Zamieszkać

Prawidłowe przechowywanie, sortowanie i pielęgnacja narzędzi

 Narzędzia-poprawne-przechowywanie-pomysłów-narzędzi-przypadek-pomysłów

Z biegiem czasu w każdym gospodarstwie domowym pojawiają się małe i duże naprawy – a przy odrobinie umiejętności manualnych często można to zrobić szybko i bez fachowej pomocy. Oczywiste jest, że muszą być dostępne odpowiednie podstawowe narzędzia, ale co właściwie należy do walizki narzędziowej i jak młotki, wiertarki, wkrętaki itp. są uporządkowane, konserwowane i przechowywane? Chętnie pomagamy rzemieślnikom hobby i udzielamy przydatnych wskazówek dotyczących przechowywania.

Prawidłowe przechowywanie i sortowanie narzędzi – to element wyposażenia podstawowego

Narzędzia-właściwie-przechowywanie-sortowanie-utrzymanie-pomysłów

Rzemieślnicy hobbyści często uważają, że walizka narzędziowa jest kusząca – ale w rzeczywistości mniej niż połowa jej asortymentu jest potrzebna w gospodarstwie domowym. Zamiast kupować kompletny zestaw, warto zainwestować więcej w indywidualne narzędzia wysokiej jakości. Ten podstawowy sprzęt jest łatwy w użyciu i nie powinno go zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym:

– poziomica, kieszonkowa taśma miernicza i ołówek stolarski;

– noże wielofunkcyjne, nożyczki wielofunkcyjne i przecinaki do kabli;

– młotek pazurowy;

– śrubokręt krzyżakowy, klucz oczkowy, klucz, ewentualnie także – śrubokręt akumulatorowy

– szczypce: szczypce i szczypce boczne lub kombinerki, szczypce płaskie;

– Wiertarka z obrotem prawo-lewo;

– piły: do drewna – piła japońska, do części metalowych – piła Puk, do ogrodu – piła ogrodnicza;

– tester napięcia

Wszystkie wymienione narzędzia można znaleźć w sklepach z narzędziami lub w Internecie, na przykład w Engelbert Strauss.

Prawidłowe przechowywanie i sortowanie narzędzi – różne opcje dla organizacji

Przechowywanie-narzędzi-poprawnie-przechowywanie-podstawowego-sprzętu

Najpóźniej w momencie zakupu podstawowego wyposażenia pojawia się kwestia magazynowania. Narzędzia przechowuje się w chłodnych, suchych pomieszczeniach – metalowe części nie tolerują szczególnie dobrze mrozu i wilgoci. Baterie w urządzeniach elektrycznych są również wrażliwe na mróz. W zależności od okoliczności rzemieślnicy hobbyści mają do wyboru dwie opcje:

Każdy, kto posiada szopę ogrodową lub ma dostęp do piwnicy, może skorzystać z Zamuruj narzędzia dodać. Rozsądne sortowanie – np. według funkcji / pomiar, cięcie, wiercenie / lub według obszaru zastosowania / dom czy ogród / – zapewnia porządek.

Inną opcją jest walizka narzędziowa – można ją ustawić niezwykle oszczędzając miejsce, a jednocześnie przejrzyście ułożyć. Wysokiej jakości konstrukcja wykonana z metalu nadaje się do przechowywania w chłodniach / garażu, szopie ogrodowej, piwnicy / lepiej niż tańsza opcja wykonana z tworzywa sztucznego. Plastikową torbę narzędziową można zamiast tego schować w szafce w domu / mieszkaniu.

Przydatna wskazówka – zawsze trzymaj apteczkę w pobliżu zestawu narzędzi.

Przechowuj narzędzia prawidłowo – pomocne wskazówki dotyczące pielęgnacji

Narzędzia-właściwe-przechowywanie-pomysłów-montażu-na-ściennego

Jeśli nie chcesz co roku kupować nowych narzędzi, możesz utrzymać swój podstawowy sprzęt w dobrym stanie. Właściwa pielęgnacja jest szczególnie istotna dla trwałości metalowych detali. Oznacza to, że urządzenia są dokładnie czyszczone szczoteczką po każdym użyciu i przechowywane tylko w suchym miejscu. Powinny być smarowane przynajmniej raz w roku, aby zapobiec rdzewieniu. Każdy może ostrzyć nożyczki i noże za pomocą osełki według potrzeb. Aby zapewnić długotrwałą żywotność urządzeń i narzędzi, nigdy nie należy ich używać do celów innych niż te, do których były przeznaczone!