Zamieszkać

Ogrzewanie w okresie przejściowym: zalety pieców kominkowych i kaflowych z akumulacją ciepła

Ogrzewanie w okresie przejściowym kominkiem lub piecem kaflowym Zalety

Ciepłe promienie słońca w ciągu dnia i mróz i zimne stopy ponownie w nocy – to cecha okresu przejściowego. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak optymalnie ogrzać mieszkanie w tym okresie. Według statystyk przeciętne gospodarstwo domowe generuje około 40 proc. rocznych kosztów ogrzewania w okresie od marca do listopada. Ponieważ centralne ogrzewanie nie radzi sobie z dużymi wahaniami temperatury w sposób energooszczędny, warto zainwestować w praktyczne dogrzewanie. Kominki i piece kaflowe z akumulacją ciepła idealnie nadają się do ogrzewania w okresie przejściowym. Emanują przytulnym ciepłem, a także mogą zyskać dzięki nowoczesnemu wzornictwu.

Dlaczego dodatkowe ogrzewanie jest przydatne w okresie przejściowym??

Piec kaflowy dogrzewanie w okresie przejściowym

Dla faz przejściowych między porami roku typowe są duże zmiany temperatury. Na przykład wiosną temperatury w ciągu dnia mogą przekraczać 20 stopni Celsjusza, a wieczorem wahają się od 0 do 5 stopni. Ponadto, z powodu zmian klimatycznych, pory roku przesuwają się na dłuższą metę, co może skutkować niespójną pogodą w maju, a nawet w czerwcu. Aby uniknąć zamarzania w przypadku anomalii temperaturowych, sensowne jest dodatkowe ogrzewanie.

W przypadku ogrzewania w okresie przejściowym eksperci zalecają selektywne ogrzewanie zamiast pełnego systemu grzewczego. Stale rosnące ceny energii sprawiają, że piece kominkowe i kaflowe stają się w dzisiejszych czasach coraz bardziej atrakcyjne. W porównaniu z energią elektryczną, ropą i gazem ceny drewna opałowego pozostają prawie niezmienione, a wytwarzane przez nie ciepło promieniujące ma dobry wpływ na zdrowie.

Ogrzewanie w okresie przejściowym piecem kaflowym

Ogrzewanie w okresie przejściowym ciepłem promiennikowym z pieca kaflowego

Włączenie ogrzewania, ponowne jego wyłączenie jest denerwujące i marnuje dużo pieniędzy i energii. Ekonomiczną alternatywą są piece kominkowe i kaflowe z akumulacją ciepła. Wytworzone ciepło jest magazynowane i oddawane z powrotem do pomieszczenia przez kilka godzin. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy ogrzewaniu w okresie przejściowym, gdyż należy grzać tylko raz dziennie.

Taki grzejnik akumulacyjny jest nie tylko praktyczny, ale może również przyciągać wzrok w salonie. Piec kaflowy jest uosobieniem przytulności i przytulności i pasuje do każdego stylu wyposażenia. Na przykład kominki i piece kaflowe firmy Biofire charakteryzują się tradycyjnym wzornictwem i nowoczesną technologią i mogą być zaprojektowane zgodnie z indywidualnymi życzeniami. na biofire-katalog.de Oprócz profesjonalnego doradztwa możesz bezpłatnie otrzymać katalog z szeroką gamą modeli pieców kaflowych Biofire.

Zalety kominka lub pieca kaflowego z akumulacją ciepła

Piec opalany drewnem akumulacyjny idealny do ogrzewania w okresie przejściowym

Szybko podgrzej bez przegrzania

Szybkie ciepło jest szczególnie ważne w okresie przejściowym. Piec kaflowy szybko się nagrzewa i natychmiast emituje ciepło do pomieszczenia. Jeśli ma również masę akumulacyjną, ogrzewanie raz dziennie jest w zupełności wystarczające. Ponieważ uwalniane ciepło jest oddawane z opóźnieniem czasowym, przegrzanie pomieszczenia jest niemożliwe.

przyjemny, ciepły piec kaflowy nowoczesny

Zdrowe promieniowanie cieplne

Większość zwykłych grzejników bezpośrednio ogrzewa powietrze, a tym samym je wysusza, co jest szkodliwe dla zdrowia. Natomiast piece kominkowe i kaflowe pracują z promieniowaniem cieplnym. Wygenerowane promienie ciepła ogrzewają powierzchnie i ciała w pomieszczeniu, takie jak ściany czy meble. Ciepło promieniowania jest uważane za najzdrowszy sposób ogrzewania, ponieważ jest podobne do promieni słonecznych.

Ogrzewanie przyjazne środowisku w okresie przejściowym

Ogrzewając kominkiem lub piecem kaflowym w okresie przejściowym można zmniejszyć nie tylko koszty ogrzewania, ale także szkodliwe emisje CO2. CO2 uwalniany podczas spalania drewna to tylko tyle, ile wchłonęło drzewo w fazie wzrostu. Ogrzewanie kominkiem lub piecem kaflowym można zatem określić jako neutralne dla klimatu i ekologiczne.

Ogrzewanie w okresie przejściowym piec kaflowy akumulacja ciepła

Indywidualny projekt pokoju

Kominki, piece kaflowe i piece kominowe zapewniają wygodę i można je dopasować do każdego obiektu. Aby określić dokładną wielkość pieca, obliczane jest zapotrzebowanie na ciepło ogrzewanych pomieszczeń. Pod względem wzornictwa możliwości są niemal nieograniczone. Możesz wybierać pomiędzy tradycyjnym lub nowoczesnym wyglądem i tym samym zaprojektować mieszkanie zgodnie z indywidualnymi życzeniami.