Włosy i fryzury

Warstwowy bob – klasyczna fryzura nie musi być nudna

Fryzura bobowa jest prawdopodobnie jedną z najbardziej poszukiwanych wśród współczesnych pań w każdym wieku. To jedna z klasycznych fryzur i oznacza klasę i indywidualny styl. Ze względu na swoją średnią długość jest praktyczny, nie wymaga zbytniej pielęgnacji i pasuje do niemal każdego kształtu twarzy. A warstwowy bob jest idealny dla kobiet, które nie mają dużo czasu na stylizację, ale chcą wyglądać na zadbaną.

Warstwowy bob – długi z przodu, krótki z tyłu

Warstwowy bob-przód-długi-tył-krótki-nicole-gale-anderson

Warstwowa fryzura typu bob może mieć różną długość, ale zazwyczaj włosy mają długość brody na krótszych wariantach, a ramiona na nieco dłuższych. Tak więc ta fryzura jest jedną z praktycznych, średniej długości, która oferuje również kilka opcji stylizacji. Zasadniczo warstwowy bob jest zgodny z mottem: „długi przód, krótki tył”. W zależności od budowy włosów i kształtu twarzy, przy pomocy doświadczonego fryzjera dobieramy odpowiednią długość i stopień ułożenia włosów.

Kątowy bob

warstwowy bob z tyłu głowy, długi z przodu, krótki z tyłu, srebrno-blond

A tutaj możesz sprawdzić kilka przykładów tego, jak wygląda skośny bob od tyłu. Włosy na karku są skrócone, dzięki czemu impreza na górze wygląda na znacznie pełniejszą i obszerniejszą.

warstwowy bob tył głowy blond gęste włosy

warstwowy bob krótki mahoniowy kolor włosów z tyłu głowy

Warstwowy bob wizualnie tworzy większą objętość

Stopniowany bob-volume-back-of-the-head-star-cheryl-cole

W przypadku braku objętości najlepszym rozwiązaniem może być schodkowy bob. Włosy są strzyżone wieloetapowo, szczególnie z tyłu głowy. Objętość uzyskuje się dzięki stosunkowo krótkim pasmom. Wysuszyć raz okrągłą szczotką i zrobić idealną fryzurę. Aby naprawdę wydobyć piękną fryzurę, wskazane jest włączenie pasemek do koloru włosów. Postaw na naturalne złote odcienie.

Fryzury Boba 2016/2017 – 20 pomysłów na popularne fryzury

Bob Hairstyles 2016 – 27 pomysłów na cięcia i stylizację

Nowoczesne fryzury damskie dla kobiet od 30 lat

Wiele wariantów klasycznej fryzury – warstwowy bob

stepped-bob-long-volume-gigi-hadid

Warstwowe włosy średniej długości można stylizować na wiele sposobów. Z tego powodu wiele gwiazd decyduje się na zmianę lub po prostu zafundowanie sobie świeżego wyglądu. Modelka Gig Hadid niedawno znacznie skróciła swoją długą grzywę. Na ostatnich American Music Awards nosiła włosy zaczesane do tyłu i z lekko mokrym efektem. Zgodnie z tym ma bardzo naturalny makijaż.

Warstwowy bob na grube włosy – niechlujny wygląd

wielopoziomowa-bob-długa-brunetka-brąz-grube-włosy-keira-knightley

Warstwowy bob to świetny wybór fryzury dla kanciastej twarzy, takiej jak gwiazda Hollywood Keira Knightley. Aktorka ma gęste włosy, dlatego włosy są nieco dłuższe i niezbyt warstwowe, aby ładnie i naturalnie opadały na jej ramiona. Prosty „masywny” wygląd pasuje do sukienki boho wykonanej z delikatnej koronki w cielistych odcieniach. Zmierzwione włosy niekoniecznie są brzydkie.

Warstwowy bob z naturalnymi lokami lub kręconymi włosami

wielopoziomowe-bob-kręcone-kręcone-blond-retro

Kobietom z naturalnie kręconymi włosami zwykle trudno jest znaleźć odpowiednią fryzurę dla swoich zwiewnych włosów i ułożyć je później. Następnie styliści zalecają po prostu cięcie ich w kilku etapach. Należy jednak polegać tylko na doświadczonych rękach, w przeciwnym razie ryzykujesz pojawienie się jako krzaczaste gniazdo. Przede wszystkim ważne jest, gdzie zaczynają się poziomy. Z drugiej strony, kręcone włosy średniej długości wyglądają cudownie. Powinieneś po prostu spróbować.

Warstwowy bob z końcówkami skierowanymi na zewnątrz

wszedł-bob-na zewnątrz-obrócił-napiwki

Wygląda szczególnie szykownie, gdy kosmyki wokół twarzy są dłuższe na długim bobie. Wysuszyć na zewnątrz lub po prostu skręcić za pomocą lokówki, aby uzyskać natychmiastowy wygląd boho. Szczególnie ładnie wygląda, gdy ta nitka jest też trochę jaśniejsza niż podstawowy kolor włosów.

Warstwowy bob z przedziałkiem z boku i romantycznymi refleksami w kolorze różowego blondu

schodkowy-bob-blond-rose-side rozstanie-Sienna-Miller

Warstwowy bob jest często długością przejściową do długich włosów. To także dobre rozwiązanie, gdy długie włosy są zniszczone i wyglądają niezdrowo. Ta średnia długość jest idealnym wyrazem nowoczesności i niezależności, cech, które posiada każda współczesna kobieta.

Zróżnicowane fryzury – warstwowy bob

wielopoziomowe-bob-cienkie-włosy-blond-kirsten-dunst

Chociaż fryzura typu bob jest bardzo dobrze zdefiniowana, istnieje niesamowita różnorodność i zakres. Kroki oferują kilka opcji stylizacji. Dobrym przykładem jest Kristen Dunst, która pozostaje wierna popularnej fryzurze. Wygładzone lub z lekkimi falami fryzura zawsze prezentuje zadbany wygląd bez większego wysiłku.

Warstwowy bob z platynowym blond kolorem włosów

wielopoziomowe-bob-cienkie-włosy-blond-michelle-williams

Funkcjonalna długość daje wiele możliwości eksperymentowania z kolorem włosów bez cierpienia z tego powodu. Często kobiety wybierały odważne kolory, jeśli włosy nie są zbyt długie. Ma to sens nie tylko ze względu na konserwację, ale także ze względu na wysiłek związany z comiesięcznym kolorowaniem.

Stylizuj warstwowy długi bob – inspiracja Jennifer Lawrence

wielopoziomowy-bob-long-platynowy-blond-gwiazda-filmowa-jennifer-lawrence

Inspirację do możliwych fryzur możemy zbierać od hollywoodzkiej aktorki Jennifer Lawrence. Na zdjęciu widać trzy warianty tej samej fryzury – wygładzoną, z bocznym rozstaniem i średnią. Dzięki krótszym krokom na czubku głowy i na wierzchniej warstwie włosy można łatwo ułożyć.

Krótki warstwowy Bob z grzywką – Taylor Swift

wielopoziomowy-bob-kucyk-naturalny-blond-taylor-swift

Kucyk o prostym kroju dodaje surowej nuty do wyglądu. W tym czasie przekazywała niepodległość i była zapowiedzią emancypacji. Tym samym uwagę przykuwa twarz i oczy, co umożliwiły stylistki wokalistki Taylor Swift.

Krótki warstwowy bob bez grzywki

warstwowy-bob-tył głowy-gruby-włosy-brązowa-brunetka

Cechą szczególną tej fryzury są wbudowane poziomy, które delikatnie łączą się ze sobą i wydają się wyczarować nieograniczoną objętość. Z tego powodu jest idealny dla kobiet o cienkich, cienkich włosach. Nawet pełne włosy nigdy nie mogą być zbyt obszerne. Zaleca się wybrać tylko długość do ramion.

Warstwowe rozstanie bobowe-blond-julianne-hough-

Asymetryczny bob warstwowy z bocznym przedziałkiem

warstwowe-bob-asymetryczne-grube-włosy-kylie-jenner

Aby podkreślić asymetryczną fryzurę, możesz zrobić przedziałek z boku i wysuszyć włosy ładnie i gładko. Końcówki można pięknie wymodelować do wewnątrz za pomocą okrągłej szczoteczki i zagiąć wokół konturu twarzy. Dzięki temu klasyczny krój nigdy nie wygląda nudno ani staroświecko.

Warstwowy bob z górnym włosem – podcięcie, taliowanie itp..

warstwowe-bob-góra-włosy-podcięcie-taliowanie-krótkie-włosy-strzyżenie

Dla odważnych kobiet dostępne są również wersje z podcięciem lub taliowaniem. Dłuższymi krokami możesz pokryć ogolony lub bardzo krótko przycięty obszar. Bardzo modne stały się golenie na szyi, które widać po związaniu włosów.