Zamieszkać

Szukasz nowego domu: 3 atrakcyjne miasta w Niemczech

Miasta w Niemczech Lipsk żyją ekologicznie i tanio

Życie w niemieckich miastach ma wiele zalet. Miejsca pracy nie są daleko, oferta kulturalna jest duża, a połączenie z siecią transportową jest doskonałe w porównaniu z regionami wiejskimi. Nie zapominając o ogromnych możliwościach zakupów. Nie brakuje jednak metropolii, których jakość życia pozostawia wiele do życzenia. Tutaj możesz przeczytać o trzech miastach, które warto zobaczyć.

1. Lipsk: życie ekologiczne i tanie

Lipsk w mieście o zachodzie słońca w środkowych Niemczech

Lipska nie powinno zabraknąć na liście najbardziej zielonych miast w Niemczech. Około 50 procent obszaru miejskiego to tereny zielone. Niezwykle wysoki odsetek, którym może pochwalić się niewiele miast. Oprócz Clara-Zetkin-Park w pobliżu centrum, Promenadenring, Rosental, Friedenspark i wiele innych zielonych oaz oferują czysty relaks. Ale Lipsk jest również interesujący jako dom pod innymi względami. Miasto w środkowych Niemczech szybko się rozwija Przyjazny seniorom i dzieciom, cieszy się pozytywnym wizerunkiem, a rynek pracy dobrze się rozwija. Wyjaśnienia wystarczające dla wysokiego poziomu zadowolenia mieszkańców. W takich sektorach jak logistyka, przemysł motoryzacyjny i biotechnologia powstają ekscytujące miejsca pracy. Targowe miasto to lokalizacja biznesowa z potencjałem, którego nie należy lekceważyć.

Fasada Federalnego Sądu Administracyjnego Lipsk Niemcy

Atrakcyjność Lipska spowodowała w ostatnich latach wzrost czynszów. Chociaż wskaźnik pustostanów jest wysoki w porównaniu do metropolii takich jak Monachium czy Dortmund, powierzchnia mieszkalna powoli się kurczy. Firma zarządzająca nieruchomościami Grand City Property (GCP) wynajmuje powierzchnie mieszkalne na terenie całego kraju, również w portfolio Apartamenty w Lipsku w dobrej lokalizacji. Między innymi na Ringstrasse, Jupiterstrasse i An der Kotsche. Trzy przyjazne dzieciom osiedla z placami zabaw, terenami zielonymi i sklepami oraz przystankami autobusowymi, do których można dojść w kilka minut. Ceny na stronie robią uczciwe wrażenie. Czy to 470 euro miesięcznie za 90 metrów kwadratowych, prawie 900 euro na zimno za ponad 160 metrów kwadratowych czy mniej niż 230 euro za 33 metry kwadratowe. Kolejna zaleta Lipska: atrakcyjne miejsca są łatwo dostępne, odległości są na ogół niewielkie. „Dzięki nowoczesnej infrastrukturze z trzema autostradami, gęstą siecią S-Bahn, międzynarodowym lotniskiem i dużym dworcem kolejowym ICE”, wyjaśnia inicjatywę Pracuj w Lipsku online, oferta Invest Region Leipzig, która jest wspierana przez miasto, Izbę Gospodarczą Lipska oraz powiaty Lipska i Północnej Saksonii. W artykule inicjatywa podkreśliła zalety „mieszkania w regionie Lipska”.

2. Monachium: Tu najlepiej mieszkać

Monachium rzeka Izara w słoneczny dzień

W dużym badaniu dotyczącym Niemiec, przeprowadzonym przez instytut badań ekonomicznych Prognos na zlecenie ZDF, stolica Bawarii zajęła pierwsze miejsce i dlatego jest miastem, w którym najlepiej mieszkać w Niemczech. Porównano 401 powiatów i miast w trzech kategoriach:

1. Praca & Zamieszkać

2. Czas wolny & Natura

3. Zdrowie & bezpieczeństwo

Miasta w Niemczech Strefa dla pieszych w Monachium

Monachium zdobyło 207 punktów na 300 punktów i spisało się bardzo dobrze we wszystkich trzech kategoriach. Według opublikowanego online Wyniki badania w Niemczech Metropolia zdołała osiągnąć czołowe miejsca m.in. w zakresie dynamiki populacji, siły nabywczej, terenów rekreacyjnych i oczekiwanej długości życia. Miłośnicy słońca również mogą tego oczekiwać: Monachium jest liderem, jeśli chodzi o liczbę słonecznych godzin w roku. Deutsche Welle zajmowała się najbardziej przyjaznymi miastami w Europie i podsumowuje w filmie poszczególne atrakcje Monachium:

3. Freiburg im Breisgau: najmłodsi mieszkańcy Niemiec

Miasto Freiburg znajduje się w sąsiedniej Bawarii. Znajduje się w południowo-zachodniej Badenii-Wirtembergii, Francja jest tylko rzut kamieniem. Jednak jego lokalizacja ma wiele innych zalet i nie ogranicza się do bliskości europejskich sąsiadów. Na przykład Freiburg graniczy z Czarny Las, najwyższe niskie pasmo górskie i najważniejszy region turystyczny w kraju. Wśród niskich pasm górskich Republiki Federalnej nie ma miejsca na wakacje, które jest częściej odwiedzane. Czarny Las jest równie atrakcyjny dla turystów pieszych, rowerzystów i miłośników sportów zimowych.

Miasta w Niemczech Fryburg leży w południowo-zachodniej części Badenii-Wirtembergii

Średnia odległość dojazdów do pracy i średnie roczne wartości pyłu zawieszonego są stosunkowo niskie, liczba lekarzy jest znakomita i nie brakuje słońca i ofert kulturalnych: Według badania ZDF Germany, Fryburg jest również jednym z najbardziej przyjaznych miast . Z 191 punktami mała perełka z południowych Niemiec zajęła 24 miejsce na ponad 400 badanych miast i dzielnic. Ponadto mieszkają tu najmłodsi mieszkańcy Niemiec. Średni wiek: 39,8 lat.

Dalsze wskazówki dotyczące szukania mieszkania:

• Ważne kryteria przy poszukiwaniu mieszkania – lista kontrolna i wskazówki

• Wskazówki dotyczące oglądania mieszkania: ważne jest dobre wrażenie

• Wynajmij inteligentne mieszkanie: Co najemcy powinni wiedzieć

• Pierwsze mieszkanie – krok po kroku do własnego domu

Fryburg Bryzgowijski Feldberg Schwarzwald

Źródła obrazu:

pixabay.com/ scholacantorum, muenocchio, Couleur

unsplash.com/ dulgier, kiwihug, shinychunks