Włosy i fryzury

W tak zwanej Velaterapii rozdwojone końcówki spala się ogniem!

Velaterapia przeciw rozdwajaniu końcówek Jak to działa

Każdy, kto ma długie włosy, wie, że nie jest łatwo utrzymać je w idealnym stanie. Regularne przycinanie końcówek u fryzjera jest niezbędne, aby zapobiec rozdwajaniu się końcówek. Ale czy wiesz, że istnieje alternatywna metoda zapobiegająca rozdwajaniu się końcówek, która może uratować zniszczone włosy bez konieczności ich obcinania? Zawiera jednak ogień, co oznacza, że ​​jest przeznaczony tylko dla odważnych kobiet. Nie panikuj, wyjaśnimy o co chodzi i jak działa tzw. Velaterapia.

Co to jest „cięcie świec”, znane również jako „brazylijska Velaterapia”?

Jak działa Velaterapia, aby usunąć rozdwojone końcówki za pomocą płomienia świecy?

Tak zwane „strzyżenie świecą” to zabieg na włosy, który rewitalizuje zniszczone włosy i uwalnia je od rozdwajających się końcówek. Włosy są skręcone w skręcone pasma włosów, a wystające rozdwojone końcówki są następnie spalane płomieniem płonącej świecy. Spalanie końcówek włosów znane jest również jako „brazylijska Velaterapia”.

usuń zniszczone końcówki włosów za pomocą Velaterapia

Velaterapia od dziesięcioleci jest szeroko rozpowszechniona w Ameryce Południowej i różnych krajach na całym świecie. Mówi się, że ma swoje początki w czasach starożytnych i był praktykowany przez pionierów piękna, takich jak Kleopatra. Możemy jednak tylko zgadywać, czy egipska królowa rzeczywiście spaliła końce swoich włosów płomieniem świecy. Nie ma na to prawdziwych dowodów.

Jak działa Velaterapia?

Koncepcja Velaterapia wypala odstające rozdwojone końcówki

Współcześni styliści biorą tę starożytną metodę i nieco ją modernizują, nie zmieniając jej koncepcji. Proces velotherapii jest żmudny i trwa co najmniej dwie, a nawet ponad trzy godziny. Cena zabiegu waha się od 100 do 300 euro i zależy przede wszystkim od długości włosów. Procedurę można powtarzać co 3 miesiące.

Najpierw włosy są dzielone na sekcje i utrwalane. Każdy kosmyk włosów jest ciasno skręcony. Stylistka zapala świecę i przesuwa płomień świecy wzdłuż każdego pasma tak, aby wystające rozdwojone końce na chwilę stykały się z ogniem.

Velaterapia Before After Długie strzyżenie prosto

Tak, na pierwszy rzut oka brzmi to szokująco i może naprawdę zmienić się w koszmar, jeśli nie oddasz się w ręce profesjonalisty z pewnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Krótko mówiąc, nie próbuj robić velaterapii w domu. Nie ma znaczenia, czy obejrzałeś około dwudziestu samouczków wideo!

Velaterapia przeciw rozdwajaniu końcówek Zdjęcia przed i po

Ricardo Gomes, stylista w renomowanym nowojorskim salonie „Maria Bonita”, jest jednym z profesjonalistów, którzy oferują swoim klientom ten niezwykły zabieg zapobiegający rozdwajaniu się końcówek. Przyznaje, że jego brazylijscy przyjaciele po raz pierwszy rozmawiali o technologii kilka lat temu i przysięgali na dobre wyniki. To wystarczyło, by wzbudzić jego ciekawość i zdecydował się na nową przygodę.

Velaterapia służy do usuwania rozdwojonych końcówek ogniem

Ricardo wrócił do swojej ojczyzny, Brazylii, pięć lat temu, gdzie spędził cały dzień oglądając pracę doświadczonego lokalnego stylisty. „Zajęło mi trochę czasu zrozumienie koncepcji cięcia świec”, mówi. „Potem wypróbowałem to z kilkoma przyjaciółmi i stopniowo nauczyłem się najważniejszych sztuczek”.

„Zaletą tej metody jest to, że nie tracisz żadnej długości włosów, ponieważ usuwane są tylko odstające rozdwojone końcówki” – powiedział Ricky Gomes. „Tak naprawdę nie widać, jak bardzo się spaliło. Tylko trzeszczenie włosów i zapach może być trochę przerażający.”

Jak działa kuracja do włosów Velaterapia z Brazylii

Do jego klientów należą znane modelki, takie jak Alessandra Ambrosio i Barbara Fialho. Ze względu na dynamikę jej pracy, jej włosy są często niszczone przez wiele produktów do stylizacji lub czasami agresywne zabiegi termiczne. Jak możesz sobie wyobrazić, suszenie, prostowanie, szczotkowanie i koloryzacja to codzienność modelek. W efekcie włosy tracą swój naturalny połysk i stają się dość suche i łamliwe jak słoma. Brazylijskie piękności nie chcą jednak stracić cennych centymetrów swoich włosów, a dobra pielęgnacja włosów wymaga czasu i cierpliwości, aby była skuteczna. Z tego powodu Velaterapia okazuje się dobrym sposobem na szybkie i trwałe pozbycie się rozdwojonych końcówek włosów.

Metody na rozdwajanie końcówek bez obcinania

Fryzjer, który lubi eksperymentować, mówi, że opracował również kurację uzupełniającą w postaci intensywnej kuracji na włosy. Oczywiście nie ujawnia swoich tajnych składników, ale przynajmniej ujawnia ciekawą zasadę działania. Pielęgnacja włosów wymyślona przez Ricardo poprawia kondycję łusek włosów po Velaterapii i moczeniach.

Złamane włosy można uratować, regularnie je przycinając

Innymi słowy, zaraz po spaleniu rozdwojonych końcówek, zewnętrzna warstwa włosów jest otwarta i łamliwa. „Kiedy włosy traktuje się płomieniem świecy, jest to szok. Dlatego wymaga dodatkowej staranności, aby uszczelnić naskórek i wspomóc proces regeneracji. Włosy stają się widocznie jedwabiste, zdrowsze i bardziej lśniące” – mówi.

długie zdrowe włosy ponury kolor

Czy korzyści płynące z Velaterapii są naukowo uznane? Właściwie niewiele jest badań naukowych na temat skuteczności tej egzotycznej kuracji do włosów. Nic więc dziwnego, że dermatolodzy specjalizujący się w pielęgnacji włosów nie są do końca przekonani, że jest to najlepszy sposób na uzyskanie gładkich i lśniących włosów.

„Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie rozdwajania się końcówek jest regularne przycinanie końcówek” – mówi dr. Melissa Piliang z kliniki w Cleveland. „Zaleca się wizytę u fryzjera co sześć do ośmiu tygodni. Dzięki temu włosy rosną szybciej i zdrowiej. To znacznie lepszy wariant niż igranie z ogniem, co wydaje się wręcz niebezpieczne.”

suche i łamliwe włosy suszeniem suszarką

Specjalista dodaje: „Najważniejszą rzeczą, aby uniknąć rozdwajania się końcówek, jest zapobieganie wysychaniu włosów. Narażanie włosów na działanie większej ilości ciepła nie jest dobrym pomysłem. Zwijanie, prostowanie i suszenie nie są zalecane, więc ciepło otwartego płomienia również może nie być korzystne.”A te rozważania są logiczne…

Josue Perez, stylista gwiazd Hollywood, takich jak Gwyneth Paltrow i Sarah Jessica Parker, również go nie poleca. „Chociaż brazylijscy styliści przysięgają na tę metodę zapobiegającą rozdwajaniu się końcówek, wysuszyłoby to tylko włosy jeszcze bardziej” – powiedział.

Pokarm dla zdrowych włosów Omega 3 Ryba Awokado

Zanim więc zdecydujesz się na Velaterapię jako zabieg zapobiegający rozdwajaniu się końcówek, pamiętaj, że pielęgnacja włosów zaczyna się od wewnątrz. Tak więc zbilansowana dieta i odpowiednia ilość snu mogą mieć pozytywny wpływ na włosy i ich wygląd. Cynk, witamina D i żelazo są niezbędne do wzrostu włosów. Spożywanie wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 jest również dobre dla lśniących włosów i zdrowej skóry.