Włosy i fryzury

Oto jak ważna jest dobra szczotka dla twoich włosów

Na całym świecie głowa włosów odgrywa szczególną rolę w wyglądzie osobistym. Szeroka gama fryzur i stylizacji również podlega regionalnym osobliwościom i trendom. Objętość, blask i pełnia to jednak atrybuty, które wszędzie mają szczególną wartość.

Oprócz dostarczania ważnych składników odżywczych i starannej pielęgnacji, decydującym czynnikiem jest wybór odpowiedniej szczoteczki. Aby znaleźć indywidualnie idealny pędzel, interesuje się nie tylko kształt, obróbka i obszar zastosowania. Szczególną uwagę należy zwrócić na użyte materiały. Przetwarzane są tu tworzywa sztuczne, metal, ale także drewno i włókna naturalne. Do niektórych pędzli podczas produkcji dodawane są środki pielęgnacyjne, co określa się mianem Szczotki do włosów z kompleksem składników aktywnych.

Jak rozpoznać dobry pędzel??

wybór najlepszej szczotki do długich włosów

Pytanie, czy pędzel jest „dobry”, pojawia się przede wszystkim w odniesieniu do jego obróbki. Oczywiście decydującym czynnikiem jest dobranie odpowiedniego kształtu do danego celu (stylizacja, pielęgnacja, rozczesywanie, wygładzanie).

Okrągłe pędzle są uważane za idealne narzędzie do stylizacji

Zasadniczo pędzel powinien wygodnie leżeć w dłoni. Szczególnie w przypadku szczotek okrągłych ważne jest, aby ruch obrotowy między palcami był łatwy. Włosie musi być zaokrąglone, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zranienia skóry głowy lub włosów. Ten problem często pojawia się w przypadku pędzli gorszej jakości. Połączenie między szczoteczką a rączką powinno być dobrze wykonane, aby podczas użytkowania nie wplątały się w nie włoski.

Jaka szczotka do jakiego rodzaju włosów?

jaka szczotka do jakich włosów – wszystkie rodzaje szczotek na pierwszy rzut oka

Oprócz różnych obszarów zastosowania, ważną rolę w doborze odgrywa również rodzaj włosów. Im dłuższe włosy, tym większe ryzyko splątania lub zmatowienia. Pędzle do rozczesywania (Detanglers) rozwiązują to za pomocą delikatnych plastikowych spinek i zapobiegają łamaniu włosów.

Szczotki okrągłe są uważane za idealne narzędzie do stylizacji. Dzięki okrągłemu kształtowi są idealne do dynamicznego kołysania i sprężystości włosów, gdy tylko zostaną wysuszone suszarką. Małe okrągłe szczoteczki są używane do szczególnie cienkich włosów, gdy je suszy się po raz ostatni lub suszy suszarką, ponieważ potrzebują one więcej miejsca u nasady. Duże okrągłe pędzle to właściwy wybór, szczególnie w przypadku dłuższych włosów. Zapewniają objętość i sprężystość. Naturalne włosie zapewnia tutaj dodatkowy naturalny połysk.

Szczotka wiosłowa do długich włosów stymuluje wzrost włosów

Jeden polecany do włosów szczególnie puszących się Szczotka do szkieletu. Dzięki szeroko rozstawionym plastikowym szpilkom loki mogą być definiowane i stylizowane w obszerny sposób.

Dłuższe włosy można wykonać za pomocą Szczotka wiosłowa szybciej wysuszyć i wygładzić. Za pomocą tego pędzla plastikowe lub drewniane pisaki są zwykle umieszczane na wypełnionej powietrzem poduszce pędzla. Ze względu na rodzaj i konsystencję włosia/szpilek, szczoteczka bardzo dobrze przesuwa się po włosach i jednocześnie masuje skórę głowy. Pobudza to krążenie krwi i wspomaga zaopatrzenie cebulek włosów.

Pędzle antystatyczne ułatwiają stylizację

Pędzle ogólnego przeznaczenia są, jak sama nazwa wskazuje, wszechstronne. W większości są one wyposażone w włosie o różnej długości. Długie włosie delikatnie masuje skórę głowy, a krótkie optymalnie rozprowadzają naturalny natłuszczenie skóry i tym samym wygładzają powierzchnię włosów.

Ponadto dostępne są pędzle, w których dodatkowe składniki aktywne zostały już włączone podczas produkcji, tzw Szczotki do włosów z aktywnym składnikiem. Tutaj wykorzystywane są odżywcze olejki i składniki, które podczas szczotkowania rozprowadzają się we włosach i skórze głowy. Szczotki antystatyczne ułatwiają stylizację i zapobiegają wzajemnemu odpychaniu się poszczególnych włosków.

Szczotka do włosów Tangle Teezer do cienkich, łamliwych włosów

Wniosek

Aby wybrać odpowiednią szczoteczkę, należy najpierw określić przeznaczenie i powiązany materiał. Należy zwrócić uwagę, jaki rodzaj włosów jest obecny i czy należy uwzględnić dodatkowe właściwości, takie jak zawarte w nich składniki aktywne.

Gorsze pędzle mogą uszkodzić włosy i skórę głowy. W efekcie warto zainwestować w wysokiej jakości pędzel.