Zamieszkać

Planowanie i organizowanie przeprowadzki: Wskazówki dotyczące umeblowania nowego mieszkania

planowanie przeprowadzki porady-przenoszenie-pudełek-pokoje-otwarte

Nowa praca często wiąże się również z przeprowadzką, a co za tym idzie większym wysiłkiem. Ale również prywatna reorientacja, na przykład wprowadzenie dwóch partnerów, wymaga precyzyjnego planowania. Ci, którzy z wyprzedzeniem dbają o organizację, są w stanie zrobić większość rzeczy podczas przeprowadzki samodzielnie lub z krewnymi i znajomymi.

Przygotuj ruch prawidłowo

planowanie ruchu wskazówki-lista kontrolna-przenoszenie pudełek

Każda przeprowadzka wiąże się z wysiłkiem i formalnościami, które przy optymalnej organizacji można zredukować do minimum. Spokojne planowanie powinno rozpocząć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Nie wszystkie etapy od rejestracji nowego miejsca zamieszkania, przez zmianę adresu do ponownej rejestracji samochodu, nie muszą być wykonane w ciągu kilku dni, najlepiej jest pomóc Lista kontrolna (w zależności od zakresu) przez okres od 8 do 16 tygodni.

Oprócz przeprowadzki i umeblowania nowego mieszkania nie należy zapominać o spojrzeniu na stare mieszkanie. Drobne naprawy i prace konserwacyjne są często nieuniknione i są obowiązkiem najemcy, umowa najmu reguluje więcej szczegółów. Oprócz uregulowania ostatnich opłat czynszowych należy terminowo anulować dostawy energii – to najlepsza okazja do zaoszczędzenia pieniędzy poprzez zmianę dostawcy prądu.

Przeżyj pomysły na majsterkowanie podczas przeprowadzki do nowego mieszkania

meble-zrób-to-sam-system-regałów-biały-lakierowany-drewniane-skrzynki-różowa-farba-ściana

Aby zminimalizować koszty podczas przeprowadzki i stylowo zrealizować własne nowe pomysły na umeblowanie, znany portal meblowo-umeblowy moebel.de zaleca wykonanie według zasady „zrób to sam”. Nawet podczas transportu pudeł do przeprowadzki należy zastanowić się, czy nie chcesz zrezygnować z klasycznych przeprowadzek i czy wolisz prowadzić sam. Istotną rolę odgrywa tutaj zakres wyposażenia domowego i odległość między starym a nowym mieszkaniem, a kilku energicznych przyjaciół powinno być dostępnych, aby pomóc w przeprowadzce.

Nele Belau, Home Stager w moebel.de, odwołuje się do dwóch bardzo popularnych stylów umeblowania, aby zapewnić, że nowe umeblowanie mieszkania jest nowoczesne i zgodne z trendami. Meble w stylu vintage są bardzo modne, a niektóre z nich mają długą historię i pozwalają na nostalgiczne umeblowanie przestrzeni życiowej. Oprócz kupowania nowych, wysokiej jakości mebli, możesz również odkryć stare meble na strychu, w piwnicy lub na pchlim targu, w które możesz tchnąć nowe życie w majsterkowanie według własnych pomysłów poprzez kolorowy upcykling.

Modne nowe meble po przeprowadzce

salon-wyposazenie-bialy-styl-shabby-chic-bialy-paleta-stolik-kawowy

Pozostawienie starych mebli w pierwotnym stanie prowadzi do drugiego trendu meblowego: Shabby chic. Zamiast ekskluzywnych, designerskich mebli o nieskazitelnym optycznie charakterze, komody, stoły czy szafki w tym stylu mogą być nieco bardziej surowe. Ślady użytkowania sprzed lat i dziesięcioleci, takie jak pęknięcia czy łuszcząca się farba, są absolutnie dozwolone i nadają meblom niepowtarzalnego uroku. Przed planowaną przeprowadzką powinieneś zatem nie tylko zajrzeć do klasycznego sklepu meblowego, stare meble często są oferowane online lub w ogłoszeniach według własnego gustu meblowego.

Sam pracuj nad meblami i rozwijaj swoją kreatywność

Przeprowadzka-wskazówki-planistyczne-meble-odświeżanie-komoda-spękana-optyka-lakier kolor

Według Nele Belau nowe meble są absolutnie modne, jeśli stare i odnowione meble są łączone z nowymi meblami i skoordynowane ze sobą. Samodzielna obróbka mebli pomaga urzeczywistniać kreatywne pomysły w nowym mieszkaniu i cieszyć się nieograniczonym indywidualnym stylem umeblowania w nowym miejscu zamieszkania. Szczególnie malowanie mebli jest łatwe, nawet dla majsterkowiczów, gdzie np. farba akrylowa tworzy sztuczny wygląd pęknięć, a tym samym charakter vintage.

Drobne dodatki i dodatki dopełniają pożądany wygląd mebli i wzmacniają indywidualny efekt. W Internecie, od ozdobnych kamieni po gałki i uchwyty w różnych stylach, można znaleźć idealne akcesoria, aby krok po kroku zestawić szafki lub komody według własnych pomysłów i stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Nie wybieraj modnych mebli tylko ze względu na ich wygląd

przeprowadzki-planowanie-wskazówek-rodziny-lista-kontrolna-idealna-właściwa-rozsądna

Niezależnie od tego, czy jest to zima, czy środek lata – każdy ruch to idealna okazja, by rozstać się z poprzednimi meblami i wykorzystać nową przestrzeń do życia w nowym stylu. Oprócz efektownego wyglądu, nie należy lekceważyć aspektu funkcjonalnego przy zakupie i obróbce DIY. Łóżka, szafki, stoły i inne meble powinny pasować do kształtu i wielkości nowej przestrzeni życiowej oraz spełniać codzienne wymagania. W przeciwnym razie zostaną zakupione piękne meble, które praktycznie nie są używane i zapewniają jedynie niepotrzebną przestrzeń życiową.