Zamieszkać

Trend downsizingu – dobre powody, by mieszkać w malutkim domu

Downsizing trend mały mieszkalny przestrzeń-mobilny-dom

Temat downsizingu był na ustach wszystkich od wczoraj. Fala przelała się z USA do Europy. W sąsiednich krajach UE istnieją domy i mieszkania o powierzchni mieszkalnej poniżej 10 m²! „Tiny Houses” to nazwa trendu, który zdobywa coraz więcej fanów, ale nadal prowadzi mroczną egzystencję w Niemczech. Nie musi to być mini mieszkanie ani ciężarówka na placu budowy, w której toczy się całe życie. Ale podstawowa idea jest ekscytująca: jeśli zużywasz mniej miejsca, zużywasz mniej energii, a tym samym pomagasz chronić nasze środowisko. Jest jeszcze więcej dobrych powodów do zmniejszania mieszkań i szczególnych wyzwań, którym trzeba sprostać. Niniejszy artykuł dotyczy tego tematu.

Dobre powody dla trendu downsizingowego – mieszkanie na kilku metrach kwadratowych

downsizing-living-trend-usa-mały-dom-mieszkaniowy

Małe domy są w Niemczech niezwykle rzadkie. To prawdopodobnie zmieni się w dłuższej perspektywie.

Czasami ludzie muszą przenieść się z dużego mieszkania do zaledwie kilku metrów kwadratowych. Najczęstszym powodem jest to, że mieszkanie stało się zbyt drogie. Jednak przeprowadzka do mniejszego mieszkania daje również duże możliwości. Są bardzo pragmatyczne i oczywiste powody, dla których mieszkanie na małej przestrzeni jest rozsądną decyzją. Poniższa lista przedstawia 5 najważniejszych powodów, dla których pro downsizing

Powód 1: niższe koszty wynajmu

Trend zmniejszania rozmiarów malutki-domek-kilka metrów kwadratowych-powierzchnia mieszkalna

Małe mieszkania kosztują mniej. Jeśli przeprowadzisz się z dużego mieszkania do małego mieszkania, od razu zaoszczędzisz pieniądze. Dotyczy to jednak zwykle tylko wtedy, gdy małe mieszkanie nie znajduje się w preferowanej lokalizacji w modnej dzielnicy. Ponieważ za kilka metrów kwadratowych można również wydać wygórowaną sumę pieniędzy. Dlatego miej oczy otwarte przy wyborze mieszkania. Ponownie należy sprawdzić rzeczywiste ceny za metr kwadratowy. Nie powinny przekraczać lokalnego średniego czynszu. Obszar, w którym się to porusza, można znaleźć na podstawie wskaźnika czynszów dla gminy lub miasta. Ewentualnie można zadzwonić do lokalnego stowarzyszenia lokatorów odpowiedzialnych, którego dane kontaktowe można znaleźć na strona internetowa Niemieckiego Związku Lokatorów można znaleźć na żądanie wyszukiwania.

Powód 2: oszczędź dodatkowe koszty

Ci, którzy mieszkają w małym mieszkaniu, grzeją mniej. Kto mniej grzeje, oszczędza koszty ogrzewania. Poza tym w małym mieszkaniu zmniejszają się również koszty zużycia komunalnego, takie jak woda i ścieki. W małym mieszkaniu jest zwykle mniej i mniejszych urządzeń elektrycznych. Oszczędza to energię, a tym samym koszty energii elektrycznej.

Powód 3 trendu zmniejszania rozmiarów: stymulowana jest kreatywność

donwsizing-mini-house-living-trend-meble-small-life-space-creative

Każdy, kto do tej pory mieszkał na dużym obszarze, ma bardzo specyficzny sposób patrzenia na pokoje i udogodnienia. Z mniejszą ilością miejsca należy obchodzić się ostrożniej. Istnieje wiele sztuczek, które sprawiają, że małe pomieszczenia wydają się większe i zadziwiające jest, jak dużo miejsca do przechowywania można uzyskać nawet w mieszkaniu o powierzchni 40 m². Niemiecka strona internetowa ruchu małych domów zawiera między innymi na jej blogu mnóstwo zdjęć i relacji, jak urządzać malutkie mieszkania. Każdy, kto nie ma do dyspozycji tak kilku metrów kwadratowych, a mieszka w małym mieszkaniu lub mieszkaniu, jest z nimi 8 wskazówek dotyczących urządzania małych mieszkań również dobrze radzę.

downsizing-trend-salon-kuchnia-wąski-przedpokój

Małe i ładne: jasne kolory, kreatywne projekty ścian i dobór odpowiednich mebli sprawiają, że małe mieszkanie staje się przytulnym schronieniem.

Powód 4: przekaż to, co zbędne, na szczytny cel

W małym mieszkaniu nie ma miejsca na nic zbędnego. Trzeba rozstać się z meblami, obrazkami na mole lub sprzątnąć naczynia, ubrania czy książki. W małym mieszkaniu dużo łatwiej zauważyć, gdy niepotrzebne przedmioty zapychają powierzchnie. Po przeprowadzce do małego mieszkania nadszedł najlepszy czas na uporządkowanie wszystkiego, co jest bardziej obciążeniem niż wsparciem.

W każdym mieście są wdzięczni nabywcy. Osoby mniej zamożne finansowo cieszą się z dobrze zachowanych naczyń, ładnych ubrań czy luksusowych przedmiotów, na które nie stać ich, takich jak obrazy, wazony i inne ozdoby. Wiele gospodarstw domowych zajmujących się zmniejszaniem rozmiarów odkryło, że niewyobrażalna ilość koców i poduszek, gromadzona przez lata życia w (zbyt) dużym mieszkaniu, w zimie świadczy bezcenne usługi innym ludziom. Zużyte spodnie, swetry, płaszcze, czapki, śpiwory, namioty, karimaty, buty, rękawiczki czy peleryny przeciwdeszczowe, czasami kupowane na jednorazowy użytek, są naprawdę lepsze z potrzebującym niż w pudełku na strychu.

Trend downsizingu -małe-domki-kolorowe-fasady

Prawie w każdym miejscu znajduje się brama kościelna, która z wdzięcznością przyjmuje takie przedmioty. Alternatywnie, społeczne domy towarowe czekają na kontakt. Adresy można znaleźć na przykład na żółtych stronach lub na stronach internetowych odpowiedzialnych miast i gmin. Że socjalne domy towarowe oferują również zatrudnienie bezrobotnym, np. Ten artykuł pokazy to kolejny dobry powód, aby zmniejszyć rozmiar.

Powód 5: oszczędzaj czas

Ci, którzy mieszkają na małym obszarze, mają mniej sprzątania i sprzątania. Konsekwencją tego jest to, że mieszkańcy małych mieszkań mają znacznie więcej wolnego czasu. Jest to teraz dostępne dla naprawdę ważnych rzeczy w życiu. Życie rodzinne, zdrowy ruch, spotkania z przyjaciółmi czy relaks i rekreacja mogą zajmować więcej miejsca w życiu prywatnym mieszkańców mieszkania o mniejszej powierzchni.

Wniosek: Downsizing daje Ci czas, pieniądze i jakość życia

downsizing-życie-trend zalety-dobre powody-wanderlust

Downsizing to nie tylko oszczędność pieniędzy. Downsizing to znacznie więcej. Ponieważ podstawowa idea, która się za tym kryje, ma wiele wspólnego ze zrównoważonym rozwojem. Zastanawianie się nad sobą, myślenie o tym, co jest naprawdę ważne w gospodarstwie domowym (i w życiu), radzenie sobie bez zbędnych i koncentracja na relacjach międzyludzkich to konsekwencje, które mogą się rozwinąć ze świadomego życia na małej przestrzeni. A tak przy okazji, można go wykorzystać do wzbogacenia życia innych osób – pomijając fakt, że niszczenie własnej posesji stwarza dużo miejsca na nowe, kreatywne pomysły na umeblowanie. Mniej znaczy więcej na wiele sposobów.

Źródła:

Pixabay.com © larsen9236 (CC0 Domena publiczna)

Pixabay.com © andremergulhaum (domena publiczna CC0)