Włosy i fryzury

Stwórz własną kurację białkową do włosów: to jest to, czego potrzeba do suchych loków!

Zastanawiasz się, czy twoje włosy potrzebują odżywki białkowej lub jak to zrobić? Jeśli masz falowane lub kręcone włosy, prawdopodobnie zabrakło Ci białka & Jednym z nich jest równowaga nawilżenia i proteinowa odżywka do włosów. Ale co ta odżywka do włosów robi z lokami, jak sprawdzić, czy jej potrzebujesz i jak sprawdzić, czy produkt do włosów zawiera białko? A co ważniejsze, jak osiągnąć równowagę białkowo-wilgotnościową? Czytaj dalej, aby poznać wszystkie szczegóły.

Pokażemy Ci również najlepsza kuracja na suche loki, które możesz zrobić w mniej niż 5 minut, aby przywrócić włosy do życia, zwłaszcza po farbowaniu, rozjaśnianiu, relaksacji, prostowaniu, pływaniu, stylizacji itp..

Co to jest odżywka białkowa do włosów?

kuracja na naturalne loki z proteinami

Nasze włosy składają się głównie z białka keratyny. Keratyna zapewnia, że ​​pozostaje zdrowa, mocna i elastyczna. Kiedy nasze włosy są zniszczone przez wpływy środowiska, farbowanie i stylizację, keratyna ulega rozkładowi.

Odżywka białkowa to zabieg, który dodaje włosom zastrzyk białka. To wzmocni i naprawi keratynę.

Korzyści z diety białkowej dla włosów

zrób własną kurację proteinową na loki

Diety białkowe oferują wiele korzyści, szczególnie w przypadku włosów zniszczonych. Jeśli twoje włosy zostały poddane obróbce chemicznej lub mają uszkodzenia termiczne, najprawdopodobniej poprawią one zdrowie twoich włosów.

Kuracja proteinowa na włosy:

 • wzmacnia włosy
 • zmniejsza puszenie
 • poprawia definicję loków
 • daje objętość
 • wygładza łuski włosa
 • zwiększa połysk
 • sprawia, że ​​włosy rosną dłużej
 • zwiększa elastyczność

Skąd wiesz, czy potrzebujesz diety białkowej??

najlepsza kuracja na loki

Jeśli twoje loki są wiotkie, mocno się puszą, nie utrzymują się długo lub są zbyt miękkie w dotyku, prawdopodobnie potrzebują zastrzyku białka.

Wypróbuj test rozciągania, aby sprawdzić elastyczność włosów. Weź jeden włos między kciuk i palec wskazujący i rozciągnij go. Zdrowe włosy można rozciągnąć o około 1/3 ich długości, a następnie powrócić do pierwotnego rozmiaru. Włosy zniszczone mogą nie powrócić w pełni do pierwotnego rozmiaru, a suche lub łamliwe włosy mogą łamać się pod wpływem napięcia.

Kiedy twoje włosy szybko się łamią, potrzebują nawilżenia. Jeśli bardzo się rozciąga, potrzebuje więcej białka.

Test wydłużenia

Sprawdź elastyczność włosów

Zwykle lubię włosy niskoporowate nie za dużo białka podczas Włosy wysokoporowate potrzebujesz więcej białka. Nie jest to absolutna norma, ponieważ każdy jest inny, a składniki Twoich produktów będą miały wpływ na to, jak często będziesz musiał stosować dietę białkową.

Nadal nie jesteś pewien, czy twoje włosy potrzebują białka, czy nie? Najpierw wypróbuj odżywkę do wody ryżowej. Proteiny ryżowe oferują podobne korzyści dla rewitalizacji włosów suchych, zniszczonych lub obszernych. Jeśli twoje włosy po odżywce są przyjemne i lekkie, prawdopodobnie potrzebują białka.

Jak rozpoznać proteiny w produktach do pielęgnacji włosów

proteinowa kuracja na włosy kręcone dziewczyna

Wiele produktów reklamuje się terminami takimi jak „wzmacnianie” lub „naprawianie”, które zawierają białko. Sprawdź listę składników, aby upewnić się, że produkt rzeczywiście zawiera białka.

Jeśli nie wiesz, czego szukać, niektóre z najczęściej występujących białek w produktach są wymienione w następujący sposób:

 • keratyna
 • mąka owsiana
 • białko pszenicy
 • proteiny sojowe
 • Kolagen
 • aminokwasy jedwabiu
 • hydrolizowane białko jedwabiu

Mała podpowiedź: Wszystko, co jest „hydrolizowane” jest białkiem.

Wiedzą, że produkt do pielęgnacji włosów to tak naprawdę kuracja białkowa, jeśli w pierwszych 5 składnikach jest przynajmniej jedno białko.

DIY proteinowa kuracja do włosów na kręcone włosy

DIY proteinowa kuracja do włosów na kręcone włosy

Jeśli szukasz przepisów na curling DIY, jedynym sposobem, w jaki wiemy, że naprawdę działa, jest reżim żelatynowy. Nie jest to jednak wegańskie, co z pewnością będzie problemem dla niektórych z Was.

Chociaż istnieją przepisy na białkowe maseczki do włosów „zrób to sam” wykonane z produktów spożywczych, takich jak jajka i jogurt, wszyscy eksperci od włosów są zgodni: cząsteczki w tych produktach są zbyt duże, aby przeniknąć do trzonu włosa, więc w rzeczywistości nie będą działać. Tak jest również w przypadku wody ryżowej.

Wiele osób poleca odżywkę do ryżu jako odżywkę białkową. Woda ryżowa jest niesamowita i oferuje podobne korzyści, ale tak naprawdę nie jest to dieta białkowa. Mimo to może być używany z tych samych powodów i daje prawie takie same wyniki.

Jeśli chcesz spróbować żelatyny, sprawdź ten przepis.

Stwórz własną kurację proteinową na włosy z żelatyną

domowa kuracja na loki z żelatyną

Maska żelatynowa to prosta, naturalna i skuteczna kuracja DIY do włosów farbowanych i wyprostowanych, a także do włosów puszących się, suchych, wiotkich i wiotkich.

Składniki:

 • 1 szklanka gorącej wody
 • 2 1/2 łyżeczki żelatyny – wystarczy tania żelatyna z supermarketu
 • Opcjonalnie – 1 łyżeczka octu jabłkowego (delikatnie oczyszcza włosy i usuwa nagromadzenie produktu)
 • Opcjonalnie – 5-10 kropli ulubionych olejków eterycznych dla przyjemnego zapachu, ukojenia skóry głowy i działania terapeutycznego na włosy. Lawenda (łagodzi), drzewo cedrowe (pomaga wzrost włosów) i rozmaryn (oczyszczanie) stanowią dobrą kombinację.
 • Butelka z rozpylaczem – nowa lub stara butelka balsamu, szamponu lub odżywki
 • Opcjonalnie – odżywka bez silikonu lub głęboka odżywka (normalna ilość, której użyjesz do odżywki do włosów)

kuracja na loki z żelatyną diy

Zrób sobie proteinową kurację na włosy – Instrukcje:

 • Podgrzej wodę w kuchence mikrofalowej lub na kuchence przez 2 minuty, aż prawie się zagotuje.
 • Wyjmij z kuchenki mikrofalowej lub kuchenki i dodaj żelatynę. Dobrze wymieszaj, aby całkowicie je wymieszać.
 • Wlać do pustej butelki ze spryskiwaczem i wstawić do lodówki do ostygnięcia. Lub włóż do zamrażarki na 10-15 minut, aż masa ostygnie i zgęstnieje.

Gdy maska ​​żelatynowa chłodzi się, umyj włosy szamponem. Do loków polecane są szampony bezsiarczanowe, ponieważ siarczany to środki myjące, które usuwają z włosów naturalne olejki i wilgoć. Jeśli jednak na twoich włosach nagromadzi się produkt, może być konieczne użycie szamponu siarczanowego, aby skutecznie usunąć nagromadzenie.

Pozostaw żelową kurację na włosy z czepkiem na 20 minut

Zastosuj żelową kurację do włosów:

 • Podziel włosy na 4 sekcje, nałóż na każdą sekcję odżywkę białkową, a następnie wyczesz włosy, aby równomiernie rozprowadzić produkt.
 • Załóż czepek i pozostaw zabieg na 20 minut (czepek pomaga zatrzymać ciepło, dzięki czemu odżywka jest skuteczniejsza). Aby uzyskać łagodną dietę białkową, możesz pozostawić maskę na zaledwie 5 minut.
 • Aby białko naprawdę przeniknęło do wnętrza włosa, susz włosy przez 20 minut (za pomocą czepka pod prysznic). Ważne jest, aby wysuszyć włosy czepkiem, w przeciwnym razie może dojść do łamliwości i uszkodzeń, gdy białko twardnieje na włosach. Czepek zapobiega pękaniu.
 • Spłucz włosy ciepłą wodą, a następnie kontynuuj normalne mycie.
 • Jeśli twoje włosy są wrażliwe na proteiny, po zabiegu powinnaś zastosować głęboką odżywkę, aby uniknąć przeładowania proteinami.

Jak często należy stosować dietę białkową??

Jak często należy stosować dietę białkową?

Musisz uważać, aby nie przesadzić z białkami. Zbyt dużo białka może spowodować, że Twoje włosy staną się kruche, suche i łatwiejsze do rozdwajania.

Zabiegi proteinowe należy wykonywać tylko wtedy, gdy włosy tego potrzebują i zgodnie z zaleceniami produktu. Niektóre produkty można stosować co tydzień, inne co miesiąc.

Żelatynowe doświadczenia z naturalnymi lokami

Generalnie zaleca się stosowanie odżywki białkowej do włosów co 4-6 tygodni na bardzo zniszczone włosy. Rzadziej spotykany z innymi rodzajami włosów. Ponadto produkty, które są bardziej nawilżające niż tylko czyste białko, mogą być używane częściej, ponieważ nie mają tak silnego działania.

Do głębokich zabiegów / masek do włosów z białkiem to jedno wykorzystanie tygodniowo do miesięcznego w celu. Im bardziej zniszczone są twoje włosy, tym częściej musisz ich używać.

Jeśli używasz czegoś mocniejszego, najlepiej sprawdzi się odżywka do włosów nie częściej niż raz w miesiącu robić.

Zwróć szczególną uwagę na wygląd i samopoczucie włosów po zabiegach, aby nie przesadzić. A jeśli twoje włosy po spłukaniu kuracji wydają się suche i sztywne, zastosuj głęboko nawilżający.

Produkty białkowe polecane przez Curly Girl

Samodzielna kuracja białkowa na suche loki

Możesz również włączyć białko do swojej codziennej rutyny, używając produktów o wysokiej zawartości białka. Wtedy możesz w ogóle nie potrzebować żadnych zabiegów białkowych. Trzeba jednak trochę poeksperymentować. Niektóre włosy uwielbiają proteiny w produktach do czyszczenia i pielęgnacji, ale nie w produktach do stylizacji, a inne wolą wręcz przeciwnie. Musisz dowiedzieć się, co lubią twoje włosy.

Sprawdź więc swoje obecne produkty i sprawdź, czy zawierają jakieś białka. Zastanów się, jak zachowają się Twoje włosy, gdy przejdziesz na produkty z większą lub mniejszą ilością białka.

Dobrym pomysłem jest zapisanie wszystkiego, gdy wypróbowujesz nowe produkty, zmieniasz rutynę pielęgnacji włosów lub próbujesz dowiedzieć się, jak określone składniki wpływają na twoje włosy.