Zamieszkać

Kolory Feng Shui i ich znaczenie w naszej przestrzeni życiowej

Korespondencja-między-kolorami-a-niuansami

Chińskie nauczanie Feng Shui stara się osiągnąć harmonię w życiu ludzi poprzez podstawowe kolory i ich pochodne. Kolory Feng Shui w naszej przestrzeni życiowej mają fundamentalne znaczenie w ich projektowaniu i połączeniu. Zgodnie z tradycyjną ideą Feng Shui powinno być w stanie „skłonić duchy powietrza i wody”. Przyjrzyjmy się bliżej kolorom i ich znaczeniu.

Kolory Feng Shui ze znaczeniem

Karta BAGUA za dobre samopoczucie w domu

W świecie pełnym kolorów każdy powinien mieć pewne rozumienie koloru. Ponieważ zazwyczaj mamy jedno lub dwa siedliska i przestrzeń do pracy, pomocne i wskazane jest znalezienie harmonii w tych ścianach, aby zapewnić większą wydajność i poczuć szczęście, aby osiągnąć sukces. W domu lub mieszkaniu znajdują się strefy BAGUA, które tworzone są na podstawie drzwi wejściowych lub punktów kardynalnych i są wygrawerowane w rzucie. Dzięki dziewięciu ćwiartkom wypełnionym kolorami Feng Shui promujesz 9 przestrzeni życiowych i optymalizujesz je pod kątem odpowiedniego wykorzystania. Możesz w szczególności promować i podkreślać bogactwo, sławę, partnerstwo, rodzinę, tai chi (zdrowie), dzieci, wiedzę, karierę, pomocnych przyjaciół. Zgodnie z punktami kardynalnymi ten kompas Bagua jest szybkim przewodnikiem przy wyborze i poprawianiu kolorów w każdym pokoju.

Podstawowe kolory Feng Shui dla naszych przestrzeni życiowych 

Wybierz-kolor-dla-ścian

Kolory ścian i ich kombinacje zapewniają odpowiednią atmosferę w domu. W nauczaniu Feng Shui 5 podstawowych elementów i ich przypisanie zgodnie z zasadą Yin-Yang (Yang dla siły czynnej i Yin dla wibracji pasywnej) zapewniają harmonijne zaprojektowanie kolorów ścian w naszym mieszkaniu. Rozpoznaje się następujące kolory Feng Shui i ich przydział pierwiastków: Żółty, ochra i morela są kolorami ziemi i są głównie odpowiedzialne za energię, długowieczność, ciepło i komfort, są również naładowane aktywną mocą Yang; Brązowy, zielony, jasnoniebieski i turkusowy to elementy koloru drewna, które oznaczają niezawodność, harmonię i spokój, a dwa ostatnie działają uspokajająco, relaksująco i są pasywnymi siłami yin; Kolor wody żywiołu to czarna kariera i zawód, niebieska lojalność, troska, wiara i fioletowa prawda, lojalność, wysokie ideały i są pasywnymi kolorami yin; Kolory metalu elementu są białe – w Chinach kolor żałoby, na Zachodzie oznacza niewinność, czystość, łatwowierność, a szarość oznacza strach, depresję i samozaparcie, zgodnie z zasadą Yang; najliczniejszą grupę stanowią żywioły kolory ognia z czerwienią – miłością, radością i wzrostem, fioletowa pasja, szczęśliwe wspólnoty, róż – z romansem i miłością, różowy – symbolizuje nowoczesność wśród młodych ludzi, a lawenda zapewnia łagodnie pobudzającą aurę . Pomarańczowy i czerwony to bardzo aktywne kolory Yang.

Horoskop chiński 2015 – roczny horoskop dla każdego znaku zodiaku

Horoskop 2015 – roczny horoskop dla wszystkich znaków zodiaku

Które znaki zodiaku idą w parze – horoskopy partnerskie

Obrazowe przedstawienie kolorów z punktami kardynalnymi

Feng-Shui-kolory-i-ich-znaczenie

 Podstawowe elementy z działaniami i efektamiaktywność-cykluDom-kolorów-Feng-ShuiBłękitne niebo dekoracje ścienne sypialnia

Fioletowo-żółte-kolory-w-sypialni

Sypialnia-w-zielonych-kanciastych-ścianach

Kuchnia-jadalnia-z-zasłoną-łazienka

Zieleń w kuchni podstawowe kolory Feng Shui

Wnętrze-zielone-z-odcieniami-czerwonymi

biało-zielona przestrzeń mieszkalna

ciepłe-jasne-kolory-ciemniejsze-stolik kawowy

Farba ścienna feng shui

Czarno-brązowo-beżowy

czerwone-jasne-ściany-w-mieszkaniu

Różowo-różowa-w-domu-roślina-w-doniczce

nowoczesny-design-salonu-z-różem

Żyrandol-w-salonie-szare-ściany

w-pomarańczowo-beżowej-strefie-mieszkalnej-z-dekoracją-ściany

Feng-Shui-farba-ścienna-meble-w-czerwonej-technologii-w-czarnym

w fioletowym projekcie ściennym

Dekoracje-scienne-z-symbole-Feng-Shui-i-jasnymi-kolorami