Zamieszkać

Pokrycie elewacji blachą cynkową: przegląd różnych rodzajów elewacji cynkowych

Przekazuje wartość, jest bardzo trwały i chroni budynek przed działaniem warunków atmosferycznych: nowoczesna elewacja cynkowa ma wiele różnych zadań. Okładzina elewacyjna wykonana z tytanu cynku daje swobodę projektowania i może być łatwo dostosowana do lokalnych warunków i życzeń klienta. Jeśli chcesz pokryć elewację blachą cynkową, możesz wybierać między różnymi systemami elewacyjnymi i dostosowywać je. Przedstawiamy przegląd wariantów.

Pokryj elewację blachą cynkową: przegląd różnych wariantów

Elewacja pokryta tytanowym cynkiem, poziome panele poszerzające

Fasada cynkowa jest w większości wykonana z tytanu cynku. Jest to trwały stop, który zawiera nie tylko cynk, ale także tytan i miedź. Nawiasem mówiąc, tytan-cynk nie tylko występuje jako Okładzina elewacyjna, ale także jako materiał na dachy metalowe. Jest to trwały materiał, który chroni budynek przed wiatrem, deszczem i śniegiem, a jednocześnie ma atrakcyjny wizualnie wygląd. Jeśli zdecydujesz się to zrobić i chcesz otoczyć nim budynek, możesz wybrać jeden z następujących wariantów:

System przylgowy z ukośnym rąbkiem stojącym zapewnia architektom i właścicielom budynków swobodę projektowania

1. Systemy składania oferują pewną swobodę projektowania. Od projektów elewacji z ukośnymi rąbkami stojącymi, które wyróżniają się prostym i szybkim montażem, po skomplikowane projekty z dużymi diamentami: wyobraźnia architektów nie ma granic.

Zalety: Może służyć zarówno jako akcenty, jak i do podkreślenia poszczególnych elementów architektonicznych. Detale można układać w pionie lub poziomie, szerokość i długość poszczególnych elementów można zindywidualizować.

Połóż dom z elewacją z systemem rabatowym

2. Z terminem „Systemy panelowe” różne rodzaje ścian osłonowych wykonanych z metalu tzw. Twoja korzyść: panele można prefabrykować, a następnie szybko i łatwo zmontować na miejscu. Ten niedrogi wariant jest preferowany przez wielu budowniczych. Do wyboru panele poziome, wrębowe i mankietowe. Jeśli chcesz nadać swojej elewacji coś ekstra, wybierz projekt powierzchni z wytłoczeniami i perforacjami, które wpuszczają światło słoneczne do wnętrza i tworzą ekscytującą grę światła i cienia.

Zalety: Panele można wentylować od tyłu, więc pleśń i wilgoć nie stanowią problemu. Zapewniają ochronę przed żywiołami i dodatkową izolację.

Zatrzaskowy system składania do domów jednorodzinnych podkreśla indywidualną kubaturę budynków

3. Systemy profili są idealne do budynków o naturalnym języku projektowania bez narożników i krawędzi. Jeśli budynek charakteryzują miękkie krzywizny, rozwiązaniem mogą być profile faliste. Szczególnie futurystycznie wygląda, gdy dach jest pokryty również profilami cynkowymi. Można jednak również zastosować liczne kombinacje między murem a elementami cynkowymi.

Zalety: Prosty montaż i nowoczesny wygląd. Profile można montować poziomo, pionowo, a nawet po przekątnej, jak chcesz.

Fasada cynkowa z systemem kasetonowym ze szczeliną cieniową i układaniem poziomym

4. Systemy kasetowe nadają się szczególnie do większych budynków. Pozwala to na efektywną inscenizację poszczególnych brył budynków, takich jak dobudówki. Podobnie jak systemy paneli i profili, systemy kasetonowe wymagają podkonstrukcji. W przeciwieństwie do innych wariantów mają jednak również lukę cienia. Kasety układane są tylko poziomo.

Zalety: Oferują rozwiązania szyte na miarę i mogą być urozmaicone fałdami i różnymi motywami wycięciami.

Fasada cynkowa z patyną, malowana lub naturalna?

Zabiegi na elewacje cynkowe patyna i kolory

Co to za Fasada cynkowa Do wyboru są trzy warianty. Nieleczona, przez pierwsze kilka lat będzie miała błyszczącą powierzchnię. Stopniowo tworzy się matowa szara patyna. Renomowani producenci oferują alternatywę i mogą fabrycznie nadać elementom elewacji patynę w kolorze niebieskim lub łupkowo-szarym. Na życzenie panele wykonane z tytanocynku mogą być również pokryte lakierem kolorowym. W ten sposób można wizualnie wyróżnić poszczególne elementy architektoniczne.

Źródło obrazu: Rheinzink