Zamieszkać

Inspiracje do umeblowania mieszkania – 5 pomysłów na umeblowanie mieszkania

mieszkanie inspiracja salon-wyposażenie-kominek-świece-narożnik

Po znalezieniu idealnego mieszkania masz wybór. Jest tak wiele stylów i pomysłów na aranżację wnętrz, że trudno się zdecydować. A nawet jeśli znalazłeś idealny dla siebie styl, często cieszysz się, że masz żywe pomysły i inspiracje, które pomogą Ci go umeblować. Z tego powodu w tym artykule zebraliśmy 5 mieszkań i pomysłów na mieszkanie, które można wykorzystać jako Inspiracje do mieszkania powinien służyć. Znajdź sugestie dotyczące doboru kolorów, rozmieszczenia mebli i akcesoriów do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Inspiracje do mieszkania na otwartą przestrzeń życiową

mieszkanie inspiracje oriental-dywan-dekoracja-czarny-kuchnia-płytki-lustro-miedź

Ten żywy pomysł pochodzi z mieszkania kawalera. Meble do salonu są stylowo dobrane. Proste, minimalistyczne meble łączą się z barwnie wzorzystym orientalnym dywanem, tworząc ciekawą grę. Kolejną inspiracją do mieszkania, o której warto wspomnieć, jest czarna kuchnia z lustrem wyłożonym miedzianymi kafelkami.

Inspiracja do mieszkania – sypialnia za ścianką działową

mieszkanie inspiracja sypialnia-przegroda-szklane-drzwi-biurko-łóżko

Sypialnia znajduje się za niską ścianką działową obramowaną szkłem. Przy oknie znajduje się mały obszar roboczy z atrakcyjnym blatem z pnia drzewa. Ta inspiracja do mieszkania pokazuje, jak można podzielić jednopokojowe mieszkanie o dużej powierzchni mieszkalnej. Idealny dla kawalerów lub młodych par, które nie mają jeszcze dzieci.

Urządzanie mieszkania – pomysły na łazienkę

mieszkanie inspiracja łazienka-szafka-umywalka-zielone-drzwi-drewno-boazeria

Kolorystyka i materiały bawią się również w łazienkach, z których dostępne są dwie, jedna z prysznicem, druga z wanną. W tej efektownej inspiracji apartamentowej szarość łączy się z dwoma zielonymi niuansami. Ciekawe jest również zastosowanie drewna na ścianę.

Inspiracja do dekoracji wnętrz

inspiracje do mieszkania płytki-trawa morska-zielona-szara-płytki-wanna-łazienka

Jeśli szukasz odpowiedniej inspiracji mieszkania do małej łazienki, ten przykład może być dla Ciebie. Szarość reprezentują duże płytki, które zdobią podłogę i wannę. Aby zrekompensować brakujące okna, oświetlenie sufitowe połączono z oświetleniem pośrednim, które jednocześnie tworzy przyjemną atmosferę i umila czas w wannie.

Płaska inspiracja monochromatycznym wzornictwem

mieszkanie inspiracja salon-projekt-wyposażenie salonu-kolory-neutralne

Jeśli chcesz zaprojektować obiekt w kontrastowych kolorach, a jednocześnie neutralnych, możesz swobodnie bawić się odcieniami brązu i szarości, a także kolorem białym. W ten sposób można stworzyć ciekawe efekty i urozmaicić pomieszczenie przy urządzaniu mieszkania. Ten przykład daje inspirację do mieszkania w tym sensie.

Pomysły na salon

mieszkanie inspiracja nowoczesny-salon-szara-kanapa-zygzakowaty-dywan

Szare ściany i meble połączono z nowoczesnymi meblami w kolorze brązu i bieli. Rośliny zapewniają strukturę, ale także zygzakowaty wzór dywanu. Jeśli dekorujesz w sposób minimalistyczny, nie oznacza to, że musisz całkowicie zrezygnować ze zdobień i wzorów. Wszystko zależy od ilości, bo w tym mieszkaniu widać inspirację.

Biała, minimalistyczna kuchnia

mieszkanie inspiracja biała-kuchnia-minimalistyczna-kuchnia-wyspa-stołki barowe

Te trzy kolory znalazły zastosowanie również w kuchni. Tym razem głównym kolorem jest biel, która została wybrana do szafek kuchennych. Ciemnobrązowy występuje w postaci drewna w kafelkach oraz w obszarze pieców z półkami. Kuchnia jest prosta i minimalistyczna w swoim designie i jest świetną inspiracją do mieszkania zarówno dla otwartych, jak i oddzielnych stref dziennych.

Pomysły na umeblowanie sypialni

apartament inspiracja monochromatyczna sypialnia jasnoszary kolor ściany

Kolorystyka kontynuowana jest również w sypialni, która bez wątpienia jest niezwykle stylową inspiracją mieszkania. Duża szafa zajmuje ścianę naprzeciwko okna, a łóżko zdobi ciemny drewniany zagłówek i nowoczesne lampy wiszące. Dopełnieniem szarej ściany nad wezgłowiem są szare zasłony.

Urządzanie mieszkania – inspiracja dla każdego

mieszkanie inspiracja nowoczesna sypialnia żaluzjowa toaletka firany

Jest też pływający kredens z dołączoną toaletką i dużym lustrem. Zastosowanie prostych i nielicznych mebli sprawia, że ​​mniejsze pomieszczenia, takie jak ta sypialnia, wydają się bardziej przestronne, więc możesz wykorzystać ten obiekt jako inspirację do mieszkania, gdy masz do czynienia z małymi pokojami.

Żyj elegancko – inspiracja marmurem

mieszkanie-inspiracja-prysznic-szklane-drzwi-przyciemniane-oświetlenie-pośrednie-łazienkowe-grzejniki

Nie ma wątpliwości, że łazienki są również niezwykle eleganckie. Jeden z dwóch składa się głównie z beżowo-szarych odcieni w postaci naturalnego kamienia i łączy się z bielą. Te kolory w połączeniu ze światłem i skośnym sufitem nadają łazience ciepłą atmosferę. Oświetlenie pośrednie jako inspirację do mieszkania można znaleźć na lustrze.

Płytki marmurowe

mieszkanie-inspiracja-elegancka-łazienka-marmur-ściana-podłoga-płytki

Nie mniej elegancko prezentuje się w drugiej łazience, również ozdobionej naturalnym kamieniem. Jest to jednak szlachetny, biały marmur z beżowym wzorem, który został wybrany na podłogę i ściany prysznica. Łazienka zachwyca również dość nietypowym kształtem litery U, który jednak gwarantuje prywatność w okolicy toalety i jest warty rozważenia jako inspiracja mieszkania.

Apartament inspirowany akcentami kolorystycznymi

mieszkanie-inspiracja-siedzisko-salon-niska-ceglana ściana-szara

Jeśli urządzisz minimalistyczny, a przez to prosty salon, możesz też tu i ówdzie dodać kolorowe akcenty, tak jak zrobiono to w mieszkaniu Inspiracja. Niebieska kolorystyka mebli i dodatków pasuje do akcentującej szarej cegły ściany. Jednak użyto do tego koloru żółtego, ponieważ zdobi on poduszki sofy i ozdobne gałęzie.

Pomysły na projekty mieszkań

mieszkanie-inspiracja-pomysly na mieszkanie-salon-kuchnia-stół do jadalni-ceglany-szary

Aby zapewnić ciepłą atmosferę, kolor szary został połączony z wieloma drewnianymi powierzchniami. Niektóre meble i szafki w kuchni są wykonane z drewna i wspaniale komponują się z białymi powierzchniami. Mała kuchnia jako inspiracja mieszkania została idealnie wkomponowana we wnękę tworzącą się za kolumną między kuchnią a salonem.

Nowoczesna meblościanka

mieszkanie-inspiracja-otwarta-kuchnia-jadalnia-meblościanka-nowoczesna-drewniana-podłoga

Stół do jadalni służy jako przedłużenie przegrody pokoju w formie kolumny. To oddziela kuchnię od salonu. Do wyposażenia salonu wybrano atrakcyjną meblościankę w kolorze białym, na którą składa się niski kredens oraz wysokie półki i szafki. Świetna inspiracja do mieszkania na temat łączenia neutralnych kolorów i drewna.

Projekt salonu z oryginalną meblościanką

mieszkanie-inspiracja-sypialnia-pomysly-niebieskie-łóżko-szare-ściany-pionowy-ogród

Ciekawą inspirację do mieszkania można znaleźć również w sypialni. Nie tylko wzornictwo w kolorach jest tutaj bardzo atrakcyjne. Uderza też podział sali. Ciemniejsza część sypialna została stworzona przez przegrodę ozdobioną roślinami. Biurko zintegrowane z przegrodą tworzy małe, ale praktyczne miejsce do pracy.

Kolory jako inspiracja dla domu

mieszkanie-inspiracja-pokój dziecięcy-sypialnia-kanapa-musztardowa-zasłony-niebieskie

Ścianki działowe służą również do podziału pokoju w pokoju dziecka. Wspomniane już mieszkanie Inspiration w kolorystyce niebieskiej i żółtej znajdziecie również tutaj. Część sypialna znajduje się za półką i jest również wyposażona w sofę, którą można szybko wykorzystać jako łóżko dla gości. Jasne drewno tworzy przyjazną atmosferę, jakiej można oczekiwać od pokoju dziecięcego.

Pomysł na pokój zabaw

Mieszkanie-inspiracja-pokój dziecięcy-pokój zabaw-ściana wspinaczkowa-rusztowanie-pomieszczenie rozdzielające-półka

Wielkość pomieszczenia nie tylko pozwala na wystarczającą ilość miejsca do przechowywania w postaci szafy wnękowej w kolorze niebieskim. Zainstalowano również drabinkę z liną i kółkami, aby dzieci miały wystarczająco dużo ruchu nawet przy złej pogodzie. Takie place zabaw są wspaniałą inspiracją do mieszkania, pod warunkiem dostępności przestrzeni.

Projektowanie mieszkania – inspiracja do łazienek z patchworkowymi płytkami

mieszkanie-inspiracja-jasnoniebieskie-kafelki-białe-patchwork-szafka-wanna

Wreszcie, za tą inspiracją do mieszkania nie chcemy odmawiać Ci pięknej łazienki. Biało-jasnoniebieskie, błyszczące kafelki, a także patchwork, tworzą wyjątkowo komfortowe uczucie mieszkania.Nowoczesna umywalka pływająca znajduje się we wnęce ściennej i jest uzupełniona półką w tym samym kolorze drewna.

Inspiracje do mieszkania na małe przestrzenie

mieszkanie-inspiracja-biała-ściana-projekt-strefa-dzienna-jadalnia-ławka

Również w tym przykładzie widać coś więcej niż tylko wspaniałą inspirację dla domu. To małe mieszkanie z małymi pokojami, ale zostały one idealnie wykorzystane. Jadalnia składa się z niskiej szafki, która pełni jednocześnie funkcję ławki. Lokalizacja jest również nietypowa. Zamiast znajdować się w pobliżu kuchni, okno było preferowane do jadalni.

Nowoczesny salon ze stylowymi meblami

mieszkanie-inspiracja-mały-salon-wyposażenie-niebieska-kanapa-niska-biała

Kuchnia w kształcie litery L została optycznie oddzielona od części dziennej dwoma pojemnymi półkami na wprost drzwi wejściowych. Zamiast masywnej lub zajmującej dużo miejsca meblościanki wybrano również prostą szafkę pod telewizor. Białe ściany i ciemną drewnianą podłogę urozmaica niebieska sofa. Świetna inspiracja mieszkania z akcentami kolorystycznymi!

Umebluj małe mieszkanie?

mieszkanie-inspiracja-kuchnia-tablica-projekt-sciany-drewniana-podloga

Kolejnym akcentem kolorystycznym jest kolor żółty, który znajdziemy m.in. w kuchni. Płyta kuchenna znajduje się we wnęce kuchennej, a miejsce do przechowywania różnych produktów spożywczych i produktów znajduje się naprzeciwko. Cudowną inspiracją do mieszkania jest również kolor drewna szafek kuchennych, który dopasowuje się do podłogi i łączy się z beżowymi płytkami z kamienia naturalnego.

Urządzanie mieszkania – inspiracja do pracy i pokoi gościnnych

mieszkanie-inspiracja-przestrzeń-do-pokoju-gościnnego-futon-zabudowa-ściana-ciemny-laminat

Kolor żółty odnajdziemy również w pokoju gościnnym jako mieszkanie inspiracji, które pełni również funkcję gabinetu. Po raz kolejny białe meble, takie jak szafa wnękowa, zdobią pokój, a szare zasłony. Przy małych przestrzeniach i ograniczonej liczbie pokoi należy szukać rozwiązań, które połączą ze sobą wiele obszarów mieszkalnych, tak jak to zrobiono w tym pokoju gościnnym i gabinecie.

Minimalistyczne pomysły na mieszkanie do sypialni

mieszkanie-inspiracja-pomysly-na mieszkanie-sypialnia-szara-sciana-kolor-minimalistyczny

Jest to szczególnie proste w sypialni, która doskonale reprezentuje minimalizm. Oprócz drewnianej podłogi dominują kolorystyka szarości i bieli. Sypialnia charakteryzuje się bardzo prostymi powierzchniami, takimi jak ściany oraz szafa z drzwiami przesuwnymi. Ponieważ jest to bardzo małe pomieszczenie, nie ma dodatkowych szafek. Zamiast tego do ściany przymocowano światła.

Umebluj małe pokoje

mieszkanie-inspiracja-minimalistyczne-umeblowanie-małe-sypialnia-biurko-pomysł-klapy

W tym pokoju znajduje się również małe miejsce do pracy. Biurko zostało zaprojektowane do rozkładania, dzięki czemu nie zajmuje niepotrzebnej przestrzeni. Ten drewniany panel, jak również biała ceglana ściana, zapewniają teksturę w prostym pokoju i nieco ją urozmaicają. Takie przedmioty są świetną inspiracją mieszkania do rozważenia.

Mix kolorów w łazience

mieszkanie-inspiracja-wyposazenie-łazienki-beżowo-szary-mozaika-otwarty-prysznic-żółty-akcenty

Z drugiej strony łazienka zachwyca kontrastującym wyposażeniem, ponieważ nie jest prosta w projektowaniu. To świetna inspiracja do mieszkania dla tych, którzy lubią urozmaicać swój dom. Mieszanka różnych płytek i kolorów charakteryzuje łazienkę i czyni ją prawdziwą atrakcją.

Inspiracja do mieszkania dwupoziomowego

mieszkanie-inspiracja-poddasze-duplex-dach skośny-świetlik-szklana balustrada

Ten dwupoziomowy apartament ma również bardzo stylowe wnętrze. Ściany są albo białe, albo wykonane z betonu, tworząc przyjemną grę bieli i szarości. Nie zabrakło również czarnych akcentów w postaci kratek na skośnych ścianach oraz szarych mebli i dodatków, które nadają przestrzeni mieszkalnej niezbędną elegancję. Skorzystaj z apartamentu Inspiracje ze szklaną balustradą, jeśli posiadasz również mieszkanie na dwóch kondygnacjach.

Nowoczesny salon z jadalnią i kuchnią

mieszkanie-inspiracja-przytulny-skos-dach-stół-jadalnia-nowoczesne-czarne-akcenty

Efektowne meble w jadalni przyciągają wzrok. Całość otwartej części dziennej charakteryzuje elegancki industrialny styl nawiązujący do niektórych loftowych mieszkań. Duża ilość okien zapewnia wystarczającą ilość światła dziennego we wszystkich obszarach pomieszczeń. Kolejną świetną inspiracją do mieszkania jest wykorzystanie wnęki do kuchni.

Żywa inspiracja – czarna kuchnia

mieszkanie-inspiracja-śniadanie-blata-czarne hokery-stal-drewno-kuchnia

Kuchnia jest bardzo nowoczesna i efektowna. Charakteryzuje się ciemnymi kolorami, takimi jak czerń i ciemny odcień. Kształt litery U nie tylko sprawia, że ​​kuchnia jest wygodna w pracy, ale również tworzy barek śniadaniowy, który jest wyposażony w hokery. Bezpośrednio za lewą ścianą są schody, które prowadzą na drugie piętro.

Mała sypialnia

mieszkanie-inspiracja-otwarta-sypialnia-boazeria-drewno-fototapeta-jasne drewno

Na drugim piętrze znajduje się również jedna z dwóch sypialni w mieszkaniu z małym miejscem do pracy naprzeciwko łóżka. Piętro posiada również własną łazienkę i garderobę na końcu korytarza. Ponieważ ta część dzienna jest oddzielona od dolnej, zaprojektowano również sypialnię jako otwartą i bez drzwi. Cały korytarz jest wyposażony w szklaną balustradę i oferuje widok na salon poniżej.

Projekty autorstwa Andriej Łyczkouski

Studio analiz

pasmo K

CraftR AAIM

Eroszewicz i Eugeniusz Szyłow