe okna i ciemne pomieszczenia to już przeszłość – trendom budowy domów na 2021 rok będą towarzyszyć ogromne przeszklenia. Duże fronty okienne i przeszklone ściany to doskonały sposób, aby wnieść więcej słońca do własnego domu i cieszyć się wspaniałym panoramicznym widokiem o każdej porze. Aby uchronić się przed przegrzaniem latem i uniknąć wścibskich oczu sąsiadów, zdecydowanie warto zainwestować w ochronę przeciwsłoneczną. Ważne jest również, aby pamiętać, że wiele okien oznacza więcej prac związanych z czyszczeniem. A tam, gdzie czas wolny staje się coraz bardziej cennym towarem, prawdopodobnie nie chcesz go marnować na sprzątanie.

nowoczesne apartamentowce trendy domy prefabrykowane na co zwrócić uwagę