Zamieszkać

Szafa wnękowa na wymiar do przedpokoju, sypialni i łazienki jako wyposażenie oszczędzające miejsce

Nowoczesny, minimalistyczny styl w najlepszym wydaniu – tak pokazuje ten apartament, który znajduje się w Poznaniu. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów w biżuterii nie brakuje przytulnych i stosunkowo przestronnych mebli, w tym kuchni z wyspą kuchenną, starej dobrej szafy w zabudowie w każdym pokoju, a także wygodnej sofy i duży stół jadalny. Przede wszystkim szafy wnękowe doskonale wykorzystują przestrzeń i oferują ważne miejsce do przechowywania, aby pozostać wiernym minimalistycznemu stylowi i uniknąć chaosu. Pokażemy Ci, jak projektanci zastosowali szafy wnękowe w różnych pomieszczeniach.

Praktyczna szafa wnękowa szyta na miarę i płótno z możliwością rozbudowy

Szafa wnękowa na wymiar w salonie wykonana z drewna oraz szare ściany i tekstylia

Wspomnieliśmy już, że w mieszkaniu w zasadzie nie brakuje komfortu. Ale wszystkie te przestrzenie mieszkalne w otwartym salonie mają swoją cenę, ponieważ nie ma wolnej ściany dla meblościanki z telewizorem i wszystkimi dodatkami. Dlatego projektanci z mode: lina wymyślili wyrafinowaną alternatywę. Wykorzystali przestrzeń w suficie, aby zintegrować zdalnie sterowany ekran, który w razie potrzeby można rozwinąć i schować z powrotem w suficie. Otwór do tego znajduje się bezpośrednio przed szytą na wymiar szafą wnękową, która znajduje się w przedpokoju, a także jest częścią okładziny ściennej w przedpokoju, kuchni i salonie.

Ekran, który można wysunąć z sufitu zamiast szafki ściennej z telewizorem jako rozwiązanie oszczędzające miejsce

Szafa wnękowa szyta na miarę to jeden z wielu ciepłych elementów drewnianych w mieszkaniu, które przeplatają się z szarymi kolorami ścian i tapicerki oraz srebrnymi metalami. Ten kontrast kolorystyczny zdecydowanie przykuwa uwagę wszystkich, ponieważ mimo minimalistycznego stylu gwarantuje przytulny klimat. Podłoga w przedpokoju podzielona jest wizualnie na dwie połowy: jedna strona wykonana jest z drewna, natomiast jasnoszare płytki zdobią drugą połowę od strony kuchni.

Funkcja szafy w zabudowie

Szafy wnękowe na wymiar w przedpokoju, kuchni i salonie jako miejsce do przechowywania

Na pierwszy rzut oka szafa wnękowa w przedpokoju wydaje się stanowić całą ścianę. Jednak ten wygląd jest zwodniczy. Tak naprawdę jest to połączenie szaf wnękowych, okładzin ściennych i drzwi. Wchodzi również bezpośrednio do kuchni, dzięki czemu można również wykorzystać wbudowaną szafkę w kuchni. Na przykład we wbudowanej szafce jest również miejsce na lodówkę. Zintegrowana otwarta półka w przedpokoju pomieści pozostałe urządzenia.

Otwarta kuchnia w minimalistycznym stylu z nowoczesną wyspą kuchenną

Biała, minimalistyczna kuchnia

Białe szafki kuchenne i drewniane powierzchnie w połączeniu z wbudowaną lodówką w kolorze srebrnym

Szafa wnękowa, panele ścienne i drzwi tworzą płaską powierzchnię

Szyte na miarę szafy wnękowe, drzwi i okładziny ścienne tworzą równą ścianę

Półki i szafki na ścianie na miejsce do przechowywania

Szafa wnękowa na wymiar ze zintegrowaną, otwartą półką w kolorze czarnym do techniki salonu

Szafa jako szafa wnękowa

Jasna sypialnia z brzoskwiniowymi ścianami i białą szafą wnękową

W sypialni zmienia się kolorystyka. Tam wartość kładzie się na cieplejsze niuanse. Ściana w brzoskwiniowym kolorze w połączeniu z drewnianą podłogą niczym z salonu tworzy idealną atmosferę do sypialni. Szafa wnękowa w sypialni, która została wkomponowana we wnękę, ma jedyny neutralny kolor. Pozostaje minimalistyczny w tym pomieszczeniu ze względu na rzadkie wykorzystanie dekoracji. Tylko duże lustro ścienne oraz kinkiety sufitowe i kinkiety w kontrastowej czerni zdobią pomieszczenie obok mebli.

Czarne kinkiety jako dekoracyjne akcenty w jasnej i ciepłej sypialni

Szafa wnękowa szyta na miarę – w łazience

Nowoczesna łazienka z białą mozaiką i zabudowanymi szafkami

Wbudowana szafka łazienkowa została również wkomponowana we wnęki ścienne. Białe płytki mozaikowe zdobią przestrzeń z dwoma zlewami, a szafki po lewej i prawej stronie z ciepłym drewnem ponownie tworzą kontrast. Wszystkie pozostałe ściany, w tym prysznic, są ponownie w kolorze szarym, tak jak w części dziennej, dzięki czemu łazienka w zasadzie łączy kolory zarówno z salonu, jak i sypialni.

Badania

Nowoczesna półka i antyczne biurko wykonane z litego drewna

Warto również wspomnieć o szykownym gabinecie, w którym szyta na miarę półka z przegródkami na szafki zdobi ścianę za biurkiem. Uderza tu nie tylko kontrast między szarością a drewnem, ale przede wszystkim współgranie między nowoczesnością a antykiem. Biurko i krzesło biurowe to wyjątkowe elementy wykonane z litego drewna, które sprawiają, że pokój jest wyjątkowy.

Oryginalne studium z elementami minimalistycznymi i rustykalnymi

Rzut mieszkania

Rzut mieszkania z szafą wnękową zajmującą mało miejsca na wymiar

Minimalistyczna kuchnia z wbudowaną lodówką i wyspą kuchenną

Wymarzona kuchnia w mieszkaniu w Polsce - przestronność, zabudowana lodówka i wyspa kuchenna

Idealny salon – przestronna, wygodna sofa i duży stół jadalny

Duża sofa i zachęcający stół jadalny na przyjęcia z przyjaciółmi

Zaprojektowane przez moda: lina.