Zamieszkać

Loftowy styl i rustykalna atmosfera w odnowionym mieszkaniu w Barcelonie

Mieszkanie w stylu loft barcelona taras panele betonowe

Industrialny wygląd w połączeniu z naturalnymi materiałami daje przytulny akcent i niepowtarzalny styl życia. Tak więc remont loftowego mieszkania w Barcelonie można opisać w pigułce. Zrealizowany w ramach projektu FFWD Arquitectes w 2016 roku, tworząc jedną powierzchnię 122 mkw. Loftowy styl łączy się z domową atmosferą wiejskiego domu, a przestronny pokój jest przedzielony elastycznymi ściankami działowymi wykonanymi z drewna w stylu vintage.

Styl loftowy spotyka się z rustykalnym – remont mieszkania w Barcelonie, Hiszpania

Loft styl -rustykalny-apartament-barcelona-taras-odkryty-patio-drzwi

Przy wejściu do przestronnego salonu zapraszają duże drzwi tarasowe o strukturze komórek roślinnych wykonane ze stali Corten. Emanuje artystyczną atmosferą, ponieważ siedzenia są nieco wbudowane w podłogę i wyłożone poduszkami do siedzenia. Cała część wypoczynkowa jest obramowana i odpowiednio zaaranżowana harmonijnym, pośrednim światłem.

Życie w mieszance stylów: styl Loft i rustykalna atmosfera

styl loftowy -mieszkanie-rustykalne-barcelona-podloga-betonowa-salon-oswietlenie-pośrednie-klinkier

Całe wnętrze pokryte jest jednolitą szarą posadzką betonową. Natomiast ściany przekonują swoją chropowatą powierzchnią. Częściowo składają się z cegły kruchej i cegły gruboziarnistej. Wyjątkową rzeźbę terenu podkreśla również pośrednie oświetlenie LED. Sufit jest również utrzymany w bardzo rustykalnym stylu i pokryty zabytkowym drewnem. Drewniane i metalowe belki o mocno zużytym charakterze pozostają widoczne i jako akcenty.

Loftowy styl i rustykalny klimat: posadzka betonowa, ściana z cegły klinkierowej, mur i elementy z drewna w stylu vintage

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-salon-beton-strop-ceglany-siedzisko

Otwarte, przestronne przestrzenie mieszkalne to esencja loftowego stylu. Elastyczne ścianki działowe i drzwi przesuwne wykonane z drewna w stylu vintage służą do podziału różnych stref mieszkalnych. Sprytnie pozostawiono przestrzeń między salonem a częścią sypialną, aby prywatność nie ucierpiała z powodu rozkładu pokoju.

Loftowy styl i rustykalna atmosfera w nowoczesnej kuchni

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-kuchnia-szary-drewno

Charakterystyczne dla stylu loftowego jest połączenie starego i nowego, stąd też duży kontrast między nimi. Ten niezobowiązujący urok jest najbardziej widoczny w kuchni i wzbudza entuzjazm. Kuchnia równoległa jest funkcjonalna i bardzo prosta, zaprojektowana wyłącznie w kolorze szarym. Fronty szafek o wyglądzie deski wspaniale komponują się z betonowym wzornictwem samej kuchni..

Funkcjonalna kuchnia równoległa z betonu

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-kuchnia-klinkierowa-beton-płytki-cementowe

Cementowe płytki z pięknymi zdobieniami ułożone między dwoma meblami kuchennymi i lodówką w stylu retro zapewniają szczyptę przytulności i stylu vintage. Błyszczący ultramarynowy wygląd kontrastuje z surowymi ścianami klinkierowymi i służy jako centrum designu w kuchni. Niezależnie od tego, czy salon, czy prywatna chropowata cegła i kamień naturalny zawsze pasują do stylu loftu.

Kuchnia w stylu industrialnym z betonowym blatem

loft-style-mieszkanie-rustykalne-barcelona-kuchnia-stolec-betonowy

Solidne meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, stal, skóra i do pewnego stopnia szkło również dobrze komponują się ze stylem loftowym.

Styl loftu spotyka się z rustykalnym – parawany do pokoju wykonane z drewna w stylu vintage

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-kuchnia-beton-podloga-drewno-sciana

Przestrzeń funkcjonalna oddzielona przesuwanymi drzwiami

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-beton-podloga-klinkier-sciana-drzwi-przesuwne

Mieszkanie w stylu loftu: bez ścianek działowych, tylko drzwi przesuwne

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-podloga-betonowa-drzwi-przesuwne-sypialnia-klinkier

Sypialnia w stylu rustykalnym – ceglana ściana

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-sypialnia-kamień naturalny-murowany

Łazienka z umywalką betonową

loft-style-apartament-barcelona-beton-łazienka-umywalka

Plan i plan mieszkania 

loft-style-rustykalny-apartament-barcelona-plan-plan piętra