Zamieszkać

Nowoczesne materiały dla Twojego stylu industrialnego: drewno, beton i stal jako akcenty we wnętrzu

Przytulne, wyrafinowane, vintage lub zredukowane – w dzisiejszych czasach style wyposażenia są tak różnorodne, że łatwo się z nimi pogubić. Najlepszym przykładem jest hygge. W tym stylu wygoda i ciepło nadają ton. Jednak ten projekt niekoniecznie jest dla wszystkich. Jeśli wolisz chłodniejsze i bardziej nowoczesne, powinieneś przyjrzeć się bliżej industrialnemu wyglądowi. Dzięki temu w każdym mieszkaniu lub domu panuje fajny loftowy klimat. Głównymi materiałami są często beton i stal. W tym miejscu podsumowaliśmy dla Ciebie, jak możesz wyczarować loftowy i industrialny styl we własnych czterech ścianach.

Co właściwie oznacza styl industrialny??

Meble z metalu i drewna urządzają jadalnię w industrialnym stylu

Z grubsza można powiedzieć, że styl industrialny jest przywiązany do czas industrializacji opiera się. Mieszkanie lub dom powinny odzwierciedlać wygląd starej hali fabrycznej. Obejmuje to oczywiście dużo metalu, zwłaszcza stali, a także betonu. Ten styl umeblowania pojawił się po raz pierwszy po zamknięciu wielu dawnych fabryk, a następnie przekształceniu ich w przestrzenie mieszkalne. Narodził się loft, jaki znamy dzisiaj. Czasami twarda i surowa, ale jednocześnie otwarta architektura stała się znakiem rozpoznawczym tego wyglądu. Stare maszyny i urządzenia służyły jako dekoracja.

Styl industrialny: stare fabryki i otwarte przestrzenie działają dobrze

Dekoracja w stylu industrialnym do salonu

Niekoniecznie jednak muszą to być stare magazyny i budynki fabryczne – można też z odrobiną polotu narzucić industrialny wygląd zwykłym domom lub mieszkaniom. Ważne jest, aby istniejąca przestrzeń życiowa oferowała wystarczająco dużo miejsca.

Urządzanie salonu w stylu industrialnym Porady

Ponieważ koncepcja dużego i otwartego pomieszczenia jest niezbędna dla stylu industrialnego, podobnie jak wysokie sufity dla większej przestronności. Na przykład, jeśli masz otwartą przestrzeń dzienną, na przykład z kuchnią, salonem i jadalnią w jednym, to będziesz w stanie stosunkowo dobrze zaimplementować ten styl umeblowania.

Drzwi przesuwne i rolowane do wnętrz i na zewnątrz

Drzwi w stylu industrialnym wykonane z metalu i szkła

Konstruktorzy mają większą swobodę projektowania i mogą wybrać te elementy wyglądu, które im odpowiadają. Zamiast zwykłych drzwi można zastosować na przykład drzwi przesuwne i rolowane. Do tego celu nadają się drzwi z wytrzymałego materiału, które są już dostępne w wielu różnych wzorach tam, chociaż niektóre opierają się na industrialnym wyglądzie. Tak więc styl industrialny trafia również na zewnątrz.

Nieotynkowany wygląd cegły zapewnia zredukowany wygląd

Ustaw surową ceglaną ścianę w sypialni

W przypadku ścian zwykle stawia się na oryginalność. Dlatego nierzadko pozostawia się je nieotynkowane i przyciągają wzrok. Często mają one wygląd cegły lub szarego, prostego betonu. W sumie wszystko wygląda na bardzo surowe i zredukowane. Często postrzegamy beton lub wyeksponowany jastrych jako wykładzinę podłogową, ale odpowiednie są również ciemne drewno lub PCV. Z drugiej strony korek czy dywan to tabu. Żaden z nich nie został wcześniej znaleziony w fabrykach w okresie industrializacji, ponieważ materiały te są po prostu zbyt niepraktyczne do pracy w fabryce.

Ziemiste, jasne kolory celowo zajmują tylne siedzenie

Przebudowa fabryczna na przestronną sypialnię

Kolorystyka, podobnie jak ściany i podłogi, jest raczej zredukowana. Paleta kolorów jest ziemista, chłodna i prosta. Szary, czarny i biały są właściwie zawsze odpowiednie. Ale kolory w postaci pastelowych tonów są również możliwe do ustawienia jednego lub drugiego akcentu w salonie. Szczególnie popularne są jasnozielone i niebieskie odcienie. Często można z nim mieszać brąz, np. w postaci drewnianych mebli lub skórzanej kanapy.

Typowe meble wykonane z metalu, drewna i szkła

Urządzanie w stylu industrialnym Wskazówki dotyczące nowoczesnego mieszkania

Wybierając odpowiednie meble do swojego industrialnego wyglądu, należy przede wszystkim zwracać uwagę na odpowiedni materiał i kolor, aby ostatecznie wszystko ze sobą współgrało. Metal, szkło i surowe drewno pasują do tego stylu. Oczywiście jest też miejsce na tekstylia, na przykład w postaci kanapy, poduszek lub małego dywanika, który stanowi akcent na chłodnej lub ciemnej podłodze.

Na przykład w Twoim salonie ciemnobrązowa zamszowa kanapa na pastelowym dywanie może przyciągnąć uwagę wszystkich. Wtedy mógłby stanąć przed nim stolik z ciemnego metalu i szkła. Wyraźne kształty i naturalność dowodzą, że nawet industrialny wygląd niekoniecznie musi być niewygodny. Meble mogą być używane i nosić ślady użytkowania. To jeszcze bardziej podkreśla styl.

Lampy przemysłowe o fajnym metalowym wyglądzie

Oświetlenie w stylu industrialnym do jadalni

Kiedy myślimy o wzornictwie przemysłowym, nieuchronnie pojawia się w naszej głowie: lampy przemysłowe. Dlatego są koniecznością w Twoim domu. Niezależnie od tego, czy jest to lampa sufitowa, czy podłogowa – zawsze ważny jest fajny metaliczny wygląd. Najlepiej nadają się do tego materiały czernione lub chromowane. Spoty lub reflektory przemysłowe również dobrze wyglądają w twoim osobistym zaciszu. Pozwala to na mocniejsze podkreślenie poszczególnych ścian lub zastosowanie oświetlenia pośredniego.

Zabytkowe przedmioty i zardzewiałe rzeczy jako dekoracja

Dekoracja w stylu vintage w mieszkaniu w stylu industrialnym z wazonami i posągami

Jeśli chodzi o akcesoria i artykuły dekoracyjne, motto wzornictwa przemysłowego brzmi: mniej znaczy więcej. Dlatego staraj się ograniczyć dekorację. Jeśli nadal umieszczasz jakieś przedmioty dekoracyjne, materiał odgrywa główną rolę. Szczególnie dobrze radzi sobie metal matowy, a nawet zardzewiały. Elementy vintage, takie jak stary stół warsztatowy, urozmaicają przestrzeń mieszkalną lub roboczą i idealnie wpasowują się w ogólny obraz.

Podsumowanie wskazówek dotyczących konfiguracji

industrialny styl życia w sypialniach surowe betonowe ściany

Aby nie zapomnieć niczego podczas planowania, podsumowaliśmy najważniejsze punkty dotyczące tego stylu umeblowania:

• Otwarte, przewiewne przestrzenie i wysokie sufity

• Ściany betonowe i ceglane

• Podłoga wykonana z drewna, betonu lub jastrychu

• Ogólnie dużo metalu i nieprzetworzonego ciemnego drewna

• używane meble w stylu vintage

• Chłodne, ziemiste kolory

• Lampy przemysłowe są koniecznością

• Zmniejszona dekoracja

Mamy nadzieję, że spodoba ci się konfiguracja i osiedlenie się w nowym rekolekcji w stylu industrialnym.