Zamieszkać

Inteligentny dom: z nowoczesną technologią zapewniającą doskonały komfort życia

System Smart Home aplikacja-urządzenia-pilot-ogrzewanie-alarm-zabezpieczenie antywłamaniowe

Automatyczne otwieranie okien, samoczynnie zamykające się rolety i zawsze idealnie regulowana temperatura w pomieszczeniu – te wyjątkowe zalety są już nieodzownym komfortem życia w wielu domach. Technologie tzw Inteligentny dom umożliwiają wykorzystanie smartfona, laptopa lub w pełni zautomatyzowanego sterowania nowoczesną technologią budynku od zainstalowanych kamer po ogrzewanie i oświetlenie.

Wyjątkowy komfort i większe bezpieczeństwo dzięki systemom inteligentnego domu

system-inteligentnego-domu-wifi-internet-sterowanie-aplikacja-zasłony-urządzenia

Możliwe zastosowania urządzeń technicznych w Koncepcja inteligentnego domu są różnorodne, systemy tego typu są modułowe i można je łatwo rozbudowywać zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

W ten sposób roletami, drzwiami domowymi i świetlikami, a także bramami garażowymi czy ogrzewaniem można również sterować intuicyjnie i zdalnie. Mało który właściciel domu nie marzy o tym, by oszczędzić sobie codziennego ręcznego otwierania i zamykania garażu i wracać do domu w przytulnym klimacie o każdej porze roku. W tym kontekście Oliver Rilling, który jest odpowiedzialny za strategiczny marketing produktów w firmie Somfy specjalizującej się w automatyzacji, zwraca uwagę na inteligentną interakcję poszczególnych komponentów. Na przykład system inteligentnego domu TaHoma Connect wykrywa otwarte lub uchylone okna i, w zależności od zainstalowanej technologii, odpowiednie pomieszczenie i automatycznie przełącza ogrzewanie w tryb energooszczędny.

system-inteligentnego-domu-garaz-drzwi-otwórz-kamera-aplikacja-sterowania

Coraz większą rolę odgrywa również aspekt bezpieczeństwa. Czujniki ruchu i otwarcia wykrywają intruzów, zanim zdążą włamać się do domu. To reaguje w nagłych wypadkach inteligentne domy automatycznie: Zamykają się żaluzje, zapalają się światła, a mieszkańcy są natychmiast powiadamiani e-mailem lub wiadomością głosową. W czasie wakacji lub w ciągu dnia w godzinach pracy inteligentny dom symuluje obecność mieszkańców poprzez automatycznie sterowane rolety i oświetlenie. W ten sposób potencjalni intruzi są skutecznie odstraszani.

Systemy inteligentnego domu: łatwe w użyciu z istniejącą i nową technologią budowlaną

system-inteligentnego-domu-przyszłość-sterowanie-aplikacja-urządzenia-ogrzewanie

Tak innowacyjne, jak wykorzystanie technologii inteligentnego domu, to nie tylko oznacza Nowe budynki do utylizacji. Prawdą jest, że odpowiednie wnioski można uwzględnić już na etapie planowania. Jednak ze względu na bezprzewodowy charakter systemów i ich proste połączenie z domowym routerem można je stosować również w istniejących nieruchomościach. Jedynym decydującym czynnikiem jest to, że elementy, którymi chcemy sterować, jak markizy, rolety czy oświetlenie, posiadają odbiornik radiowy. Wewnątrz domu okna, drzwi, ogrzewanie itp. są sterowane za pomocą nadajników ręcznych lub ściennych, oprócz zautomatyzowanego sterowania możliwy jest dostęp w ruchu za pomocą smartfonów lub laptopów za pośrednictwem graficznego interfejsu użytkownika. Wystarczy kilka kliknięć, aby indywidualnie obsługiwać całą technologię budynku. Równie łatwo można zdalnie ingerować w automatykę i np. zmieniać funkcje wyłącznika czasowego.

Duzi dostawcy w branży pracują z połączeniami HTTPS, aby kontrolować swoje systemy radiowe, tj. bezpieczną transmisję danych, taką jak bankowość internetowa lub porównywalne strony internetowe o wysokich standardach bezpieczeństwa – hakerzy są pomijani. Smart Home jest zatem całkowicie bezpieczny, elastyczny i pomaga odpowiednio wcześnie reagować na nieprzewidziane zdarzenia.

Wartość dodana dzięki inteligentnemu domowi

Kontrola aplikacji ochrony przed włamaniem kamery inteligentnego systemu domowego

Jeśli chodzi o obecny stan wiedzy na temat inteligentnych domów, Oliver Rilling wskazuje na liczne zalety, które przyczyniają się do zupełnie nowego, zrelaksowanego podejścia do życia. Gdy jesteś na wakacjach, szybkie spojrzenie na aplikację TaHoma gwarantuje, że w domu wszystko jest w porządku. Indywidualnie programowalne scenariusze dobrego samopoczucia, na przykład wstępnie grzane pomieszczenia mieszkalne lub inteligentne sterowanie ochroną przeciwsłoneczną, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów klimatyzacji i chronić prywatność, zapewniają niewyobrażalny komfort życia.

system-inteligentnego-domu-dom-ochrona-nowy-budynek

Powiązane Oszczędność energii przyczyniają się do stosunkowo szybkiej amortyzacji systemu. Nawet automatyczne sterowanie pojedynczym produktem, takim jak system ogrzewania domu, za pomocą TaHoma znacznie zwiększa wartość dodaną. Oczywiście dokładne ramy kosztów zależą nie tylko od indywidualnych wymagań. Dlatego bezwzględnie zaleca się dokładne doradztwo przed zakupem i instalacją. To najprostszy sposób na sprecyzowanie jakie są osobiste oczekiwania inteligentnego domu, aby następnie zrealizować je w atrakcyjnej cenie i na najwyższym poziomie technicznym.