Zamieszkać

Projektowanie garderoby – 16 praktycznych i przydatnych pomysłów

Projekt garderoby -pomysły-otwarte półki-odzież

Jeśli masz w swoim mieszkaniu wolny pokój, do którego nie masz realnego użytku, możesz z niego skorzystać Zaprojektuj garderobę. A może masz dużą sypialnię, której kawałek możesz łatwo oddać. Jeśli, jak większość kobiet, marzysz o garderobie, to teraz masz możliwość zaprojektowania własnej. Powstaje teraz pytanie, jak to zrobić i to zależy od tego, co dokładnie chcesz przechowywać w garderobie. Na przykład, jeśli masz dużo ubrań, będziesz potrzebować dużo miejsca na drążki, aby je powiesić. Zastanów się również, ile półek potrzebujesz i czy chcesz schować buty w garderobie. W tym przypadku potrzebne są również odpowiednie szafki i półki. Jak więc widać, przy projektowaniu garderoby planowanie jest alfą i omegą.

Pokażemy Ci kilka świetnych sposobów na stworzenie praktycznej garderoby przy użyciu różnych systemów. W ten sposób wszystko, co ważne, może znaleźć swoje miejsce.

1. Projektowanie dużej garderoby oferuje luksus

Szatnie projektują buty-lustro-drzwi-żyrandole

Tutaj można zobaczyć naprawdę dużą garderobę, która oferuje miejsce zarówno na ubrania, jak i buty. Świetnym pomysłem jest dodanie lustra, do którego służyły drzwi szafy, dzięki czemu nie musisz wychodzić z pokoju, aby sprawdzać je po każdym montażu. Jeśli twoja garderoba ma okno, to duży plus. Bo światło dzienne jest zawsze lepsze!

2. Dużo butów

Szatnia-projekt-but-półki-lustro

Podobnym wariantem jest zaprojektowanie tego przykładu do garderoby. Ponieważ w tym gospodarstwie domowym nosi się podobno koszule i marynarki, garderoba została odpowiednio zaprojektowana. Nie posiada żadnych półek na ubrania (służą one głównie do przechowywania butów), ale drążki na ubrania do powieszenia, aby kurtki się nie gniotły. Pomyśl też o stołku, który ułatwi Ci zakładanie butów.

3. Stwórz praktyczne pomysły na garderobę

garderoba-projekt-meble-kolekcja-polo

Ta garderoba jest pod wieloma względami praktyczna. Z jednej strony można wyciągnąć poszczególne przegródki, w których przechowywane są buty, paski i krawaty. Dzięki temu łatwiej do nich dotrzeć. Tak więc ubieranie się jest w pewien sposób łatwiejsze. Na uwagę zasługuje również praktyczne urządzenie do zawieszania spodni, które można również zdjąć i dzięki marszczeniu. I spójrz tylko, jak skutecznie narożnik pokoju został wykorzystany na szafkę narożną. Spiralny drążek na ubrania znajduje w nim wspaniałe miejsce. Przy tak świetnym systemie do projektowania garderoby nie są potrzebne żadne drzwi szafy.

4. Miejsce do przechowywania dookoła

Projekt garderoby drewniane meble-misura-emme

W tej garderobie wszystkie cztery ściany są w pełni wykorzystane. Oznacza to, że jest wystarczająco dużo przegródek, półek i szuflad. Górne schowki można wykorzystać na rzeczy, które nie są potrzebne na co dzień, ponieważ są trudniej dostępne. Dodatkowo umieść je w schludnych pudełkach lub koszach, aby uzyskać ładniejszy wygląd.

5. Zaprojektuj garderobę przy łazience

garderoba-projekt-plan-łazienka-przylegająca

Masz dość chodzenia zmoczonego przez mieszkanie do sypialni po prysznicu? Wtedy można również zaprojektować garderobę przylegającą do łazienki. Więc możesz się ubrać zaraz po pobycie w wannie. Pokój lub korytarz między łazienką a sypialnią często pełni również funkcję garderoby.

6. Zaprojektuj otwartą garderobę

garderoba-projekt-otwarte-półki-bezpośrednio-skierowane-światło

Zapraszamy również do zaprojektowania garderoby otwartej, czyli z otwartymi półkami nie tylko na buty, ale również na ubrania. Należy jednak pamiętać, że ubrania powinny być zawsze posprzątane, ponieważ są widoczne. Dodatkowo możesz wbudować szuflady do przechowywania drobniejszych rzeczy.

7. Dużo światła

garderoba-projekt-natural-światło-świetlik-dach

Świetnym pomysłem na garderobę zapewniającą mnóstwo światła dziennego jest jedynie oddzielenie garderoby od sypialni szklaną ścianą lub przesuwanymi szklanymi drzwiami. Jest to szczególnie korzystne, gdy garderoba nie posiada okna. Dzięki temu światło z sypialni przenika do garderoby.

8. Widok na ogród

garderoba-projekt-poliform-ubik-szafa

Ten wariant garderoby zapewnia również dużo światła dziennego, co jest szczególnie korzystne we wczesnych godzinach porannych, kiedy przygotowujemy się do pracy. Dodatkowo duża, przeszklona ściana oferuje wspaniały widok na ogród. Jeśli więc planujesz dużą garderobę do garderoby, możesz również rozważyć tę opcję.

9. Zrób garderoby z półek

garderoba-projekt-plan-aluminium-półki-jasnoszary

Jeśli całe systemy garderoby do garderoby są dla Ciebie zbyt skomplikowane lub drogie, możesz również zestawić takie proste półki, które również wyglądają nowocześnie, a mimo to zapewniają wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Jeśli wybierzesz ją w jasnym kolorze, garderoba mimo braku okien będzie jasna i przyjazna. Możesz też dodać kilka ciepłych akcentów z drewnianą szafką i stołem.

10. Zaprojektuj garderobę na zmiany

garderoba-projekt-organizacja-system-półki-podświetlenie

Do garderoby wybierz system, który działa w systemie zmianowym, że tak powiem. Umieść na ścianie półki i szafki, w których będziesz mógł przechowywać na przykład buty, podczas gdy przestrzeń z przodu wykorzystasz na drążki na ubrania, na których wieszasz swoje ubrania. Możesz więc pochwalić się ulubionymi przedmiotami, gdy półki są ukryte w tle.

garderoba-design-półki-ciemne-drewno-otomana-centrum

Projekt garderoby-plandeki-meble-ciemne-drewno-led-listwy

garderoba-projekt-plan-drewniane-meble-pudełko-buty

garderoba-projekt-szklane-ściany-drzwi-oświetlenie

garderoba-projekt-drewno-szuflada-system-organizacji