Zamieszkać

Orientalne pomysły na dekoracje dla marokańskiego stylu w pokojach

orientalna dekoracja marokański wystrój pokoju zasłony tekstylne

Chcąc stworzyć w salonie orientalny klimat, niekoniecznie trzeba sięgać po drogie meble. Nawet małe rzeczy mogą osiągnąć pożądany efekt. Mamy kilka świetnych pomysłów na orientalne dekoracje zestaw, dzięki któremu możesz przekształcić swoje pokoje w romantyczną i egzotyczną scenerię. Zbieraj inspiracje i stwórz atmosferę jak w Maroku czy Egipcie.

Orientalna dekoracja z małych mebli

orientalne dekoracje ekranowe-kamienie-metalowe-przegrody pokojowe

Nawet jeśli konieczna jest natychmiastowa wymiana całego mebla, kilka mniejszych mebli może idealnie wpłynąć na pożądany nastrój. Ścianka działowa wykonana z drewna i z orientalnymi rzeźbami może wyglądać bardzo dekoracyjnie. Ta orientalna dekoracja może składać się z kutego żelaza i dżetów.

Orientalna dekoracja z pufami

orientalne dekoracje pufy-siedzisko-stolik-złoto

Pufy są idealnymi akcentami do orientalnego wnętrza. Ta orientalna dekoracja może służyć nie tylko do siedzenia, ale również świetnie sprawdza się jako stolik boczny lub kawowy. Połącz kilka kolorów, jak chcesz. Zdobienie charakteryzuje m.in. wesoła kolorystyka.

Zrób sobie stoły jako orientalną dekorację

orientalna dekoracja stół-taca-złoty-kolor-metalowe-meble

Jeśli nadal masz starą kanapę lub stolik, możesz szybko przekształcić go w orientalną dekorację. W tym celu można z łatwością ozdobić blat mozaiką na ładne mozaikowe stoliki. Możesz użyć do tego płytek i luster lub ceramiki marokańskiej. Alternatywnie stół można zbudować z dużej tacy lub użyć odpowiedniego obrusu.

Orientalne poduszki w orientalnym stylu

orientalna dekoracja-design-komfort-marokański-styl

Poduszki to kolejna praktyczna dekoracja, którą można wykorzystać do stworzenia orientalnego stylu. Sprawiają również, że pokój wygląda przytulniej. Nadają się zarówno na podłogę, jak i do dekoracji sofy czy łóżka. Orientalne poduszki dekoracyjne powinny być kolorowe i najlepiej w kolorach czerwonym, pomarańczowym, turkusowym lub żółtym.

Dekoracja orientalnych zasłon

orientalne-dekoracje-turkusowe-zaslony-biale-dekoracje-pomysly-wnetrz

W orientalnym meblach ważną rolę odgrywają tekstylia. Przede wszystkim często stosuje się zasłony. Można je wykorzystać do dekoracji ścian lub stworzenia łóżka z baldachimem. Jeśli chcesz po prostu ozdobić okna dopasowanymi zasłonami jako orientalną dekoracją, użyj tych w jasnych kolorach lub z orientalnymi wzorami.

Dekorowanie mebli marokańskich – kolorowe tkaniny

orientalne-dekoracje-tekstylia-obrusy-poduszki-dywan-niebieskie

Niezależnie od tego, czy są to meble nowoczesne, czy orientalne, użyj odpowiednich tkanin każdego rodzaju, jeśli chcesz żyć w orientalny sposób. Rozmieść w całym pomieszczeniu orientalne ściereczki dekoracyjne, obrusy, koce i delikatne firanki. Tkanin na marokańską dekorację nigdy nie starczy. Orientalne tkaniny dekoracyjne dostępne są w szerokiej gamie wariantów – monochromatycznych, ze wzorami i złotymi akcentami. Powyżej świetny przykład orientalnej dekoracji płóciennej.

Farba ścienna do orientalnej dekoracji

orientalne-dekoracja-farba-scienna-pomysl-tapeta-orientalny-dywan-poduszki

Do orientalnej dekoracji można szybko i stosunkowo tanio dodać odpowiedni kolor ściany. Pomaluj wszystkie cztery ściany lub po prostu zaprojektuj ścianę akcentującą i użyj typowych orientalnych kolorów. Odpowiednie są również tapety z orientalnymi wzorami. Dopasuj do siebie kolor ściany, meble i dekoracje.

Dekorowanie dywanami

orientalne-deco-perskie-dywany-prosta-dekoracja-projekt-podlogi

Dywan odgrywa również ważną rolę w orientalnej dekoracji. Nie musi, ale szybko tworzy pożądaną atmosferę, a także emanuje przytulnością. Typowy orientalny dywan to wspaniały sposób na ułożenie orientalnej dekoracji. Co więcej, nie wymaga wielu innych ozdób dla orientalnego stylu.

Orientalna dekoracja w kolorze srebrnym z tacą

orientalne-dekoracje-taca-srebrna-aluminiowa-ozdoby-romantyczna-dekoracja

Metale są wspaniałym dodatkiem do orientalnej dekoracji. Z metalu mogą być wykonane nie tylko meble, ale także lampiony, lampiony czy wspomniane już tace. Powyżej można zobaczyć atrakcyjną tacę wykonaną z aluminium, która jest również wyposażona w atrakcyjne wzory. Taca świetnie nadaje się do różnych aranżacji wykonanych z innych elementów dekoracyjnych.

Spraw, aby dekoracja była orientalna

orientalne-dekoracyjne-taca-dekoracyjna-lampa-ozdoby-metalowe

Nie tylko srebro nadaje się do orientalnej dekoracji. Równie łatwo możesz użyć złota lub miedzi. W zasadzie im bardziej błyszczące i lśniące, tym lepiej. Dlatego wszelkie dekoracje mogą być również wyposażone w elementy odblaskowe lub kamienie. Dekoracja orientalna jest dość zróżnicowana, prawda??

Użyj orientalnych przedmiotów dekoracyjnych – kolorowych lampionów

orientalne-dekoracje-znicze-latarnie-metalowe-kwiaty-kolor-taca

Jeśli używasz lampionów do orientalnej dekoracji, prawdą jest również, że powinny być pięknie kolorowe lub błyszczące lub ozdobne. Odpowiedni jest dowolny metal, a także kolorowe szkło. Za pomocą lampionów możesz stworzyć piękną orientalną dekorację stołu ze świec, która oprócz marokańskiego stylu promieniuje również romantyzmem.

Zaprojektuj własne latarnie

orientalne-dekoracja-latarnie-kolorowe-marokańskie-kolory-złoto

Jeśli chciałbyś pomóc w projektowaniu orientalnych dekoracji, po prostu zaopatrz się w kolorowe kieliszki lub pomaluj je samodzielnie kolorem do szkła, a następnie udekoruj bogatymi ornamentami, tak jak to zrobiono w powyższym przykładzie. Możesz również użyć do tego małych słoików z dżemem. Tę orientalną dekorację możesz rozłożyć w dowolnym miejscu w pokoju.

Orientalne pomysły na dekoracje z latarniami

orientalna-dekoracja-latarnia-stół-dekoracja-szklana-kolorowa

Kolejne słowo kluczowe to latarnie. Nie ma znaczenia, czy są wykonane z metalu, czy z drewna. Najważniejsze, że ozdoby zdobią latarnie. Możesz użyć lampionów jako orientalnych dekoracji, aby dodać lampiony i stworzyć piękne grupy. Użyj ich jako orientalnej dekoracji stołu lub udekoruj miejsca obok sofy, przy oknie lub w nieużywanym kominku.

Zawieś latarnie

orientalna-dekoracja-latarnie-kolorowa-sofa-poduszki-stoliki-boczne

Latarnie również wyglądają ładnie, gdy zwisają z sufitu. Tutaj również wskazane jest zorganizowanie małych grup. Do szkła ochronnego można również użyć lampionów w różnych kolorach. W połączeniu z meblami marokańskimi lub dowolnym innym wariantem orientalnej dekoracji powstaje ciekawa atrakcja.

Orientalna dekoracja na ścianę

orientalna-dekoracja-lustrzana-ozdoby-kryształ-świecznik-komoda

Wspomnieliśmy już, że odblaskowe powierzchnie świetnie nadają się do orientalnej dekoracji. To oczywiście sprawia, że ​​lustro jest idealnym przedmiotem do wnętrza w marokańskim stylu. Tutaj ponownie preferowane są ozdobne ornamenty. Otrzymujesz atrakcyjną dekorację ścienną, dzięki której możesz urozmaicić proste kolory ścian i dodać jasne kolory.

Pomysły w bardziej subtelnych kolorach

orientalne-dekoracje-meble-boczne-pomysly-meble-meble

Jeśli jasne kolory to dla Ciebie za dużo, możesz śmiało użyć prostszych pastelowych kolorów do orientalnej dekoracji i wyposażenia, jak to zrobiono w powyższym przykładzie. Głównymi elementami są wtedy wzory i ozdoby używane do mebli i dekoracji, tak aby orientalny sznyt nie został w ogóle zagubiony.

Nowoczesne i orientalne jednocześnie

orientalne-deco-deco-artykuly-akcenty-zlote-srebrne-nowoczesne

Orientalne dekoracje można z łatwością wykorzystać również do nowoczesnych mebli. Następnie po prostu połącz swoje nowoczesne elementy dekoracyjne z orientalnymi, takimi jak lampiony, lampiony, tace czy orientalna miska dekoracyjna, aby stworzyć ciekawe i przytulne wnętrze. Ten wariant jest odpowiedni, jeśli chcesz tylko dodać akcenty orientalne lub marokańskie.

Marokańska dekoracja w nowoczesnym stylu

orientalne-deco-kolory-kolorowe-kawy-dekoracje-wzory-dywan

Orientalna dekoracja może również iść w kierunku nowoczesnego stylu, jeśli bardziej Ci odpowiada. W tym celu wykorzystaj swoje nowoczesne meble i po prostu wyposaż je w kilka orientalnych kolorów i wzorów. Następnie oszczędnie używaj marokańskich dekoracji i stwórz tylko kilka przyciągających wzrok tu i tam.

Lampa marokańska

orientalna-dekoracja-szkło-kolor-płytki-pomysł-żyrandol

Chcesz zainwestować trochę więcej w orientalną dekorację i wyposażenie, zaopatrz się w pojedyncze meble lub całe zestawy. Warto również zastanowić się nad żyrandolem orientalnym, ponieważ ma on szczególny urok. Akcenty z marokańskich płytek podłogowych i ściennych oraz orientalne drzwi i okna to bez wątpienia właściwy sposób na orientalny wystrój wnętrz.