Włosy i fryzury

Fryzury na okrągłą twarz – wskazówki i inspiracje od gwiazd

Fryzury na okrągłą twarz -kształty twarzy-porady-pomysły

Kiedy nadejdzie czas na nową fryzurę, zastanów się, czy naprawdę powinieneś coś zmienić i zafunduj sobie nowy wygląd dla odmiany. Podobnie jak makijaż, kształt twarzy również odgrywa ważną rolę w stylizacji włosów. Małe sztuczki pomagają ukryć wady i pokazać dobre rzeczy w najlepszy możliwy sposób. Gwiazdy prezentują swoje Fryzury na okrągłą twarz a my zdradzimy Wam wskazówki stylistek.

Fryzury na okrągłą twarz – dobierz stylizację do typu i kształtu twarzy

fryzury-okrągła-twarzy-kształty-rodzaje-wskazówki-stylizacji.jpg

Najpierw należy określić kształt twarzy. Nie jest to łatwe do wyobrażenia, ponieważ oprócz konturu twarzy należy wziąć pod uwagę inne cechy. Kształt linii włosów, podbródka, odległość między oczami oraz to, czy kości nośne są dobrze widoczne, czy nie, mają związek z określeniem kształtu twarzy. Zasadniczo okrągła twarz ma taką samą szerokość i długość jak sam okrąg.

Fryzury na okrągłą twarz – krótka fryzura jak u Ginnifer Goodwin

Fryzury na okrągłą twarz -gwiazdy-okulary przeciwsłoneczne-ginnifer-goodwin

Okrągła twarz ma długie lub krótkie włosy, które powodują ruch na głowie i otaczają twarz. Ginnifer Goodwin znana jest z krótkiej fryzury, którą stylizuje dobrze i bardzo urozmaiconą. Stosuje się do rad stylistek – mała objętość po bokach i płynne przejście na długości włosów.

Fryzury na okrągłą twarz – możliwe różne style nawet przy krótkich włosach

fryzury-okrągłe-gwiazdy-krótkie-fryzury-ginnifer

Tutaj pokazujemy trzy doskonałe przykłady udanej i prostej stylizacji krótkich włosów. W przypadku krótkich włosów bardzo ważne jest, aby wyglądały na zadbane i przewiewne. Odradzamy fryzury ściśle wystylizowane, cięte pod kątem.

Fryzury na okrągłą twarz – Jennifer Lawrence Metamorfozy 

fryzury-okrągłe-celebrytki-Jennifer-Lawrence-krótkie włosy

Topowa hollywoodzka aktorka Jennifer Lawrence ma typową okrągłą twarz, a jej stylizacje mogą służyć za przykład. W 2014 roku znacznie skróciła włosy (na pierwszym zdjęciu) i pojawiła się z fryzurą pixie z długimi bocznymi grzywkami. Długie, blond pasma z przodu i jasnobrązowy kolor dominuje u nasady, co nadaje optyczną objętość i ruch w strukturze włosa.

Fryzury na okrągłą twarz – włosy średniej długości

fryzury-okrągłe-gwiazdy-gwiazdy-jennifer-lawrance-oskary

Na Oscara 2016 aktorka pojawiła się z lekko rozwiniętą grzywą sięgającą ramienia. Długi bob do ramion jest prawdopodobnie najlepszym wyborem dla pań o okrągłej twarzy, ponieważ ta fryzura rozciąga jej kontury, środkowe rozstanie równoważy szerokość.

Fryzury na okrągłą twarz – Pixie Cut 

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-kaley-cuoco-krótkie włosy

Aktorka Kaley Cuoco w ostatnich latach dużo eksperymentowała ze swoimi włosami. Wciąż pamiętamy jej niesamowitą zmianę, a w szczególności pixie. Wyglądało na niej naprawdę dobrze i nadało jej okrągłej twarzy świeżego, młodzieńczego akcentu.

Fryzury na okrągłą twarz – Kaley Cuoco

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-kaley-cuoco-casual-pixie

Pozostała wierna blond kolorowi, jakby pocałowana przez słońce, a także swojemu swobodnemu, niezobowiązującemu stylowi. Jasne kosmyki opadające wokół twarzy wywołują ruch i przyciągają uwagę tam, gdzie są najjaśniejsze – wokół oczu. Ciemna koloryzacja włosów i kroki to sztuczka stosowana przez fryzjera, aby zwrócić uwagę na inne punkty, a nie na kontury twarzy.

Fryzury na okrągłą twarz – jasne pasemka oprawiają twarz

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-kaley-cuoco-średnia długość-włosy

Dziś sympatyczna aktorka komediowa wybrała optymalną długość włosów, aby dopasować ją do okrągłego kształtu twarzy. Włosy średniej długości można stylizować na wiele sposobów, a jednocześnie nie wymagają dużej pielęgnacji. W przypadku okrągłych twarzy styliści radzą, aby zwiększyć objętość na czubku głowy i unikać bardzo geometrycznych, prostych fryzur – aby stawiać stopnie.

Fryzury na okrągłą twarz – Miranda Kerr na czerwonym dywanie 2016

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-modelka-Miranda-Kerr

Jeśli rozstanie powinno być zalecane dla okrągłej twarzy, będzie to środkowa. W zależności od wyglądu i proporcji twarzy można jednak z nią poeksperymentować. Loki, fale i warstwy rozluźniają fryzurę i tworzą nowy wygląd.

Fryzury na okrągłą twarz – zwiąż włosy

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-miranda-związana z włosami

Urocza Miranda Kerr niedawno skróciła swoje długie włosy do ramion, tworząc letni, świeży i naprawdę młodzieńczy wygląd. Na drugim zdjęciu ma włosy związane w kok. Idealna na imprezę, ta prosta fryzura jest stosunkowo łatwa do samodzielnego wykonania. W przypadku okrągłych twarzy wskazane jest umieszczenie włosów na czubku głowy wysoko i obszernie, co wizualnie wydłuża twarz.

Fryzury na okrągłą twarz – swobodne fale, takie jak Hayden Panettiere

fryzury-okrągła-twarz-gwiazdy-średnia długość-włosy-blond-Hayden-Panettiere

Hayden Panettiere wygląda naprawdę świeżo po macierzyństwie, a jej nowa fryzura z pewnością pomaga. Rozświetlenia w odcieniach blondu tworzą prawdziwą grę światła, a w połączeniu z naturalnymi falami ruch na głowie.

Fryzury na okrągłą twarz – vintage loki

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-katherine-heigl-loki-vintage

Jeśli chodzi o fale na okrągłych, pulchnych twarzach, jak u Katherine Heigl, nie należy przesadzać. Duże, typowo hollywoodzkie fale są niestety zbyt ciężkie i sprawiają, że samochód wydaje się jeszcze szerszy. W ten sposób proste grzywki podkreślają całą twarz. Dużo bardziej odpowiednie są kucyki ścięte ukośnie z jednej strony, które sprawiają, że fryzura wygląda symetrycznie w A.

Fryzury na okrągłą twarz – objętość na czubku głowy

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-katherine-heigl-volume

Jeśli masz okrągłą twarz, ułóż klasyczny i bardzo popularny kucyk nieco bardziej obszernie na czubku głowy. Tupuj wcześniej, aby włosy nie leżały zbyt płasko na głowie i przymocuj je z tyłu. Ta mała sztuczka jest idealna do szybkiej stylizacji, która optycznie wydłuża twarz

Fryzury na okrągłą twarz – przycinaj długie włosy etapami

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-Mila-Kunis-długie włosy

Oczywiście długie włosy świetnie sprawdzają się również na okrągłych, szerokich twarzach. Schodkowe pasemka wokół twarzy są koniecznością. Można je nieco rozjaśnić, aby optycznie wciągnąć więcej światła na twarz.

Fryzury na okrągłą twarz – przypięte włosy i objętość na czubku głowy

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-mila-kunis-związana-włosy

Bardzo popularne są tu również fryzury updo i te z plecionymi akcentami. Ważną wskazówką jest, aby nie oprawić twarzy – na przykład dwa symetryczne warkocze Heidi miałyby ten efekt uboczny. Bardziej odpowiednie są fryzury, które wydłużają się i sprawiają, że twarz wydaje się węższa.

Fryzury na okrągłą twarz – średniej długości włosy oprawiają twarz

fryzury-okrągła-twarz-celebrytki-emma-kamień-ciemne-oskary

W przypadku okrągłych twarzy niedopuszczalny jest nowoczesny bob ścięty na długość do podbródka i co gorsza – z prostą grzywką na poziomie brwi. Ten surowy, prosty krój oprawi twarz i podkreśla jej kształt. Zamiast tego zdecyduj się na długi bob i grzywkę, która jest delikatnie rozciągnięta aż do podbródka.

Fryzury na okrągłą twarz – opadające pasmo

fryzury-okrągła-twarz-celebrytka-emma-kamień-długie włosy

Idealna fryzura na okrągłą twarz wydaje się bardziej obszerna na czubku głowy i pozostaje wąska po bokach. Zwiewne, naturalne pasemka opadają wokół twarzy i spłaszczają ją. Doskonałym przykładem jest prosta, ale skuteczna fryzura Emmy Stone na powyższym obrazku.

Sztuczki makijażowe dla okrągłej twarzy

fryzury-okrągła-twarz-makijaż-porad-konturowanie-makijaż

Oprócz fryzury o udanym wyglądzie decyduje również makijaż. Powinien uwzględniać specyfikę struktury i wpływ osobowości. To schematyczne przedstawienie pomoże w prawidłowym konturowaniu i podświetlaniu. Zasadniczo szerokie policzki są zakryte, a linia podkreślona dokładnie nad kośćmi policzkowymi bronzerem i rozświetlaczem.