Włosy i fryzury

Fryzury Wikingów dla kobiet i mężczyzn – inspiracje i instrukcje

Kultura, historia i stroje ludów północnych, tzw. Wikingów, do dziś inspirują ludzi na całym świecie. Młodzi i starsi uważają epokę wikingów za naprawdę ekscytującą. Serial „Wikingowie” o legendarnym wojowniku wikingach Rangarze Lothbroku z History Chanel jest mniej lub bardziej poprawny historycznie, a przynajmniej jeśli chodzi o stylizację aktorów. W pierwszej scenie główny bohater budzi głęboki podziw swoim naprawdę nowoczesnym wyglądem na polu bitwy: włosy wygolone po bokach, długie na głowie i związane z tyłu w warkocz. Fryzury wikingów przyciągają wzrok nie tylko na średniowiecznych festiwalach, cosplayach czy Halloween. Piękne plecione fryzury, inspirowane epoką wikingów, nadają się również na specjalne okazje, jak i na co dzień.

Fryzury Wikingów dla kobiet i mężczyzn

Fryzury wikingów mężczyźni kobiety taliowanie podcięciem

Styliści prezentują świetne fryzury Wikingów w serialu „Wikingowie”. Możliwe kombinacje są prawie nieskończone. Różne techniki splatania nie tylko oferują kobietom indywidualną fryzurę. Mężczyźni zwykle nosili włosy tak samo długie jak kobiety i nie obywali się bez splecionych akcentów. Ponadto niektóre kobiety były również wojownikami i wtedy nosiły włosy jak mężczyźni, na przykład częściowo ogolone – tzw. bok i podcięcie. Fryzury rzadko były symetryczne. Misterne detale i filigranowe dodatki do włosów zwykle widać chaotycznie wkomponowane we włosy.

Fryzury Wikingów dla Kobiet – Lagertha

viking fryzury kobiety fryzjerstwo tradycja lagerhta hair

Najbardziej efektowne i chyba najbardziej skomplikowane fryzury Wikingów dla kobiet przedstawia główna bohaterka serialu „Wikingowie” – Lagertha, pierwsza żona Ragnara Lothbroka. W filmie była najpierw żoną zwykłego rolnika, potem żoną hrabiego (przywódcy społeczności wikingów), a później sama została hrabią. Ale zawsze była wojowniczką, która walczyła z najodważniejszymi mężczyznami. W zależności od okazji aktorka miała inną fryzurę. Kilka z nich przedstawiliśmy w tym poście.

30 niezwykłych pomysłów na kostiumy na Halloween z popularnych seriali telewizyjnych

Plecione fryzury dla mężczyzn – męskie warkocze są modne w 2016 roku

50 pomysłów na tatuaż Wikingów i ciekawe symbole w mitologii nordyckiej

Fryzury Wikingów dla Mężczyzn – Ragnar Lothbrok

viking fryzury męskie fryzury ragnar lothbrok

Głównym aktorem w odcinku „Wikingowie” jest Ragnar Lothbrok. W większości odcinków nosił włosy częściowo ogolone – taliowane, podcięte lub z długimi włosami tylko w środkowej części. Bez względu na to, po której stronie, nigdy nie miał rozpiętych długich pasm, ale splecionych w warkocz lub w jakiś sposób związanych ze sobą.

Fryzury wikingów: akcesoria do włosów

viking fryzury kobiety warkocz bogata królowa asloug akcesoria do włosów

Fryzury wikingów to także bogate dodatki do włosów, zwłaszcza w postaci koralików do włosów, ale także koki i spinki do włosów. Artystyczne koraliki do włosów wykonane z metali szlachetnych, takich jak brąz i srebro, z pięknymi celtyckimi ornamentami, które są nawleczone na cienkie warkocze, można zobaczyć w fryzurach Wikingów zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Fryzury Wikingów na brodę

wiking fryzury mężczyźni mężczyźni warkocz broda

Wikingowie zdecydowanie mieli pełną brodę. Podobnie jak w przypadku włosów, nosili brodę na długość, którą uznawali za praktyczną, w zależności od wykonywanego zawodu. Ale jeśli miałeś długą brodę, stylizowałeś ją tak samo jak włosy. Więc Wikingowie zaplatali sobie włosy, a także brody i ładnie je ozdobili koralikami do brody.

Fryzury wikingów dla mężczyzn z długimi włosami: męskie warkocze

viking fryzury warkocze rollo warkocz długie włosy

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby zawodowi wojownicy wikingów w tamtych czasach nosili bardzo długie włosy i brodę, Rollo, brat Ragnara, jest charakterystyczny dla Wikingów z długą grzywą i brodą. Jego włosy były w większości luźne i tylko po bokach było kilka skręconych i splecionych kosmyków, które następnie są luźno splecione i zawiązane z tyłu.

Fryzury wikingów dla mężczyzn z podcięciem

fryzury wikingów podcięte taliowane plecionki ragnar lothbrock

Rollo jest jednym z niewielu aktorów płci męskiej w serialu „Wikingowie”, który nie miał ani jednej części ogolonych włosów. Z drugiej strony Ragnar i jego największy syn Björn zwykle nosili włosy na pół lub splecione w warkocz i związane. W męskich fryzurach Viking włosy na czubku głowy są przetwarzane głównie. Niezależnie od tego, czy kilka warkoczyków z holenderskiej koronki leżących obok siebie, czy wiele skręconych pasm, możesz łatwo odtworzyć coś bez zwracania uwagi na szczegóły.

viking fryzury mężczyźni warkocz węzeł björn żelazna strona

Istnieje już kilka wariantów oparcia się na fryzurze Ragnar. Możesz pominąć ogolone boki i zamiast tego bardzo ściśle brać włosy po bokach. W tym celu włosy na czubku głowy powinny być stosunkowo długie. Można go zapleść w duży warkocz w jodełkę, jeśli jest wystarczająco długi włos. Alternatywnie możesz po prostu splatać kilka małych warkoczy, które są następnie wiązane. Możesz nawet użyć nici, aby połączyć warkocze w jeden. Ta technika splatania została wykorzystana do skomplikowanych upięć wykonanych z wielu warkoczy.

viking fryzury męskie fryzury męskie podcięcie warkocz

Autentyczne fryzury Wikingów dla mężczyzn zawierają również szczegółowe tatuaże na głowie. Miały one znaczenie symboliczne dla danego przedstawiciela społeczności i składały się głównie z kształtów geometrycznych i ornamentów celtyckich. Na cosplay lub Halloween podcięcie lub taliowanie plecionej fryzury może być doskonale uzupełnione takim tatuażem. Można to łatwo przedstawić za pomocą eyelinera lub nawet długopisu.

Twórz samodzielnie fryzury Wikingów dla kobiet i mężczyzn

rób sobie fryzury wikingów

Jak zapewne już zauważyłeś, fryzury Wikingów dla kobiet i mężczyzn nie różnią się tak bardzo od siebie. Nadają się jednak do włosów średnich lub długich. Stylizacja obejmuje różne rodzaje warkoczy, takie jak warkocze francuskie, holenderskie, chłopskie i w jodełkę, które są ze sobą łączone.

viking fryzura kobiety lagherta warkocz warkocz taliowany

Różnorodność odmian fryzur Wikingów jest świetna, dzięki czemu te fryzury są tak wyjątkowe i popularne. Warkocze splata się z dwóch, trzech, czterech lub pięciu pasm włosów. Musisz więc mieć świadomość, że zaplatanie wielu pasm włosów wymaga pewnej praktyki i koncentracji. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ niedoskonałe warkocze doskonale uzupełniają nieco niechlujny wygląd Wikingów.

viking fryzury kobiety warkocz warkocz instrukcje lagertha

Jeśli masz długie włosy, nie ma ograniczeń co do kreatywności i wyobraźni dzięki fryzurom wikingów. Zaplatanie kilku pasm włosów, skręcanie w kosmyki włosów, zaplatanie małych i nieco większych warkoczyków, a potem czasem ładnie je zawiązując lub w międzyczasie drażniąc, wszystko jest tutaj możliwe.

Wskazówki dotyczące prostych fryzur wikingów

viking fryzury kobiety otwarte włosy interpretacja warkoczy

Jeśli nie jesteś naprawdę biegły w zaplataniu warkoczy, po prostu splataj kilka małych pasm włosów nieregularnie i zapleć je w proste warkocze. Pomiędzy możesz włożyć małe perełki włosów. Na koniec nadaj pozostałym włosom strukturę lokówką lub krepą lub drażnij ją.

fryzury wikingów kobiety damskie warkocze plecione fryzury

Fryzury Wikingów dla kobiet: skomplikowane updo

wiking fryzury kobiety updo królowa hrabia lagertha

W przypadku tej upiętej fryzury wikingów musisz zapleść wszystkie włosy w warkocze. Górna część włosów jest zaplatana w nieco szerszy holenderski warkocz. Z obu stron splecione są dwa wąskie warkocze. Możesz stylizować lub zaplatać resztę grzywy, jak chcesz. Na koniec wszystkie małe i duże warkocze są wiązane i skręcane w updo. W serii filmów wyszukane updo wygląda jak prawdziwa wiklina. Fryzjerzy związali poszczególne warkocze sznurkiem lub nitką.

Fryzury wikingów: inspiracje

viking fryzury kobiety włosy krepy instrukcje

Aby pleciona fryzura lepiej układała się i trwała dłużej, zaleca się wcześniejsze nadanie włosom tekstury, aby były bardziej przyczepne. Najlepiej działa z lokówką lub spinką do włosów. Możesz też wcześniej spryskać włosy solą.

viking fryzury warkocz instrukcje

Fryzura Lagertha: idealna na Cosplay, Halloween, Mardi Gras lub Mardi Gras

wiking fryzury kobiety halloween cosplay lagertha

Te trzy fryzury Wikingów od Lagertha są idealne na cosplay lub karnawał. Pierwszy wariant pochodzi z rytuału wikingów z serii „Viking”, drugi – fryzura prawdziwej wojowniczki, a trzecia fryzura to nowoczesna wersja z kolorowymi pasmami.

rób sobie fryzury wikingów

viking fryzury kobiety kolory podkreśla współczesny