Włosy i fryzury

Krótkie włosy z naturalnymi lokami? Oto 6 pomysłów na krótkie fryzury na kręconych włosach

Jeśli masz kręcone włosy, możesz pomyśleć, że posiadanie krótkich włosów jest praktycznie niemożliwe. Ale okazuje się, że tak nie jest! Chodzi o znalezienie najlepszych krótkich fryzur dla naturalnych loków. Istnieje wiele opcji, takich jak B. kędzierzawy pixie i kędzierzawy lob. Oprócz odpowiedniej krótkiej fryzury na kręcone włosy, kluczowe znaczenie ma również stosowanie odpowiednich produktów do stylizacji (takich jak pianka do włosów lub krem ​​do włosów). Poniżej najlepsze pomysły na krótkie włosy z lokami, a także porady dotyczące stylizacji.

Fryzura Boba

naturalne loki cięte typu bob curl typu 3B

Nie możesz się pomylić z klasyczną fryzurą typu bob. Bob jest zwykle cięty na długość podbródka i w linii prostej dookoła. Połącz krótki, kręcony bob z głęboką boczną częścią, aby uzyskać większą objętość. Utrzymaj i zabłyśnij swoim lokom żelem do włosów.

Noś naturalne loki aż po brodę

krótki bob z naturalnymi lokami i pasemkami

Bob z pochyłą grzywką

Strzyżenie z naturalnych loków - bob o długości podbródka

Asymetryczny Bob — krótki przód długi

Naturalne loki długość podbródka z asymetryczną fryzurą bob

Jeśli chcesz dodać nowoczesnego charakteru klasycznemu bobowi, postaw na asymetryczny wygląd. Asymetryczny bob może być dłuższy z jednej strony lub cięty pod kątem. W przypadku strzyżenia pod kątem, twoje kręcone włosy są układane warstwami i przycinane na różne długości, tworząc płynne przejście między przednią i tylną częścią włosów. To wygląda bardzo szykownie!

Im większa różnica długości, tym bardziej charakterystyczny jest bob 

kręcona głowa z asymetryczną fryzurą bob

Odwrócony bob wygląda świetnie, szczególnie na kręconych włosach 

naturalne loki wabik bob przód długi tył krótki

Płynne przejście od długiego do krótkiego

fryzura bob dla naturalnych loków asymetryczna

Krój Pixie dla naturalnych loków

Krótka fryzura Pixie z naturalnymi lokami Ursula Corbero

Fryzura pixie jest jedną z najpopularniejszych krótkich fryzur i jest noszona przez wiele gwiazd. A dobrą wiadomością jest to, że fason pixie wygląda cudownie nawet na naturalnych lokach! Po prostu poproś swojego fryzjera, aby trzymał włosy nieco dłuższe niż klasyczny krój pixie. W ten sposób nadal możesz obnosić się ze swoimi wspaniałymi lokami!

Jak stylizować fryzurę kręcone Pixie:

naturalna kręcona fryzura krótka

Nie rozczesuj loków, po prostu nadaj im kształt. Nałóż piankę na wilgotne włosy, a następnie pozostaw włosy do wyschnięcia, aby uzyskać ładną konsystencję. Pomyśl tylko, ile czasu zaoszczędzisz na stylizacji kręconych włosów, jeśli są tak krótkie!

Tak Rihanna nosi fryzurę pixie

naturalna kręcona fryzura krótka fryzura pixie

Rihanna jest jedną z celebrytek, które pokazały, jak niesamowicie wszechstronny jest krój pixie. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy Rihannę z krótkimi włosami w różnych odmianach i stylach, w tym ogolony z boku, dwukolorowy i chłopięcy wygląd. Na tę glamourową sesję zdjęciową pozwoliła, by jej naturalne loki stały się ich własnymi.

Kolczyki koła i krótkie kręcone włosy to świetne połączenie

Fryzura Pixie autorstwa Rihanny z kręconymi włosami

Piękna krótka fryzura wygląda szczególnie swobodnie i naturalnie z lokami

krótkie włosy z lokami fryzura pixie

Podcięcie krótkie strzyżenie na kręcone włosy

Podcięcie krótkie fryzury dla naturalnych loków

Podcięcie to fajny wariant pixie. Krótka fryzura charakteryzuje się krótkimi włosami po bokach i szyi oraz dłuższymi włosami na górze. W połączeniu z lokami i dłuższym odcinkiem kucyka podcięcie prezentuje się cudownie kobieco i elegancko. Wygląd staje się szczególnie dziki i kamienisty, jeśli zepsujesz górne włosy żelem do stylizacji i ułożysz je na czole. Więcej pomysłów na stylizację znajdziesz w naszym artykule „Podcięcie z lokami dla kobiet”.

Dzięki naturalnym lokom fryzura zyskuje swój własny, swobodny urok

krótkie włosy z lokami i podcięciem

Kręcona krótka fryzura Mohawk na kręcone włosy

krótkie włosy z naturalnymi lokami Fryzura Mohawk by Rihanna

Kręcony irokez to fryzura inspirowana stylem retro, która pasuje zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Tworzy przyciągający wzrok wygląd w stylu vintage lat 50-tych. Włosy górne mają długość od 12 do 16 cali, a boki są krótko przycięte.

Jak stylizować kręconego irokeza:

Krótka fryzura Mohawk z naturalnymi lokami

Aby ożywić swoje naturalne loki, nałóż odrobinę pomady na suche lub wilgotne włosy, a następnie wysusz je za pomocą dyfuzora. Możesz rozczesać i modelować fryzurę palcami, aby uzyskać szykowny, niechlujny efekt.

Rihanna nosi Curly Mohawk na czerwonym dywanie

Krótka fryzura Mohawk na kręcone włosy

Dzięki tej krótkiej fryzurze na kręcone włosy na czubku głowy powstaje dużo objętości

Strzyżenie Mohawk na naturalnych lokach z ogolonymi bokami

Kolor włosów można również bawić się w Mohawku – na przykład z jasnymi pasemkami

Strzyżenie Mohawk Pompadour z lokami Afro

Kręcone pochwały

loki długi bob asymetryczny

Może nie chcesz zbyt krótko przycinać loków? W takim przypadku powinieneś rozważyć lob kędzierzawy. Lob, skrót od Long Bob, ma długość do ramion i może być dłuższy z przodu i krótszy z tyłu, co zapewnia nowoczesny wygląd. Fryzury Lob są bardzo łatwe w pielęgnacji i wyglądają niesamowicie w połączeniu z kręconymi włosami.

Jak stylizować kręcone boba

Długi bob z naturalnymi lokami z przodu, długi z tyłu, krótki

Spritz sprayem do loków na wilgotne włosy, a następnie pozostaw do wyschnięcia na powietrzu, aby uzyskać wyraźne loki. Fajną rzeczą w strzyżeniu lob jest to, że wygląda oszałamiająco nawet z prostymi pasmami – więc nie krępuj się chwyć środka chroniącego przed ciepłem i prostownicy! Więcej pomysłów na stylizację znajdziesz w naszym artykule „40+ pomysłów na modną fryzurę”

Dzięki stopniowemu wycięciu zyskujesz większą objętość z tyłu głowy

Długi bob z naturalnymi lokami i balayage

Wyróżniona pochwała działa jak metamorfoza

bob asymetryczny z pasemkami

Kudłata fryzura z grzywką z naturalnymi lokami

Kręcone włosy do ramion z kudłatą fryzurą i grzywką

Kudłata fryzura jest teraz modna. Przy tej fryzurze włosy zazwyczaj rozciągają się do ramion i są mocno ułożone – duży plus za kręcone włosy. Warstwowy krój zapewnia dużo ruchu we włosach i sprawia, że ​​kręcone włosy nie wyglądają na zbyt puszyste. Kucyk nie tylko pięknie oprawi twarz, ale także wyczaruje świeży wygląd.

Kudłaty krój sprawia, że ​​loki są puszyste i sprężyste

Kudłata fryzura z lokami i grzywką

Jak ułożyć kręcone włosy: Nałóż krem ​​do włosów na wilgotne włosy od nasady aż po końce i równomiernie rozprowadź, a następnie wysusz dyfuzorem. Ten krem ​​do włosów może pomóc zmiękczyć, ujarzmić i zdefiniować twoje loki.

Kudły jest również świetnym cięciem objętości dla cienkich kręconych włosów

Objętość cięcia dla cienkich kręconych włosów

J.Lo nosi kudłatą fryzurę z lokami

Kudłata fryzura z grzywką na naturalnych lokach

Udowodniliśmy, że krótkie włosy i loki wspaniale do siebie pasują, ale co powiesz na kucyka? Jeśli uważasz, że nie możesz nosić grzywki z kręconymi włosami, to się mylisz! Kręcone grzywki są modne w 2021 roku. Sprawdź nasz artykuł „21 fryzur dla kręconych loków z grzywką”, aby znaleźć odpowiednią grzywkę dla swojego typu loków.