Zamieszkać

Trendy meblowe 2021: te kolory i kształty są teraz w

Jak tylko rozpoczął się nowy rok, to już chodzi o trendy: jakie meble będą popularne w 2021 roku, jak powinny wyglądać meble? Rok 2020 był trudny pod względem targów domów i wyposażenia, a 2021 wcale nie będzie łatwiejszy. Mimo to projektanci wnętrz i mebli dołożyli wszelkich starań!

I trend: lekkie i ciepłe w odcieniach beżu i piasku

Kuchnia w kolorze cappuccino z błyszczącymi frontami Stół do jadalni z drewna i żelaza

Prosto, elegancko i jak najmniej – szyk małego koloru da się odczuć w 2021 roku. Dzięki delikatnym kremowym i brązowym tonom trend w kierunku prostoty i pasteli zbliża się do innego trendu: trendu w kierunku natury lub przynajmniej naturalnego wyglądu. Jasne drewno relaksuje, a nawet duże meble pasują do niego Stół z litego drewna doskonała w koncepcji. Ponieważ jasna kolorystyka sprawia, że ​​solidne meble wykonane z jasnego jesionu, klonu lub miękkiej brzozy wyglądają znacznie jaśniej. Skandynawskie tendencje w zakresie kształtów i materiałów są spójne, ponieważ jasne drewno jest jak w domu na północy.

II trend: meble tapicerowane w kobiecych formach

trendy meblowe 2021 salon z kanapą w kolorze pudrowym

Część naprawdę przytulnego, ciepłego wnętrza Meble tapicerowane oczywiście. Kanciaste pejzaże sof, których kąty 90 stopni dominowały w salonie przez dziesięciolecia, w 2021 r. zamieniły się w zakrzywione i zakrzywione meble do siedzenia o mniejszych wymiarach. W tym roku każdy może mieć swój własny fotel, nie będziesz już leżeć na ogromnej sofie z sześcioma osobami. Wciąż znamy płynne, zaokrąglone linie foteli z lat 50., a ten trend na zaokrąglone sofy faktycznie ogłoszono w 2020 roku. W tym trendzie nie brakuje również Skandynawów: sofa Julep Jonasa Wagell (Szwecja) o delikatnym, zaokrąglonym kształcie po prostu zaprasza do siedzenia! A to już przełamuje prostotę stonowanych kolorów, ciepłych naturalnych odcieni i jasnego drewna, ponieważ zamaszyste krzywizny wymagają dużo miejsca i zapewniają dynamikę.

Trzeci trend: minimalizm może być również luksusem

luksus minimalizmu odczuwalny jest również w przypadku mebli

Czytamy już o tym na łamach opinii w gazetach w 2019 i 2020 roku: Na prawdziwy minimalizm mogą sobie pozwolić tylko ci, których na to stać. Teraz luksus minimalizmu można odczuć także w meblach. Luksusowy trend w meblach o minimalistycznym designie imponuje ograniczonymi przestrzeniami mieszkalnymi dzięki szczególnie wysokiej jakości dodatkom. Innymi słowy: jeśli pomieszczenie nie rozprasza uwagi, trochę marmuru, granitu lub prawdziwej skóry jest jeszcze bardziej zauważalne. Drobne detale wykonane ze złota, srebra czy brązu wystarczą, aby przesunąć obiekt w pożądanym kierunku. Na przykład amerykańska wytwórnia Studio Twentyseven pracuje z odblaskowymi powierzchniami i błyszczącymi detalami, które nadają rzeźbiarskim stołom, krzesłom, komodom i stołkom coś szlachetnego.

IV trend: Inteligentne meble połączą komfort i technologię w 2021 roku

Inteligentne meble łączą wygodę i technologię

Można instynktownie pomyśleć o żmudnych konfiguracjach niemal bezsensownych urządzeń za pośrednictwem niezrozumiałego interfejsu użytkownika. Ale nie o to chodzi. Inteligentne meble są po prostu zaprojektowane w taki sposób, aby w razie potrzeby można było łatwo zintegrować codzienną technologię. Łóżka są teraz wyposażone w zintegrowane oświetlenie, głośniki i ekran z funkcją telewizora – osobne lampy i telewizory stały się zbędne, mebel do spania już łączy technologię w spójny całościowy projekt. W przypadku łóżka wciąż może być chwytem – w domowym biurze natomiast przydatne biurko z kilkoma technicznymi dodatkami jest naprawdę praktyczne. Tabulasense, na przykład, pomyślał o miejscu pracy w domu i oferuje prawie wszystko, od odchylanej, ergonomicznej płyty na laptopa po przepusty kablowe w blacie biurka.

V trend: bańki mydlane dla każdego!

lampy wiszące z kolorowego szkła harmonijnie komponują się z ciepłym drewnem

Brzmi żartobliwie, tak wygląda i nadal nie kłóci się ze wspomnianą prostotą. W 2021 roku oprawy mogą składać się z prostych szklanych korpusów, wyszukane klosze nie są pożądane. Ale te szklane korpusy mają wszystko: wyglądają jak bańki mydlane spływające z przewodu lampy. Szkło transparentne, matowe, kolorowe lub gładkie – wszystko jest możliwe. Bubbled Suspension Lights to nazwy lamp wiszących zaprojektowanych między innymi przez holenderskiego projektanta Alexa de Witte. Nawiasem mówiąc, przewidział trend, jeśli nie ukształtował go: pracuje z obszernymi bańkami od 2013 roku. Nad stołem z litego drewna, w jasnym pokoju, kolorowe kształty szkła faktycznie dominują w projekcie!

Trendy meblowe 2021 Stół z litego drewna i dopasowane krzesła