Zamieszkać

Innowacyjne ogrzewanie na podczerwień – co wyróżnia te promienniki?

innowacyjne ogrzewanie na podczerwień obraz szklany salon pomysły na życie

Nowoczesny design, który idealnie pasuje do każdego salonu i ma efekt dekoracyjny. Kojące ciepło, które tworzy przytulną atmosferę. Zużycie energii, które można precyzyjnie kontrolować według własnych potrzeb. Prosta instalacja i niskie koszty inwestycji – innowacyjny promiennik podczerwieni ma wiele do zaoferowania. Być może dlatego w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularny. Przyjrzymy się bliżej systemowi grzewczemu i powiemy dokładnie, jak działają grzejniki, co czyni je tak wyjątkowymi i dlaczego mogą okazać się praktyczną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania.

Innowacyjne ogrzewanie na podczerwień: jak właściwie działają promienniki podczerwieni??

innowacyjna ściana grzewcza na podczerwień za jadalnią

Termin „podczerwień” pochodzi od łacińskiego słowa „pod” – infra. Opisuje fale elektromagnetyczne, które znajdują się poniżej czerwonego zakresu światła. W zasadzie fale te transportują energię. Kiedy uderzają w ludzi, ściany, sufit, podłogę, meble i inne stałe przedmioty, energia zamienia się w ciepło. Ogrzane ciała nadal emitują część tej energii, co prowadzi do cyklu energetycznego w pomieszczeniu. Ten wariant ogrzewania okazuje się niezwykle praktyczny i ma kilka zalet:

innowacyjne ogrzewanie obrazu na podczerwień nowoczesne;

  • ten Ogrzewanie na podczerwień dłużej utrzymuje ciepło muru, ponieważ ściany, podłoga i sufit oddają ciepło trzy razy dłużej niż powietrze.
  • Na ciepłym i suchym murze nie może tworzyć się pleśń.
  • W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów grzewczych, w których powietrze jest ogrzewane, a tym samym powstaje wir powietrzny, przy ogrzewaniu na podczerwień nie występuje przeciąg. Dlatego ten grzejnik jest szczególnie polecany dla alergików, gdyż kurz w pomieszczeniu jest znacznie mniejszy.
  • Ciepło promiennika podczerwieni jest odbierane jako niezwykle przyjemne – i jest porównywalne z ciepłem kominka. Podobnie jak promienie słoneczne, w którym fale podczerwone działają również jako źródło ciepła, ogrzewa ciało od wewnątrz.

Innowacyjne ogrzewanie na podczerwień przekonuje nieskomplikowaną instalacją

innowacyjny szklany salon grzewczy na podczerwień

W niektórych przypadkach innowacyjne ogrzewanie na podczerwień okazało się niedrogą alternatywą dla konwencjonalnych systemów grzewczych. Charakteryzuje się niskimi kosztami zakupu i daje pewną swobodę projektowania – nie trzeba układać rur z ciepłą wodą, nie ma ustalonego położenia grzejników w pomieszczeniu. Zwłaszcza w nowych budynkach, domach pasywnych i dobrze ocieplonych starych budynkach, inwestowanie w centralne ogrzewanie często się nie opłaca – ogrzewanie na podczerwień jest dobrym rozwiązaniem. Idealnie nadaje się również jako dodatkowe ogrzewanie w chłodne jesienne i wiosenne dni oraz stanowi praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie do ogrodu zimowego, pensjonatu czy altanki.

innowacyjne lustro łazienkowe na podczerwień okrągłe nowoczesne

Jeśli chodzi o instalację, jest to szybkie i łatwe: ogrzewanie na podczerwień działa na prąd jednofazowy, dzięki czemu grzejniki mogą być zasilane z gniazdka w domu. W przypadku ogrzewania na podczerwień dodatkowe prace konserwacyjne, a tym samym również koszty konserwacji, są pomijane. Aby ogrzewanie okazało się energooszczędne, należy zwrócić szczególną uwagę na ponoszone koszty energii elektrycznej. Można je utrzymać w granicach, jeśli budynek jest dobrze izolowany. Przy wymiarowaniu grzejników ważne jest również, aby pomieszczenia były prawidłowo wymierzone.

Nowoczesne grzejniki przyciągające wzrok w salonie

sam wybierz innowacyjny obraz ogrzewania na podczerwień nad sofą

Innowacyjne ogrzewanie na podczerwień to nie tylko funkcjonalny dodatek do wnętrza, ale także estetyczny dodatek do przestrzeni mieszkalnej. Ogrzewanie lustra z jednej strony emanuje przytulnym ciepłem, z drugiej może też optycznie powiększyć małe pomieszczenia. Szklany grzejnik zachwyca wysoką jakością wykonania i prostą, bezramową konstrukcją. Harmonijnie komponuje się z minimalistycznymi i purystycznymi przestrzeniami mieszkalnymi. Podgrzewacz obrazu wykonany ze szkła można nadrukować własnym zdjęciem lub obrazem i dlatego może być używany jako akcent.

innowacyjny korytarz grzewczy na podczerwień dodatkowe ogrzewanie ogrodu zimowego