Zamieszkać

Czyszczenie elewacji 2021: Co robi profesjonalista ze ścianą mojego domu?

Elewacje domów na przestrzeni lat narażone są na różne warunki klimatyczne. Na elewację oddziałują wiatr, deszcz i śnieg oraz promienie słoneczne. Może to zmienić wygląd elewacji. Ponadto do elewacji mogą przywierać np. glony lub porosty. Chcąc zachować elewację na długi czas, należy obchodzić się z nią jak najstaranniej i od czasu do czasu zlecić jej czyszczenie profesjonaliście.

Czyszczenie elewacji 2021: Jakie rodzaje elewacji występują w budynkach?

Szczególnie powszechne są tak zwane elewacje tynkowane. Oznacza to, że zewnętrzna ściana domu wyłożona jest np. tynkiem cementowym lub tynkiem z żywic syntetycznych. Elewacje tynkowe można zaprojektować w wielu kolorach. Na przykład często używane są kolory białe lub szare. W zależności od regionu mogą być wymagane różne kolory lub wzory. Bardzo rozpowszechnione są również elewacje z cegły klinkierowej (np. nad Dolnym Renem czy w północnych Niemczech). Okazują się one szczególnie wytrzymałe i trwałe. Na przykład domy, które zostały zbudowane 150 do 200 lat temu, mogą nadal mieć nienaruszoną elewację z cegły klinkierowej.

• Elewacje z tynkiem cementowym lub tynkiem z żywic syntetycznych

• Fasady z cegły klinkierowej

• Fasady z naturalnego łupka

W regionie Bergisches do projektowania elewacji często stosuje się naturalny łupek. Jest to obfite w regionie i chroni przed czasami silnymi wpływami pogody. Wiele osób zna również okładziny łupkowe np. z okładziny komina. Łupek jest trwały i jednocześnie produktem naturalnym.

Czyszczenie elewacji 2021: Jakie są zalety??

Wyczyść ścianę domu, które warianty są dostępne

Każdy, kto zleca regularne czyszczenie elewacji przez specjalistyczną firmę, korzysta z tego, że np. tynk lub cegła klinkierowa wytrzymują dłużej. Jednocześnie budynek wygląda znacznie czyściej i atrakcyjniej. Zanieczyszczenia, które wcześniej przywarły do ​​elewacji, można usunąć poprzez czyszczenie. Profesjonaliści tacy jak zespół z Czyszczenie elewacji SteinRein udało nam się zgromadzić wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Dzięki regularnemu i dokładnemu czyszczeniu elewacje mogą dłużej zachować swój kolor. Oznacza to, że elewacja pomalowana na biało i otynkowana znacznie dłużej zachowuje swój kolor i nie wymaga ponownego malowania.

Jak w szczegółach działa czyszczenie elewacji??

Czyszczenie elewacji 2021 rodzajów elewacji

Do klasycznej elewacji tynkowanej stosuje się myjkę wysokociśnieniową z gorącą wodą. Fasada jest delikatnie czyszczona tzw. dyszą płaskostrumieniową. Czyszczenie tynku odbywa się od góry do dołu, aby brud mógł spływać w dół. Należy zauważyć, że czyszczenie musi odbywać się równomiernie, aby elewacja wyglądała jednolicie. Jeśli celujesz zbyt długo w to samo miejsce zbyt mocnym strumieniem, ryzykujesz uszkodzenie plastra. Podczas gdy klasyczne zabrudzenia można łatwo usunąć, zwykle wymagane są specjalne środki czyszczące, np. plamy z sadzy lub zielone osady. Istnieją dodatkowe środki przyjazne dla środowiska, które można bez problemu stosować. Firmy czyszczące elewację myjką wysokociśnieniową zazwyczaj dysponują profesjonalnym sprzętem. Ciśnienie można precyzyjnie ustawić tak, aby czyszczenie było możliwe bez żadnych problemów. Czyściki znacznie różnią się od klasycznego wyposażenia sklepu z narzędziami.

Oczyść elewację klinkierową i profesjonalnie usuń brud

  • Wysokie ciśnienie wody może pomóc w oczyszczeniu elewacji
  • Ciepła woda znacznie lepiej rozpuszcza brud
  • Na odpowiednich powierzchniach można stosować parę o temperaturze do 155°C
  • Piaskowanie to alternatywna metoda czyszczenia

Oczyść elewację klinkierową i zleć jej profesjonalny demontaż

Elewacja z cegły klinkierowej to szczególnie wytrzymała elewacja, która zwykle bez problemu przetrwa ponad 100 lat. Często to połączenia między kamieniami kruszą się i wymagają wymiany. Chcąc uzyskać elewację klinkierową, zazwyczaj trzeba w pewnym momencie całkowicie odnowić spoiny. Następnie można zastosować środki czyszczące, które są następnie usuwane wodą i nadają domowi świeży i zwykle znacznie lżejszy wygląd. Czyszczenie kamienia z uszczelnieniem i fugowaniem to kompletny pakiet, który jest szczególnie przydatny w przypadku starszych elewacji.

Procesy wysokociśnieniowe i wysokie temperatury rozluźniają zabrudzenia

Czyszczenie elewacji 2021 Oczyść elewację z tynku

Fasada może być czyszczona wodą pod wysokim ciśnieniem lub tzw. piaskowaniem. W obu procedurach prace powinni wykonywać profesjonaliści, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie. W przeciwnym razie elewacja zewnętrzna może bardzo szybko ulec uszkodzeniu. Dostępne są również metody czyszczenia gorącą parą. Można tu osiągnąć temperatury do 155°C. Ważne jest wcześniejsze wyjaśnienie, czy powierzchnia może wytrzymać temperaturę gorącej pary. Również przy czyszczeniu wodą często stosuje się wyższe temperatury, ponieważ brud można wtedy łatwiej usunąć.

Dzięki nasadkom szczotkowym elewacje można zwykle bardzo dobrze czyścić za pomocą ciepłej wody. Oznacza to, że obrotowe szczotki wędrują po cegłach klinkierowych lub elewacji, wypłukując brud od góry do dołu. Wybór odpowiedniej procedury można ustalić wspólnie z firmą specjalistyczną.