Zamieszkać

Modne drewno: preferowane elementy projektu

drewno białe kuchenne-trend-matowe-fronty-dąb-blat-żółte-meblościanki

Drewno przeżywa renesans i jest teraz bardzo popularne we własnych czterech ścianach. Powody tego są oczywiste: Recykling, zrównoważony, wysokiej jakości, indywidualny, zdrowy – te właściwości sprawiają, że naturalny materiał jest aktualnym trendem w projektowaniu. Różnorodność gatunków drewna pod względem koloru, struktury, wytrzymałości i trwałości umożliwia optymalne rozwiązania dla wielu obszarów zastosowania i inspiruje w każdej chwili swoim ciepłym wyglądem.

Jakie drewno jest trendem?

drewno-trend-jakiego-drewna-najbardziej-na-zapotrzebowaniu-dąb

10 lat temu buk był bardzo popularny wśród gatunków drewna. Ale dąb stał się dominującym europejskim gatunkiem drewna od 2010 roku. Dzięki swoim właściwościom technicznym można go elastycznie stosować, a także jest bardzo wszechstronny pod względem koloru. Naturalne, wędzone na ciemno lub bielone – równomierne ziarno Drewno dębowe jest zawsze na pierwszym planie i wnosi do każdego domu uspokajające i charakterystyczne uczucie mieszkania.

Lampy wiszące wykonane z drewna jako trend w projektowaniu

drewno-trend-sufit-design-oświetlenie-lampa-wisząca-połączenie-białe

Drewno nie musi być obecne w każdym pomieszczeniu, aby wydobyć swój pełny potencjał i wspaniale prezentuje się w postaci wiszącej lampy na suficie. Drewniane lampy wiszące nie muszą wyglądać staroświecko, ale są bardzo nowoczesne w różnych wzorach, a w każdym razie stylowe i eleganckie. Renomowani producenci i projektanci oświetlenia oferują różnorodne interpretacje trendu w kierunku naturalności i łączą organiczne wzornictwo z najnowszą technologią LED. Całkiem wiele przykładów projektowych zobacz ten artykuł.

Dyski i pnie drzew – czysta natura we własnych czterech ścianach

drewno-trend-apartament-drewno-plaster-pnia drzewa

Już dawno przestała być tylko gładko wyszlifowaną i pomalowaną powierzchnią. Szorstkie i wadliwe struktury nadają wnętrzom oryginalności i są wykorzystywane w różnorodny sposób. Na przykład meble i dekoracje wykonane z prawdziwych pni drzew wprowadzają do domu naturę i nadają każdemu pomieszczeniu przytulną atmosferę. Ponieważ jest to produkt naturalny, każdy pień drzewa jest wyjątkowy i indywidualny. Cechy takie jak nierówności i istniejące pęknięcia nie powinny być uważane za irytujące, ale za szczególną atrakcję, która sprawia, że ​​taki mebel jest tak uroczy.

Białe kuchnie w połączeniu z drewnem – trwały trend

drewno-biały-mat-kuchnia-fronty-dąb-blat-ściana

Niezależnie od tego, czy są to nowoczesne modele bez uchwytów, czy przytulne kuchnie w stylu wiejskim: biel pozostaje również w tym roku najpopularniejszym kolorem frontów kuchennych. Nic dziwnego, ponieważ biel wygląda elegancko i ponadczasowo, wnosi do pomieszczenia jasność i sprawia, że ​​małe pomieszczenia wydają się większe. Ten nieskomplikowany kolor można łatwo łączyć ze wszystkimi innymi kolorami, ale klasyczne połączenie „drewna i bieli” zawsze sprawdza się i po prostu pasuje do niemal każdego stylu wyposażenia. Na przykład blaty lub tylne ściany wykonane z drewna są często łączone w kuchnie bez uchwytów z frontami z lakieru o wysokim połysku lub matowym w kolorze białym. Poszczególne akcenty drewna tworzą również bardziej domową atmosferę i umiejętnie rozluźniają wygląd purystycznej białej kuchni.

Okładzina ścienna wykonana z drewna

okładziny ścienne-drewno-trend-stare drewno-jasno-ciemno-mieszanka

Drewno ma długą tradycję jako okładzina ścienna. Panele drewniane były naprawdę modne w latach 80., ale przez długi czas były źle widziane w dzielnicach mieszkaniowych. Dzięki różnorodności modnych dekorów i wielu kolorów drewniane okładziny ścienne świętują swój powrót i można je łatwo dopasować do każdego stylu życia.

Dzięki drewnu masz niemal nieograniczone możliwości projektowe, nie rezygnując z wygody, nowoczesnych materiałów i zaawansowanej technologii. Odkryj różnorodność gatunków drewna i zdobądź kawałek natury we własnych czterech ścianach!