Zamieszkać

Ogrzewanie podczerwienią – jaki rodzaj ogrzewania podczerwienią w jakim obszarze?

ogrzewanie z ogrzewaniem na podczerwień ogrzewanie na podczerwień czarna ściana,

Jak promienie słońca w ciepły dzień – tak odczuwa się ciepło promienników podczerwieni. Alternatywny system ogrzewania to rodzaj ogrzewania elektrycznego, który nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, ale ciała w pomieszczeniu. Te następnie ponownie oddają ciepło i rozprowadzają je równomiernie w pomieszczeniu. Promienniki podczerwieni są również wszechstronne: promienniki można zamontować jako wolnostojące na ścianie lub suficie w dowolnym pomieszczeniu. Przy prawidłowym użytkowaniu ogrzewanie na podczerwień może nadal skutkować dużymi oszczędnościami w zużyciu energii. W artykule ujawniamy, gdzie ogrzewanie za pomocą podczerwieni ma sens i jakie typy promienników podczerwieni pasują do danego obszaru!

Kiedy warto ogrzewać podczerwienią??

ogrzewanie na podczerwień obraz popularny motyw szklany obraz ogrzewanie

Aby ogrzewanie na podczerwień było naprawdę opłacalne, należy je prawidłowo stosować. Taki system ogrzewania, na przykład, nie byłby rozsądną decyzją dla starego budynku bez dobrej izolacji. Z drugiej strony w dobrze izolowanych nowych budynkach lub jako dodatkowe ogrzewanie w okresie przejściowym promienniki podczerwieni stanowią dobrą alternatywę dla konwencjonalnych systemów grzewczych. Są znacznie tańsze w zakupie i bardzo szybko się nagrzewają, co zapewnia optymalny komfort użytkowania.

W przeciwieństwie do standardowych promienników, promienniki podczerwieni nie zajmują tak dużo miejsca w pomieszczeniu i mogą być instalowane niemal wszędzie tam, gdzie znajduje się gniazdko. ten Ogrzewanie na podczerwień oferowany jest również w różnych wersjach, dzięki czemu można znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla każdego obszaru mieszkania. W przypadku dostawców takich jak Digel Heat różnorodność projektów jest naprawdę świetna. To, czy zdecydujesz się na ogrzewanie obrazu, lustra, tablicy czy szkła promieniowaniem podczerwonym, zależy przede wszystkim od obszaru zastosowania.

Ogrzewanie na podczerwień w części mieszkalnej

ogrzewanie z obrazem na podczerwień ogrzewanie ogrzewanie na podczerwień część mieszkalna

Szczególnie w okresie przejściowym, kiedy centralne ogrzewanie jest wyłączone, potrzebujesz alternatywnego rozwiązania, aby nie zmarznąć w stopy. W tym momencie ogrzewanie na podczerwień stanowi tańszą alternatywę dla konwektorów lub termowentylatorów, które zużywają więcej energii elektrycznej i nie rozprowadzają wytworzonego ciepła równomiernie. W salonie grzejnik można umieścić tak, aby stać bezpośrednio w obszarze promieniowania. W ten sposób ciało szybciej się nagrzewa i czujesz przyjemne ciepło, podobne do kominka.

Ze zdrowotnego punktu widzenia ogrzewanie podczerwienią polecane jest w salonie, szczególnie dla alergików. Ponieważ ogrzewanie nie generuje żadnego ruchu powietrza poprzez promieniowanie cieplne, w pomieszczeniu nie wiruje kurz.

ogrzewanie na podczerwień obszar zastosowania ogrzewanie obrazu w salonie

W salonie promiennik podczerwieni można zamontować na ścianie lub suficie. Grzejniki obrazkowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ zamieniają grzejnik w piękną dekorację ścienną. Możesz samodzielnie dobierać motywy i dopasowywać je do wnętrza. Stosując specjalną technikę nadruku, każdy motyw można z łatwością nadrukować na grzejniku. W końcu grzejnik jest ledwo wyczuwalny jako taki, ale nadal emanuje przyjemnym ciepłem w pomieszczeniu.

Ogrzewanie tablicowe to właściwy wybór do kuchni lub domowego biura. Myślałeś o czymś na następny zakup? Na grzejniku do tablicy możesz robić notatki, tworzyć listy rzeczy do zrobienia lub po prostu być kreatywnym.

Ogrzewanie na podczerwień do domu wakacyjnego

ogrzewanie na podczerwień strefa wejściowa z lustrem,

Ogrzewanie na podczerwień jest niedrogą opcją, gdzie jest rzadko ogrzewane. Instalacja centralnego ogrzewania w domkach letniskowych i domkach letniskowych zwykle nie jest opłacalna, ponieważ wiązałaby się z wyższymi kosztami niż eksploatacja grzejnika elektrycznego. Natomiast przy ogrzewaniu na podczerwień nie ma kosztów konserwacji, a jedynie niskie koszty zakupu. Ponadto pomieszczenia można szybko ogrzać nawet przy spontanicznej wizycie, co przy innym systemie grzewczym trwałoby znacznie dłużej. To, jaki rodzaj ogrzewania podczerwienią wybierzesz do swojego domku weekendowego, zależy głównie od obszaru zastosowania.

Ogrzewanie na podczerwień w łazience

ogrzewanie na podczerwień ogrzewanie na podczerwień łazienkowe ogrzewanie lustra,

W łazience temperatura w pomieszczeniu odgrywa główną rolę w dobrym samopoczuciu. Jeśli chcesz, aby rano i wieczorem w łazience było o kilka stopni cieplej, możesz ogrzać pomieszczenie podczerwienią. Dzięki programowalnym termostatom można łatwo kontrolować temperaturę w wilgotnym pomieszczeniu. Ponieważ promiennik podczerwieni ogrzewa powierzchnie i nie wysusza powietrza w pomieszczeniu, może również zapobiegać tworzeniu się pleśni.

Łazienki są zazwyczaj małe i często nie ma w nich miejsca na grzejnik. Jeśli jednak zdecydujesz się na ogrzewanie na podczerwień, możesz zaoszczędzić miejsce dzięki ogrzewaniu sufitowemu lub lustrzanemu. Grzejniki lustrzane są praktycznie niewidoczne w pomieszczeniu i można je łączyć z wieszakiem na ręczniki.

Taras i ogród zimowy ogrzewane są podczerwienią

porady dotyczące ogrzewania ogrodu zimowego na tarasie

Ogrzewanie na podczerwień jest również często opcją na taras lub ogród zimowy. Emitowane ciepło jest bardzo przyjemne i dobre dla twoich roślin. W tych obszarach najlepsza jest szklana grzałka z nadrukiem lub bez. Powierzchnia tych grzejników jest odporna na zachlapanie wodą i można ją czyścić jak zwykłą szybę.

Źródło obrazu: digel-heat.com, pixabay.com (domena publiczna CC0)