Włosy i fryzury

Sznuruj włosy – instrukcje dotyczące warkoczy ze sznurka, porady dotyczące stylizacji i piękne pomysły na fryzurę

Sznurkowe warkocze z boku sprawiają, że długie włosy samemu

Plecionka dwużyłowa, sznurek francuski, plecionka sznurkowa, plecionka sznurkowa lub plecionka skręcana w języku angielskim. Fryzura, którą chcemy dziś przedstawić, jest bardzo prosta i pasuje również do długich, średniej długości i krótkich włosów. W przeciwieństwie do konwencjonalnych fryzur warkoczowych, warkocz ze sznurka można wyczarować poprzez skręcanie zamiast splatania i wygląda zapierający dech w piersiach. Jeśli chcesz związać włosy, potrzebujesz tylko pewnego instynktu i inspiracji. Poniżej pokażemy, jak samodzielnie wykonać warkocz ze sznurka. Ta fryzura jest prosta, ale można ją stylizować na wiele sposobów.

Oplot francuski sznurek

Zrób sobie warkocze ze sznurka Instrukcje kucyk

Najpierw dobrze rozczesz włosy i zwiąż je w koński ogon. A tak działają włosy:

Rozłóż włosy na pół. Przekręć obie części w lewo, a następnie skręć ze sobą w przeciwnym kierunku. Tak powstaje sznur. Powtórz ten krok i połącz długości włosów do końcówek. Następnie zwiąż sznurek opaską do włosów. W razie potrzeby poluzuj poszczególne pętle włosów, aby plecionka była bardziej gęsta.

jak sznurek skręca się w tym samym kierunku?

Jeśli obrócisz się w złym kierunku, na pewno zauważysz – wtedy pasma się rozpuszczą. Przy odrobinie praktyki możesz szybko opanować tę prostą fryzurę warkocza! Plecionki ze sznurka są również idealne dla początkujących.

Sztruksowe długie włosy – swobodna i dziewczęca fryzura

Na Teen Choice Awards 2014 aktorka Nina Dobrev nosiła długi sznurek, który został przeciągnięty przez ramię. Fryzura nie wygląda surowo, ale swobodnie i słodko.

Wskazówka: szczególnie kobiety o cienkich włosach mogą uzyskać nieco większą objętość, rozluźniając warkocz lub wyciągając pojedyncze kosmyki.

Sznurkowy warkocz o eleganckim wyglądzie w połączeniu z opaską na głowę

Opaska na głowę z warkoczem sznurkowym na świąteczne okazje w centrum rozstania Olivia Palermo

W 2015 roku It-Girl Olivia Palermo pojawiła się na czerwonym dywanie programu „An Evening Honoring Valentino” z ultraelegancką i szykowną fryzurą. Stylistka Lacy Redway zdecydowała się na mocno wiązany sznurek w połączeniu z czarną opaską o wyglądzie lateksu.

Wskazówka: mocne, stabilne trzymanie jest bardzo ważne dla eleganckiego, eleganckiego wyglądu. Aby uniknąć rozsypywania się włosów, najlepiej ugniatać nieco więcej żelu do włosów na kawałki.

Sznurki mini – fryzura w etnicznym stylu

Pomysły na modne fryzury z warkoczami ze sznurka

Modelki, które zaprezentowały jesienno-zimową kolekcję Fendi na Milan Fashion Week 2012 również nosiły magiczne mini sznurki. Dwa pasemka zostały owinięte nad głową, pozostałe warkocze zostały zawiązane w dwa warkocze.

Wskazówka: jeśli nie masz cierpliwości, aby wykonać tak wiele małych warkoczyków, możesz użyć urządzenia do skręcania.

Sznurek do włosów French Fendi Show długie włosy

Włosy ze sznurka na boku – instrukcja

Francuski warkocz ze sznurka na boku kucyka

Technika sznurka oferuje wiele sposobów na stylizację włosów. Jednym z nich jest sznurek z boku. Tak to jest:

Dobrze rozczesz włosy i rozłóż je z boku. Weź pasmo włosów z przedniej części i podziel je na dwa pasma. Teraz umieść dolne pasmo na górnym i przekręć. Następnie zawsze dodaj jeden do dolnego pasma włosów i przekręć go ponownie. Kontynuuj ten krok z tyłu głowy. Następnie kontynuuj po drugiej stronie. Następnie zwiąż oba pasma sznurka we wspólny kucyk. Możesz dowiedzieć się, jak kontynuować w tym filmie:

Odwróć grzywkę

Warkocz z warkoczem, krótkie włosy, odwracają fryzurę

Technika sznurka sprawdza się również w przypadku krótkich włosów. Po prostu przekręć dwie nitki (jak wyjaśniono powyżej) i wsuń je z boku za pomocą szpilki. Najłatwiej to zrobić, pracując z rozstaniem bocznym. Poszczególne kroki nie powinny być zbyt krótkie na skręcanie.

Piękna fryzura warkoczowa – sportowa i szykowna

Sznurek do rysowania włosów warkocz fryzura letnia sportowa

Lato to zawsze czas podróży i przygody! Ta fryzura to świetny sposób na zaplatanie włosów z twarzy i radzenie sobie z letnim upałem. Kombinacja „francuski warkocz / warkocz sznurkowy” to świetna sportowa fryzura, która również wygląda bardzo szykownie i doskonale współgra z długimi włosami.

Fryzura warkocza z warkoczem do włosów

Najpierw odpowiednio uczesz włosy, a następnie przeczesz je do tyłu od twarzy. Podziel sekcję i podziel ją ponownie na dwie równej wielkości nitki.

Weź lewą nitkę i przekręć ją trzy razy w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Następnie skrzyżuj prawą nitkę i ponownie przekręć ją trzy razy w prawo.

Teraz weź cienkie pasmo przednich włosów, zanim oba pasma zostaną skrzyżowane. Możesz zobaczyć dokładnie, jak to działa w tym filmie:

Fryzura ze sznurkiem do włosów sportowa fajna instrukcja lato

Powtarzaj tę procedurę, aż dotrzesz do szyi. Następnie podziel włosy na pół i zapleć sznurek. Następnie zwiąż warkocz gumką do włosów. Aby zapobiec rozpinaniu się warkocza, na górze warkocza można również użyć cienkiej gumki. I zrobione!

Loki z warkoczem ze sznurka na noc

sznurki do włosów zwijają się przez noc

Jeśli chcesz uzyskać Beach Waves, ale bez lokówki i prostownicy, możesz wypróbować plecionki ze sznurka. Loki nie są tak okrągłe, nie w ten sposób, ale niezobowiązujące i piękne. Po kąpieli, gdy włosy są jeszcze wilgotne, możesz zapleść je w kilka warkoczy i pozostawić do wyschnięcia na noc. Jak to zrobić krok po kroku pokazano poniżej.

Instrukcje dotyczące kręcenia włosów sztruksowych na noc

Podziel włosy na cztery duże sekcje – dwie z przodu i dwie z tyłu głowy – i odłóż.

Poluzuj spinkę do włosów z przedniej części po lewej stronie. Zastosuj trochę lakieru do włosów, aby uzyskać lepsze utrwalenie. Teraz podziel pasmo na dwie równe części i sznurkiem włosy. Obróć oba w tym samym kierunku, a następnie obróć je wokół siebie w przeciwnym kierunku. Zabezpiecz na końcu gumką. Powtórz ten krok dla pozostałych trzech części włosów.

Sznur do włosów zwija się nad nocnymi falami na plaży

Teraz skrzyżowaj dwa warkocze sznurka z tyłu głowy, uformuj z nich schludny, płaski kok i zabezpiecz szpilkami. Weź dwa warkocze z przodu, owiń je wokół bułki i ponownie zabezpiecz szpilkami. Niech włosy wyschną na noc.

Zwinąć włosy przez noc bez ciepła

Rano możesz odpiąć warkocze sznurka! Użyj palców, aby rozluźnić włosy, aby opadły na ramiona w idealnych, wspaniałych falach plaży. I zrobione!