Włosy i fryzury

Modne fryzury na przestrzeni lat – rozwijające się przez dziesięciolecia

Modne fryzury złote lata dwudzieste-bob-krótkie włosy-woda-fale-akcesoria do włosów

Może każdy widział, a nawet próbował fryzury na 2016 rok. Modne fryzury ale zmieniają się co dekadę, a nawet co roku, dlatego w tym artykule podróżujemy w czasie i śledzimy jego rozwój na przestrzeni ostatnich kilku lat. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o najlepszych fryzurach i fryzurach z dziesięcioleci od lat 20. do współczesności.

Szalejące lata dwudzieste w Stanach Zjednoczonych były najlepszym czasem na krótkie włosy. Bob i wszystkie jego odmiany cieszyły się dużą popularnością. Na przełomie wieków kobiety były gotowe strzyc długie włosy i wyznaczać nowy trend. Fryzury typu bob były albo gładkie, albo noszone z eleganckimi lokami. Bardzo popularne stały się ręcznie robione fale wodne i akcesoria do włosów, które dodają kobiecości stylizacji.

Modne fryzury z lokami z lat 30.

Modne fryzury - 30 lat - loki - noszone na boki

W latach 30-tych fale były modnym trendem w fryzurach. Szyszki i krótkie bobsleje straciły na popularności. Fryzury wydłużyły się nieco i z delikatnymi falami. Modne fryzury były najczęściej noszone z boku, z włosami zakrywającymi część twarzy. Dziwne jest to, że fryzury z lat 30. przetrwały czasy i są teraz często wybierane przez gwiazdy na czerwony dywan.

Modne fryzury w latach 40.

Modne fryzury z lat czterdziestych z wiązanymi włosami zwycięstwo-rolls-bangs

Lata 40. to ciężki czas dla kobiet, co widać zarówno w modzie, jak i fryzurach z tamtego okresu. Ponieważ mieli pracować, nosili włosy ciasno spięte wokół głowy, żeby im nie przeszkadzać. Większość fryzur była krótka, nie dłuższa niż ramiona. W tym czasie grzywka została opracowana przy użyciu Victory Rolls – dobry pomysł, aby trzymać włosy z dala od twarzy, a jednocześnie wyglądać elegancko.

Trendowe fryzury: średniej długości, warstwowe i z grzywką – 13 stylów & Porady

Nowe trendy fryzur dla kobiet i mężczyzn – Half Bun Hairstyle

Aktualne letnie fryzury na 2017 rok – 11 modnych trendów na pierwszy rzut oka

Fryzury i modne fryzury z lat 50.

Modne fryzury z lat 50. powojenne rockabilly fryzury krótkie fryzury krótkie grzywki

W okresie powojennym lat 50. kobiety eksperymentowały z różnymi fryzurami. Fryzury z kręconymi bobami z lat 40. były nadal popularne, ale wciąż pojawiały się krótkie fryzury, fryzury rockabilly i bardzo krótkie kucyki. Krótka fryzura Audrey Hepburn to najsłynniejsza fryzura tamtej epoki.

Lata 60. i najpopularniejsze fryzury

modne fryzury z lat 60

Modne fryzury w latach 60. miały dużą objętość lub bardzo krótkie włosy. W tym czasie powstała drażniąca wysoka fryzura Beehive, którą nosiła znana piosenkarka Aretha Franklin. Krótkie fryzury w latach 60. miały absolutnie długie, skośne grzywki.

Lata siedemdziesiąte – czas z wielką różnorodnością modnych fryzur

modne fryzury z lat siedemdziesiątych

Lata 70. były dziwnym czasem. Fryzury stały się bardziej zróżnicowane i nie było jednej tendencji. Z tego okresu widać gładkie włosy, więcej kucyków, przedziałki na środku i dłuższe włosy z naturalnymi falami. Ponieważ były to czasy hippisów, dużą popularnością cieszyły się kwiaty we włosach. W tym samym czasie można było zobaczyć warstwowe fryzury, loki z objętością, fryzury afro i cereny dla mężczyzn.

Modne fryzury z lat 80.

modne-fryzury-lata osiemdziesiąte-perm-volume-gofrownica-fryzura

Lata 80. to zdecydowanie zły czas na włosy. Modne fryzury były dziwaczne, a kobiety nieustannie niszczyły włosy, zwłaszcza te, które miały proste włosy. Trwała stała się bardzo popularna, ponieważ obiecywała trwały modny wygląd. Równie często używano naleśnika. Ostatnim akcentem była objętość od drażnienia, która jeszcze bardziej uszkodziła włosy.

Najpopularniejsze fryzury lat 90.

modne-fryzury z lat 90-tych

W porównaniu z niefortunnymi fryzurami z poprzedniej dekady, lata 90. były najlepszym czasem na proste włosy. Sporadycznie można było jeszcze zobaczyć kręcone włosy z lat 80., ale tylko we wczesnych latach dekady. Jeśli chcesz zapamiętać idealny wygląd z tamtych czasów, obejrzyj odcinek serialu FRIENDS. Fryzura Jennifer Aniston była najpopularniejsza w tym okresie. Natomiast eksperymenty, takie jak fryzury jeżowe, wiele mini bułek na głowie czy drobne akcesoria do włosów zostały wykonane na całych włosach, ale nie trwały długo.

Początek XXI wieku – modne fryzury lat 2000

modne-fryzury-2000s-plaze-fale-proste-wlosy-kolorowe-kosmetyki

Lata 2000 miały również wiele różnych fryzur. Fale na plaży były bardzo popularne, ale trend śliskich włosów nadal dominował. Często widywano również kolorowe lub rozjaśnione pasma, zwłaszcza od znanych gwiazd popu, takich jak Christina Aguilera.

Modne fryzury z lat 2010 – trendy w tworzeniu

trendy-hairstyle-development-2010s-casual-hair-delikatne-fale

Fryzury z 2010 roku wciąż są w przygotowaniu, ale trendy, takie jak miękkie fale i fryzury na co dzień, są już widoczne. Ostatnio pojawia się coraz więcej fryzur dla mężczyzn, które nie istniały we wcześniejszych dekadach.

Poniższy film w ciągu jednej minuty podsumowuje rozwój mody na włosy na przestrzeni ostatnich 100 lat: