Włosy i fryzury

Warkocz odrzuca lub chowa je na bok – fajne pomysły i porady dotyczące stylizacji

stylizuj grzywkę warkocz przyklejone końcówki

Grzywka jest albo za krótka, za długa, albo po prostu nie stoi tego dnia. Czasami nie masz czasu ani odwagi, by poradzić sobie z niesfornymi włosami na czole. W tym poście zebraliśmy wiele pomysłów na to, jak czasami możesz nie nosić kucyka. Sekret tkwi w odpowiedniej stylizacji. W zależności od nastroju możesz zapleść grzywkę, schować ją lub po prostu stylizować z dala od twarzy. Pokazujemy, jak to zrobić!

Warkocz grzywkę, aby uzyskać efektowny wygląd

pomysły na oplatanie grzywki porady dotyczące stylizacji

Niezależnie od tego, czy masz prostą, czy skośną fryzurę kucyka, zawsze są dni, kiedy włosy po prostu nie wyglądają dobrze. W takim przypadku zaplatanie grzywki jest sposobem na poradzenie sobie z problemem. W ten sposób możesz zdjąć go z twarzy i jednocześnie ułożyć włosy w ładną fryzurę.

warkocz włosy średniej długości blond

Istnieje wiele opcji fryzur plecionych. Boczny francuski warkocz tworzy prosty wygląd, a holenderski warkocz wyczarowuje większą objętość włosów. Oplot ze sznurka jest w tym momencie prostszym wariantem.

Boczny sznurek do fryzur na kucykach

odgarnia warkocz boczny rozdzielający sznurek do włosów

Jeśli chcesz zdjąć grzywki z twarzy, możesz to zrobić bardzo szybko za pomocą warkocza ze sznurka. Nie są do tego wymagane żadne specjalne umiejętności, ponieważ wiązanie włosów jest naprawdę łatwe. Do tego wariantu stylizacji potrzebujesz grzebienia, spinek do włosów i wybranych akcesoriów do włosów.

Boczny kucyk po prostu odkłada sznurki

Najpierw zrób przedziałek z boku, nie tylko biorąc grzywkę, ale także niektóre boczne włosy. W ten sposób we włosy można również wpleść krótsze frędzle. Następnie oddziel dwie nitki i skrzyżowaj je, kładąc dolną na górnej. Teraz zacznij wiązać włosy, zawsze dodając trochę włosów. Gdy cała grzywka jest już zapleciona, nie bierz więcej włosów i sznuruj włosy, aż osiągniesz pożądany punkt na końcu warkocza. Następnie po prostu przypnij koniec szpilkami do bobby i ukryj go pod pozostałymi włosami. Na koniec dodaj akcesoria do włosów i gotowe.

Zapleć grzywkę w holenderski warkocz

krótkie warkocze warkocze holenderskie warkocze

Tak zwane warkocze bokserskie to jeden z trendów w zakresie fryzur plecionych, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Nadają się zarówno do uprawiania sportu, jak i na co dzień, pomagają pozbyć się włosów z twarzy. Podstawą warkoczy bokserskich są dwa warkocze holenderskie, które są zaplatane z obu stron głowy. Zaczynasz więc od samego nasady czoła, dzielisz pasmo na trzy kolejne pasma i zaczynasz splatać je razem, zaplatając nowe włosy w kółko. Ponieważ ta fryzura zaczyna się bardzo blisko czoła, w ten sposób można również zapleść krótszy kucyk.

Oplatanie grzywką z boku instrukcje dla półotwartych włosów

Jeśli natomiast chcesz ułożyć włosy na pół rozchylone, możesz zapleść jeden z boku zamiast dwóch holenderskich warkoczyków. Do tej stylizacji zrób przedziałek z boku i zacznij splatać grzywkę razem z dłuższymi włosami. Ponownie wpleść więcej włosów w warkocz. Przypnij koniec warkocza spinką do włosów i fryzura kucyka jest gotowa!

odłóż przejściową fryzurę warkocz z długimi grzywkami

Czy widziałeś wystarczająco dużo fryzury kucyka, możesz pozwolić im odrosnąć. Ponieważ grzywka jest zwykle znacznie krótsza niż reszta włosów, proces ten trwa zwykle kilka miesięcy. Jeśli jednak zaplecisz grzywkę lub ułożysz ją na bok, będzie rosła szybciej. Dlatego te warianty stylizacji świetnie nadają się do fryzur przejściowych.

Szybsza opcja: odłóż kucyka

fryzura kucyka właśnie odłożyła szpilkę bobby

Jeśli sprawy pójdą szybciej, plecione fryzury na grzywkę prawdopodobnie nie są najlepszą opcją. Zwykle zajmują trochę więcej czasu i wymagają umiejętności i doświadczenia w zaplataniu włosów. Jeśli cierpisz z powodu braku czasu lub po prostu nie możesz samemu zapleść włosów w warkocze, możesz zamiast tego odłożyć grzywkę.

kucyk chowający mini instrukcje dotyczące fryzury pompadour

Jeśli chcesz schować grzywkę, możesz to zrobić z boku lub na czubku głowy. Aby przenieść niesforną grzywkę z tyłu, rozważ stylizację jakiegoś wspaniałego lub mini pompadour. Po prostu przeczesz grzywkę do przodu, a następnie odciągnij, pasmo po pasmie. Po osiągnięciu pożądanego efektu spryskaj Tolle lakierem do włosów i zabezpiecz go szpilką lub dwoma. Aby uzyskać większą objętość, drażnij włosy u nasady i wygląd jest gotowy.

końcówki w stylu krótkiej grzywki zmniejszają objętość

Odsuwanie grzywki działa wspaniale z każdą długością włosów. Jeśli jednak jest to fryzura typu bob, wskazane jest, aby grzywka była nieco większa. Tak więc cała fryzura wygląda na bardziej obszerną i atrakcyjną.

boczne grzywki chowają kolorowe szpilki do włosów akcesoria do włosów

Jeśli zaplecisz lub schowasz grzywkę, możesz dodać wspaniałe akcenty do włosów za pomocą ładnych spinek do włosów lub innych akcesoriów do włosów. Na przykład możesz urozmaicić strój i stworzyć świetny ogólny wygląd. Jednak dodatki do włosów powinny pasować do koloru włosów i nie być za duże.

styl kucyka z dala zwycięstwo roll rokabilly fryzura

Innym świetnym sposobem na pozbycie się grzywki jest to nowoczesne podejście do Victory Rolls. Fryzura rockabilly z lat 50. wygląda naprawdę kobieco i doskonale nadaje się na przyciągający wzrok wygląd imprezowy. Przy odpowiednim makijażu fryzurę można pięknie zaprezentować dzięki Victory Roll zamiast grzywki.

Ułóż grzywkę lakierem do włosów

instrukcje kucyk waystyle fryzura pompadour kobiety długie włosy

Jeśli chcesz usunąć grzywki z twarzy, niekoniecznie powinieneś zaplatać warkocze ani nawet przypinać grzywki. Odrobiną lakieru do włosów można ułożyć bardzo krótką przednią część włosów do tyłu. Panie z długimi włosami mogą wybrać wygląd gwiazdy rocka, jeśli drażnisz włosy na czubku głowy razem z grzywką i przywracasz je obszernie.

pompadour fryzura kobiety długie włosy grzywka styl

Boczne części włosów można przypiąć szpilkami bobby. W ten sposób włosy będą wyglądały tak, jakby boki były bardzo krótkie. Pompadour na czubku głowy można w razie potrzeby ułożyć palcami, a następnie utrwalić lakierem do włosów. Ten wariant stylizacji fryzury kucyka doskonale nadaje się dla kobiet o okrągłej twarzy.

stylizacja grzywki lakier do włosów szybka fryzura

Nawet jeśli nie stylizujesz pompadour na czubku głowy, możesz wkręcić grzywkę we włosy, aby go zdjąć. Wystarczy zrobić przedziałek z boku, przeczesać frędzle razem z resztą włosów na bok i utrwalić lakierem do włosów. W ten sposób grzywka nie będzie się już wyróżniać. Podobny efekt można osiągnąć dzięki eleganckim fryzurom.