Zamieszkać

3 wskazówki dotyczące przeprowadzki i udanej przeprowadzki do Berlina

Wskazówki dotyczące przeprowadzki-planowania-ustawiania skrzynek

Twoje życzenie się spełniło: znalazłeś ekscytującą pracę w Berlinie! Jednak po świętowaniu tego sukcesu zaczyna się planowanie: trzeba znaleźć miejsce na nocleg, a następnie przygotować się do przeprowadzki do dużego miasta. Dzięki poniższym wskazówkom dotyczącym przeprowadzki nic nie może się nie udać. W pierwszej kolejności powinieneś zadbać o poszukiwanie mieszkania w stolicy Niemiec.

Wskazówki dotyczące przeprowadzki – 1. Znajdź mieszkanie

Wskazówki dotyczące przeprowadzki przeprowadzka-berlin-wynajem-kup-na-żywo

Według Badanie przeprowadzone przez Hamburgisches WeltWirtschaftsInstitut (HWWI) i prywatny bank Berenberg W Berlinie 85 procent ludności mieszka na wynajem. Ale czynsze rosną od kilku lat: do 2014 r. czynsze netto za metr kwadratowy wzrosły ponad dwukrotnie. Ale mieszkania własnościowe również stały się droższe: w 2014 r. na zakup trzeba było wykorzystać 21 rocznych czynszów netto. Mieszkanie w metropolii jest zatem ogólnie kosztowne. Jednak na dłuższą metę bardziej opłaca się inwestować we własne cztery ściany.

Szukasz idealnej lokalizacji?

Wskazówki dotyczące przeprowadzki-przeprowadzki-berlin-doskonała-lokalizacja

Masz również duży wybór, jeśli chodzi o dzielnicę mieszkaniową. Poszczególne dzielnice charakteryzują się różnymi cenami mieszkań i sytuacjami. Zasadniczo powinieneś wziąć pod uwagę odległość do pracy. Bo choć sieć dróg jest dobrze rozwinięta i dostępny jest transport publiczny, często trzeba liczyć się z długim czasem przejazdu.

Miejski: Friedrichshain-Kreuzberg to tętniąca życiem, młoda dzielnica. Jednak ze względu na duży popyt ceny najmu wciąż rosną, dlatego kupno domu jest bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie.

Wiejski: Reinickendorf i Lichtenberg-Hohenschönhausen są cichsze i dlatego przekonują nieco niższymi kosztami mieszkań wynajmowanych i zajmowanych przez właścicieli – ale trend jest rosnący.

Różnorodny: Wiejska czy miejska – w Tempelhof-Schöneberg, Charlottenburg-Wilmersdorf, Pankow, Neukölln, Mitte, Marzahn-Hellersdorf, Treptow-Köpenick, Steglitz-Zehlendorf i Spandau każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny są tak zróżnicowane jak zabudowa mieszkaniowa.

Droższe dzielnice: Charlottenburg-Wilmersdorf, Pankow (szczególnie blisko miasta, np. w rejonie Prenzlauer Berg), dzielnice Buckow i Rudow w Neukölln, Steglitz-Zehlendorf, Mitte-Mitte i Tiergarten w Mitte, Köpenick w Treptow-Köpenick

• Tańsze dzielnice: Tempelhof-Schöneberg, dzielnice Gesundbrunnen, Wedding i Moabit w Mitte, Spandau, dzielnica Treptow w Treptow-Köpenick, Marzahn-Hellersdorf. Ponadto nigdzie indziej nie można kupić tak niedrogiej nieruchomości w pobliżu miasta, jak na północy Neukölln i w dzielnicy Britz

Wskazówki dotyczące przeprowadzki – szukanie mieszkania

Wskazówki dotyczące przeprowadzki przeprowadzka-berlin-apartament search-online

Gdy już zdecydujesz się na dzielnicę i sytuację mieszkaniową, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca na pobyt. W tym celu istnieje wiele portali nieruchomości w Internecie, gdzie zainteresowany może filtrować np. według dzielnic i dzielnic oraz cen: Jeśli zdecydowałeś się na zakup kondominium, możliwe jest np. zamieszczać oferty dla Życie w Berlinie z Ziegert Immobilien znaleźć. Na tym portalu możesz również określić liczbę pokoi, wielkość i maksymalną cenę zakupu, aby dostać się do wybranego przez siebie domu. Oferty obejmują zarówno nowe, jak i stare projekty budowlane, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy znajdziesz nieruchomości, które Ci się podobają, czas je odwiedzić. Jak w przypadku każdego miejsca noclegowego należy bardzo uważnie przyjrzeć się, ponieważ sama lokalizacja i układ mieszkania nie wystarczą.

Wskazówki dotyczące przeprowadzki – 2. Zaplanuj przeprowadzkę

Wskazówki dotyczące przeprowadzki - zaplanuj - zorganizuj - przeprowadzkę - lista kontrolna

Po znalezieniu wymarzonego mieszkania musisz Przeprowadzka zaplanowana i zorganizowana Wola. Rzeczy jak te Data zmiany miejsca zamieszkania należy ustalić jak najwcześniej. Weekend jest najlepszy, bo to ułatwia pomocnik może zorganizować. Obecne miejsce zamieszkania jest również częścią przygotowań: najem musi zostać rozwiązany, a nowy najemca znaleziony, być może nadal będziesz musiał go usunąć. Również o rzeczach takich jak Poczta, telefon, internet, prąd i gaz powinieneś zadbać o siebie odpowiednio wcześnie. Ale nawet w przypadku nowego domu trzeba odpowiednio wcześnie zacząć planować umeblowanie i kupować meble. Ubezpieczenie można zamienić na nowy dom, można też oddać swoje urzędy i urzędy nowy adres w Berlinie. Następnie potrzebują pomocy przy przeprowadzce, na przykład pudełek, folii bąbelkowej i narzędzi do demontażu i ponownego montażu. Dzięki odpowiednim narzędziom możesz na przykład rozpocząć pakowanie z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Ponadto transport być zorganizowanym: Czy zatrudniasz firmę przeprowadzkową, czy sam wykonujesz transport? Skąd bierzesz furgonetkę do przeprowadzek? Gdy wszystkie te rzeczy zostaną załatwione, możesz rozpocząć przeprowadzkę.

Wskazówki dotyczące przeprowadzki – 3. Urządź mieszkanie zgodnie z najnowszymi trendami

Porady-zmiana rezydencji-przeprowadzka-wynajem-mieszkanie-meble-cement-płytki-podłogi

Wykładziny ścienne i podłogowe: dramat, brokat, wzory, kolory

W przypadku tapet na pierwszy plan wysuwają się dramatyczne struktury i efekty brokatu – w tym roku modne są przyciągające wzrok wzory i kolory. Wzory płytek, metaliczne odcienie miedzi i brązu, perły: okładziny ścienne stają się coraz bardziej złożone. Uwagę przykuwają również wykładziny podłogowe: modne w 2016 roku są kolorowe płytki cementowe o efektownych wzorach.

Meble: szkło, retro, grafika, komfort

Szklane meble są modne w 2016 roku, podobnie jak inteligentne detale – na przykład pojawiły się nowe elementy, takie jak biurka z gniazdkami elektrycznymi, portami USB i stacjami ładującymi. Zachowany jest również styl retro, który był już w 2015 roku. Ogólnie jednak kolory mebli znów stają się bardziej subtelne – ustawiane są tylko indywidualne akcenty kolorystyczne. Powszechne są również efekty graficzne. Sofy stawiają na przytulność, ale są wąskie i filigranowe.

Dekoracja: cygańska, neonowa, rdzawa, szlachetna

Wystrój utrzymany jest w stylu rustykalnym również w 2016 roku – nie w stylu wiejskim, ale bardziej eleganckim w stylu bohemy. Popularne są również neonowe kolory i rdza: miski i wazony są wyposażone w drobinki rdzy, aby uzyskać nowy wygląd. W tym roku bardzo modne są również stonowane neonowe kolory, zwłaszcza kalejdoskopowe dodatki do domu, które wyglądają inaczej w zależności od perspektywy.

Rysunek 2: © WDnet (pixabay.com)

Rysunek 3: © karlherl (pixabay.com)

Rysunek 4: © Unsplash (pixabay.com)

Rysunek 5: © Humusak (pixabay.com)

Rysunek 6: © olafpictures (pixabay.com)