Włosy i fryzury

Zrób sobie włosy ombre – instrukcje dla blondynki, brunetki i podejścia

Zrób sobie ombre włosy jasnobrązowo-ciemnoblond-fala-długi bob

Niezależnie od tego, czy włosy są długie, krótkie, średniej długości, czy bobowe, włosy ombre można znaleźć w każdej fryzurze i długości włosów i nadal są wielkim trendem. Dlatego być może zbyteczne jest wspominanie, że jest to równomierne przejście z ciemniejszego koloru włosów na jaśniejszy lub odwrotnie. Istnieje również wiele odmian z jasnymi kolorami włosów. Ponieważ farbowanie włosów u fryzjera kosztuje dużo pieniędzy i musi być stosunkowo często powtórnie farbowane, coraz więcej kobiet woli wypróbować je samemu w domu. A jeśli masz już pewne doświadczenie w farbowaniu siebie, nic Ci nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy skorzystać z naszych pomocnych instrukcji, dzięki którym samodzielnie wykonasz ombre hair i sam stworzysz niepowtarzalny look.

Jak mogę sam zrobić ombre hair??

ombre włosy zrób to sam-farba-uszy-dwa kolory-włosy-łatwe

Jeśli chcesz samodzielnie pokolorować włosy ombre, masz dwie możliwości wyboru kolorów. Albo użyjesz własnego koloru włosów jako podstawowego koloru i kupisz jeden lub dwa więcej, każdy o jeden lub dwa odcienie jaśniejsze lub ciemniejsze (z odwróconym ombre), albo możesz również przefarbować swój naturalny kolor włosów. Następnie należy oczywiście wybrać drugi kolor w zależności od wybranego koloru podstawowego. W przeciwnym razie oczywiście nadal będziesz potrzebować typowych narzędzi do farbowania, a mianowicie pędzelka, rękawiczki, ręcznik do okrycia ramion, spinka do włosów i w tym przypadku folia aluminiowa.

Zrób sobie ombre włosy dyskretne-miedziane-blond-tips-idea-diy

Ważne jest również, aby znaleźć odpowiedni czas. Z reguły włosy nie powinny być świeżo myte. Najlepiej co najmniej dwa dni po ostatnim myciu włosów. Jeśli chodzi o rozjaśnianie, często końcówki włosów przybierają brzydki zielony odcień. Takiego efektu można uniknąć stosując tzw. srebrny szampon.

Jak dokładnie robisz włosy ombre, zależy od początkowego koloru. Z tego powodu przygotowaliśmy różne instrukcje, które możesz wykorzystać jako przewodnik.

Farbowanie włosów Ombre – pomysły na ombre blond, brunetkę i jasne kolory

Ombre blond na brązowe i blond włosy – modne techniki koloryzacji

Czym są techniki balayage & Ombré – Przedtem- & Wady trendów włosów

Ombre brązowe lub ciemnobrązowe włosy

ombre włosy zrób to sam balayage-czarno-brązowo-migotanie

Aby uzyskać idealne i równomierne przejście, warto używać nie tylko jednego odcienia do rozjaśniania, ale drugiego, który służy jako przejście między ciemnymi i jasnymi końcówkami. W związku z tym, ze względu na dwa kolory włosów, należy zaplanować trochę więcej czasu na proces barwienia, jeśli sam wykonasz te ombre włosy. W przeciwnym razie jednak barwienie odbywa się jak zwykle i to za pomocą zwykłych i wspomnianych już naczyń.

1. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać ombre hair brown, najpierw musisz podzielić poszczególne partie włosów. Z jednej strony przypinasz górne włosy nad uszami. Możesz użyć końcówki pędzla do kolorowania, aby oddzielić sekcje. Dolne partie włosów, których nie przypięłaś, są ponownie dzielone na dwie części, tworząc część środkową. Po prostu umieść te dwie części na ramieniu. Jeśli twoje włosy są na to za krótkie, możesz również użyć spinek do włosów lub spinek do włosów.

2. Aby samemu zrobić włosy ombre, najpierw potrzebujesz jaśniejszego z dwóch odcieni, którymi pokolorujesz końcówki. Koloryzując te dolne włosy, najlepiej zacząć od poziomu podbródka i schodzić w dół. Jeśli masz krótsze włosy, możesz również zacząć poniżej. Gotowe kolorowe końcówki są owinięte folią aluminiową, która chroni zewnętrzne włosy przed niechcianym zabarwieniem, a także gwarantuje, że kolorowe pasma nie przeszkadzają.

ombre-hair-zrób-to-sam-długie włosy-blond-brunette-bangs-boczne rozstanie

3. Teraz kontynuuj z górnymi włosami. Zacznij ponownie na tej samej wysokości, którą wybrałeś dla dolnych partii włosów. Zawiń również górne włosy w folię aluminiową, a następnie pozostaw kolor, aby działał tak długo, jak wskazano na opakowaniu.

4. Przed kontynuowaniem koloru przejścia, zmyj pierwszy kolor. Jeśli chcesz samemu zrobić idealne włosy ombre, powinieneś teraz użyć drugiego odcienia. Wymieszaj je w tym celu.

5. Włosy są upięte ponownie jak przy pierwszym kolorze włosów lub założone na ramiona. Drugi odcień pojawia się na obszarze powyżej poprzedniego koloru. Płynne przejście tworzy się malując je trochę pierwszym kolorem. Zacznij od dolnych części włosów, a następnie kontynuuj z górnymi włosami. Użyj ponownie folii aluminiowej i pozwól, aby kolor włosów zaczął działać zgodnie ze wskazówkami.

6. Teraz spłucz kolor włosów, umyj włosy, jeśli chcesz, i pamiętaj o użyciu dołączonej odżywki do pielęgnacji włosów. Zabiegi na włosy są obowiązkowe raz w tygodniu, aby uniknąć łamania rozjaśnionych końcówek włosów.

Zrób ombre sam – Instrukcje dla ombre blond

ombre-hair-zrób-to-sam-odwróć-blond-podejście-brązowa-koronka-pomysł

Jeśli podstawowym kolorem ombre jest blond, możesz połączyć go z ciemniejszym kolorem włosów. Ten wariant jest następnie nazywany odwróconym ombre, że tak powiem odwróconym ombre. Jeśli się odważysz, możesz również użyć pastelowego różu, zieleni lub niebieskiego zamiast ciemnego odcienia i użyć go do samodzielnego stworzenia fantazyjnych włosów ombre. Jest to również bardzo modne i dość często spotykane jako fryzura dla kobiet. Sposób koloryzacji jest nieco inny niż w przypadku brązowych włosów z ombre, ponieważ zastosowano tu tylko jeden nowy odcień.

ombre-hair-zrób-to-sam-odwrócony-platynowy-blond-różowy-różowy-fioletowy

1. Aby pokolorować włosy w stylu ombre, ponownie podziel włosy, jak opisano powyżej. Następnie możesz zacząć i samodzielnie wykonać ombre hair w następujący sposób:

2. Wymieszaj wybrany kolor włosów zgodnie z instrukcją na opakowaniu i zacznij nakładać go na końcówki. Zacznij od nowa na wysokości uszu, w zależności od długości włosów.

3. Tym razem nie tworzysz przejścia z drugim odcieniem. Zamiast tego potrzebujesz grzebienia. Farba, którą nałożysz na końcówki, podciągnie się z jego pomocą. Włosy są pokryte nieregularnie i to też jest celem. Mieszanka włosów naturalnych i farbowanych tworzy idealne przejście.

4. Ponownie zawiń włosy w folię aluminiową, powtórz kroki 2 i 3 również z górnymi włosami i pozwól, aby kolor włosów zaczął działać. Na koniec spłucz farbę, w razie potrzeby umyj włosy i użyj odżywki.

Spraw, aby ombre wyglądało samemu – ufarbuj podejście na ciemno

ombre-hair-zrób-to-sam-instrukcje-łatwy-plażowy-style

Nawet jeśli sam robisz włosy ombre i przefarbujesz na to swój naturalny kolor włosów, w pewnym momencie nadeszła twoja kolej, aby zacząć. Czas ekspozycji rozpoczyna się od momentu rozpoczęcia nakładania koloru na włosy. Wymieszaj je zgodnie z opisem na opakowaniu. Uformuj rozstanie na środku, zaczynając od linii włosów po prawej stronie. Fiolkę z farbą nałożyć na szyjkę i wyszczotkować pędzlem. Podejdź do poziomu ucha.

Następnie ponownie dobrze wmasuj palcami. Całość powtórz z lewą stroną i tyłem głowy. Gdy kolor zostanie dobrze rozprowadzony, przeciągnij go palcami dalej (do mniej więcej poziomu podbródka), aby utworzyć przejście. Następnie zostaw go ponownie, umyj i pielęgnuj. Możesz również uzyskać świetne instrukcje w powyższym filmie.