Włosy i fryzury

Fryzura z węzłem celtyckim – opisowy przewodnik

Fryzura z celtyckim węzłem instrukcje-półrozwinięte włosy

Węzły celtyckie były używane od tysięcy lat do ozdabiania świątyń i krzyży. A nawet dzisiaj często dekorujesz różne elementy garderoby czy dodatki w formie wzorów. Powodem tego jest nie tylko to, że węzły ładnie wyglądają, ale również mają przynosić szczęście. Można nim również ozdobić włosy. Chcielibyśmy, żebyś była ładna Fryzura z węzłem celtyckim przedstaw i wyjaśnij w kilku krokach, jak możesz je wykonać samodzielnie. Możesz też ćwiczyć na początku z kawałkiem liny. Jest łatwiej, bo masz to przed oczami. Gdy już się do tego przyzwyczaisz, łatwiej będzie Ci również wypróbować fryzurę Celtic Knot na swoich włosach.

Fryzura z węzłem celtyckim – krok po kroku

Fryzura z instrukcjami celtyckimi węzłami-ose-strahne-make

1. W przypadku fryzury z węzłem celtyckim najpierw weź pasmo z przedniej lewej części włosów i pociągnij je do tyłu. Następnie owiń go wokół palca wskazującego i środkowego, aby utworzyć oczko. Trzymaj tę pętlę lewą ręką, aby się nie rozplątała.

fryzura-półotwarte-włosy-celtyckie-węzeł-instrukcje

2. Teraz prawą ręką weź pasmo z prawej, przedniej strony. Jeśli to możliwe, powinna mieć taką samą grubość jak pierwsza. Trzymając oczko palcem wskazującym i kciukiem lewej ręki, małym palcem przytrzymaj prawe pasmo na miejscu, aby prawa ręka była znów wolna.

fryzura-celtycki-węzeł-instrukcje-tie-hairline

3. Wsuń prawą nitkę do góry pod oczko (nie przez otwór w oczko). Dokręć wszystko mocno.

fryzura-celtycki-węzeł-instrukcje-zaplatanie włosów

4. Możesz użyć szpilki, aby naprawić fryzurę z węzłem celtyckim do tego momentu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli robisz to sam. Poprzednio prawe pasmo, które teraz wystaje zza oczka, teraz przełożone przez oczko.

fryzura-celtycki-węzeł-instrukcje-spinka-pomoc

5. Ta sama nić musi następnie ponownie przebiegać pod sobą, a mianowicie w obszarze przed węzłem, tj. tam, gdzie biegnie od przodu w kierunku węzła. Dzięki temu prawie skończyłeś z fryzurą z celtyckiego węzła.

fryzura-celtycki-węzeł-instrukcje-zaplatanie-włosów

6. Powtórz z lewym pasmem tworzącym oczko. Następnie przymocuj węzeł szpilkami bobby i twoja fryzura z węzłem celtyckim jest gotowa.

fryzura-celtycka-instrukcje-gotowe

Instrukcje dotyczące fryzury z węzłem celtyckim będą jeszcze jaśniejsze dzięki poniższemu filmowi. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się to wypróbowanie!

półotwarta fryzura z instrukcją węzła celtyckiego