Włosy i fryzury

Cięcie grzywki – instrukcje cięcia prostego i pod kątem

Jeśli szukasz nowej fryzury z dużą zmianą, ale nie wszystkie włosy są radykalnie krótkie, zazwyczaj wybierasz kucyka. Fryzury kucyków ogromnie zmieniają wygląd pomimo niewielkiego wysiłku i tworzą dziewczęcy lub bezczelny wygląd w zależności od kształtu kucyka. Zwłaszcza, gdy spontanicznie decydujesz się na taką fryzurę i nie chcesz czekać do kolejnej wizyty u fryzjera, sam szybko łapiesz nożyczki. Aby nie prowadziło to do rozczarowania, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, jeśli chcesz sam obciąć grzywkę. W tym artykule zebraliśmy pomocne wskazówki i instrukcje, jak wyciąć grzywkę. Masz gwarancję, że uzyskasz idealny wygląd i wkrótce będziesz mógł zaprezentować swoją nową fryzurę wszystkim innym.

Cięcie grzywki – pomocne wskazówki i niezbędne narzędzia

grzywka końcówki do cięcia-nożyczki-grzebienie-narzędzia-instrukcje

To, czego zdecydowanie należy unikać podczas cięcia grzywki, to używanie nożyc kuchennych. Inne nożyczki, których używasz w życiu codziennym, również są tematem tabu. Nie są wystarczająco ostre i po prostu nie są do tego celu wykonane, ponieważ tępe ostrza powodują rozdwajanie końcówek. Zwłaszcza jeśli regularnie tworzysz fryzurę kucyka i odpowiednio przycinasz grzywkę, warto zainwestować w profesjonalne nożyczki. Wynik na pewno będzie lepszy.

grzywka wyciąć gładką fryzurę-styl-loki-brunetka

Potrzebujesz również grzebienia. To wcale nie jest drogie i jest po prostu częścią cięcia. Nawet nie próbuj zamiast tego używać pędzla. Co najwyżej to wszystko jeszcze bardziej komplikuje. Z drugiej strony grzebień nie tylko wspaniale dzieli włosy, ale także sprawia, że ​​wszystko jest wyraźniejsze dzięki wąskiej konstrukcji.

Nowoczesna fryzura kudłata z grzywką kurtynową podbija głowy w 2019 roku!

Mikrokucyk powraca: kto lubi krótki kucyk?

Trendowe fryzury: średniej długości, warstwowe i z grzywką – 13 stylów & Porady

grzywka cięta pionowo-końcówki-włosy-instrukcje-fryzury

Nigdy nie jest cięty poziomo! Nawet jeśli pożądane są proste grzywki, zawsze trzymaj nożyczki pionowo lub pod kątem do góry i przycinaj włosy. Robisz to krok po kroku i nie ryzykujesz usunięcia zbyt dużej ilości włosów naraz, a nawet uzyskania krzywych grzywek. Nie należy też zbyt mocno ciągnąć włosów grzebieniem. Nawet wtedy zbyt wiele można szybko odciąć, a grzywka staje się zdecydowanie za krótka.

Jest to również powód, dla którego warto obciąć grzywkę, gdy włosy są suche. Wilgoć sprawia, że ​​włosy są dłuższe (choć minimalnie) z powodu ciężkości. Gdy tylko włosy wyschną i ściągną się po obcięciu grzywki, doświadczysz nieprzyjemnej niespodzianki, ponieważ stają się krótsze.

Popularne długie fryzury z grzywką – 20 pomysłów na stylizację i porad

Fryzury z grzywką, fryzurą typu bob i kucykiem

Fryzura z grzywką- trendy na jesień 2014

Cięcie grzywki – instrukcje w zależności od kształtu

grzywka-strzyżenie-diy-fryzura-fryzura-pomysł-zrób-siebie

To, jak dokładnie wykonasz cięcie, zależy oczywiście przede wszystkim od kształtu, jaki chcesz uzyskać. Sierść na kucyki proste jest utrzymywana i strzyżona inaczej niż w wariancie skośnym. Mamy dwa przewodniki, które z pewnością pomogą ci, jeśli chcesz wyciąć grzywkę. Zawsze nie spiesz się. Jeśli się spieszysz, lepiej odłożyć nową fryzurę kucyka na inny dzień.

Wytnij prostą grzywkę

proste-instrukcje-proste-instrukcje-pomysł-dla-początkujących

Jeśli nie masz jeszcze kucyka, generalnie zaleca się, aby pierwsze cięcie wykonał fryzjer. Potrafi znaleźć najlepszy kształt dla Twojej twarzy i w ten sposób również najlepiej określić prawidłową długość, szerokość i gęstość. Później wystarczy regularnie przycinać gotowy wygląd, co oczywiście jest o wiele łatwiejsze.

proste grzywki obcinają sobie pełne grzywki jak Zoey Deschanel

Jeśli nie czekasz i chcesz samemu stworzyć fryzurę kucyka z wciąż długich włosów, najpierw zwiąż kucyk. Z tego kucyka stopniowo wyciągnij kilka pasm grzebieniem z przednich części lub najpierw rozdziel pasma, a następnie zwiąż włosy. Niech spadną na twoją twarz. To najprostszy sposób na określenie grubości i szerokości grzywki. Możesz także użyć kącika oka podczas obcinania grzywki. Końce kucyka nie powinny wystawać zbyt daleko poza zewnętrzne kąciki oczu.

sam wytnij i stylizuj pełną grzywkę

Jeśli jesteś zadowolony z ilości włosów, najpierw przytnij je z grubsza do poziomu oczu. Tutaj nie ma znaczenia, czy cięcie jest krzywe, ponieważ będziesz dalej ciąć, aby uzyskać odpowiednią długość. Teraz możesz stopniowo przycinać włosy. Wreszcie powinny sięgać poniżej brwi. Okresowo sprawdzaj długość kucyka i czy cięcie jest proste. Następnie możesz dalej przycinać grzywkę lub kończyć z nimi.

Wytnij ukośną grzywkę

pony-cutting-pomysł-fryzury-dziewczęcy-ukośny

Jeśli chcesz przeciąć grzywkę po przekątnej, procedura jest znowu inna. Możesz sam wyciąć ukośnego kucyka za pomocą tych samych narzędzi. Jeśli sam obcinasz takie pół grzywki, tutaj również należy uważać, aby najkrótsza część nie wystawała poza dolną krawędź brwi. Prawidłowe przycinanie ukośnej grzywki nie jest szczególnie łatwym zadaniem. Jeśli mimo to się odważysz, wykonaj następujące czynności:

Jak samodzielnie wyciąć ukośne grzywki

Ukośny, pół kucyka uzyskuje się, najpierw przeczesując pożądane części włosów do przodu i związując pozostałe części razem lub przypinając je. Kiedy zbierasz przednie pasmo na grzywkę, po lewej i prawej stronie na głowie powstają dwa przedziałki, które tworzą trójkąt, że tak powiem. Końcówka znajduje się w najlepszym razie na środku głowy, ale zależy to głównie od tego, ile włosów chcesz obciąć lub jak gruba ma być grzywka. Rozstanie to świetne narzędzie. W zależności od tego, z której strony twarzy jest cięty boczny kucyk, przeciwne rozstanie służy jako równoległe do cięcia, że ​​tak powiem.

Teraz przenieś pasmo na przeciwną stronę wybranego i gładko je rozczesz. Więc jeśli chcesz grzywkę po prawej stronie, weź pasmo w lewo do cięcia i odwrotnie. Teraz określasz linię cięcia. Jak już wspomniano, biegnie ona równolegle do czubka głowy i powinna znajdować się mniej więcej poniżej kości policzkowych. To oczywiście może się różnić w zależności od tego, jak długi powinien być kucyk. Lepiej zostawić nitkę trochę dłuższą, a następnie skracać ją kawałek po kawałku, niż przycinać zbyt krótką grzywkę.

Alternatywnie można również użyć brzytwy, jeśli chcesz wyciąć pod kątem grzywkę. Możesz dowiedzieć się dokładnie, jak to działa, w tym filmie:

Obcinanie krótkiej grzywki – mikro kucyk

Bardzo krótki kucyk z ubarwieniem balayage

Mikro kucyk to bez wątpienia coś dla odważnych, ponieważ jest niezwykle rzucający się w oczy, ekstrawagancki i przede wszystkim nie pasuje do każdego kształtu twarzy. Dlatego szczególnie wskazane jest, aby szedł do fryzjera, a nie pomagał. Jest to nie tylko najlepszy sposób oceny, czy mikro grzywka w ogóle jest dla Ciebie odpowiednia, ale także może później określić odpowiednią długość.

Kątowy mikro kucyk do krótkich i długich włosów

Ponadto właściwe cięcie jest tutaj szczególnie ważne. Podczas gdy ukośny kucyk automatycznie ukrywa wady, spadając, mini grzywka znajduje się bezpośrednio na czole, dzięki czemu widoczne są wszystkie pasma, każde ukośne nacięcie i inne wady. Jeśli nadal nie byliśmy w stanie Cię odwieść, a nadal chcesz wyciąć mikro grzywkę, najlepiej postąpić w następujący sposób:

 • Najpierw wykonaj powyższe instrukcje dotyczące prostych grzywek.
 • Następnie stopniowo usuwaj więcej włosów z grzywki, ponownie przycinając je pionowo.
 • W ten sposób skróć grzywkę kawałek po kawałku, aż będziesz zadowolony z długości. Po każdym cięciu sprawdź w lustrze, czy długość Ci pasuje i dopiero wtedy dotnij więcej, jeśli to konieczne.
 • W zasadzie nie ma precyzyjnej reguły co do właściwej długości, bo każdy ma coś innego. Niektórzy noszą go do połowy czoła, inni nawet krócej. Istnieją również warianty pochylone.
 • Pamiętaj: raz wyłączony, pozostaje do czasu, aż włosy odrosną! Nie spiesz się z cięciem, bądź cierpliwy.

Nieregularny i długi kucyk do czarnych włosów z czerwonymi akcentami

Mikro kucyk świetnie wygląda na owalnych twarzach, należy unikać okrągłych twarzy. Powodem tego jest to, że ultrakrótki krój sprawia, że ​​twarz wydaje się jeszcze szersza. To samo dotyczy kanciastych twarzy. Osoby z twarzą w kształcie serca mogą mieć szczęście. W niektórych przypadkach krótkie grzywki mogą w rzeczywistości schlebiać twarzy.

Wskazówka: Jeśli nie masz pewności, możesz to łatwo przetestować raz. Zbierz włosy tak, jakbyś miała zawiązać warkocz i po prostu trzymaj końce przed czołem jak grzywkę. Działa to również, jeśli zawiążesz wysoki kok i wyciągniesz końce włosów z gumki tuż nad czołem.

Pół kucyka – Wytnij modnego francuskiego kucyka

Kudłata fryzura z obszernym kucykiem w stylu lat 70.

Modny francuski krój, znany również jako kudłata fryzura, który przypomina francuskie piękności, takie jak Brigitte Bardot, a zwłaszcza ich fryzury z lat 60. i 70., to bardzo popularny trend, który prawdopodobnie zauważyłeś kilka razy lub który wkrótce zobaczysz więcej często będzie. Więc nie dziwi nas, jeśli zdecydowałeś się na ten wygląd i chcesz wyciąć kilka francuskich grzywek.

Fryzura z francuskim kucykiem wygląda swobodnie elegancko, nawet z kucykiem

A prawdopodobieństwo, że trafisz nim na dobry hit, jest bardzo wysokie, ponieważ atrakcyjne grzywki pasują do prawie każdego kształtu twarzy i nadają się zarówno do fryzur typu bob, jak i długich włosów. Tylko jeśli masz wysokie lub szerokie czoło, powinieneś być ostrożny i wcześniej zasięgnąć porady. Kręcone włosy są również mniej odpowiednie. Niemniej jednak zalecamy najpierw wizytę u fryzjera. Jeśli nadal chcesz samodzielnie wyciąć grzywkę French Cut, możesz to zrobić w następujący sposób:

Fryzura pół kucyka w stylu francuskim na proste włosy

 • Tworzą część środkową.
 • Weź włosy, które chcesz zamienić w kucyka do przodu (taka sama ilość po lewej i prawej stronie przedziałka) a resztę przypnij do tyłu lub zwiąż.
 • Rozłóż tę część włosów na środku, aby uzyskać dwie sekcje.
 • Zacznij od jednego z dwóch. Podnieś je grzebieniem i stopniowo odcinaj tylko bardzo krótki kawałek od środka od góry do dołu. Najkrótszy punkt powinien znajdować się tuż pod brwiami, gdy zdejmujesz grzywkę z jednej strony. Najdłuższy jest na poziomie podbródka.
 • Bądź cierpliwy, przycinając i tnąc tylko trochę na raz, a następnie dwukrotnie sprawdź długość przed ponownym założeniem nożyczek. Powinno być równe, stopniowane cięcie.
 • Jeśli jesteś zadowolony z tej połowy, powtórz wszystko również z drugą połową. Pierwsza połowa kucyka służy jako szablon.

Regularnie przycinaj i przycinaj grzywkę

grzywka-pomysły-zrób-to-sam-przycinanie-fryzjer

Najlepiej przycinać włosy kucyka co kilka dni, zamiast czekać tygodniami, aż urosną zbyt długie i przykują wzrok. To po prostu ułatwia pracę. Jeśli jednak nie znalazłeś na to czasu lub po prostu zapomniałeś, po prostu postępuj zgodnie z odpowiednimi instrukcjami, w zależności od rodzaju kucyka: Po wyschnięciu podnieś część włosów grzebieniem i trochę przytnij. Następnie sprawdź długość, aby zobaczyć, czy trzeba jeszcze wykonać cięcie. Ponownie tnij pionowo, a NIE poziomo!

grzywka-cut-ukośny-poradnik-wideo-kobiecy-zabawny-look

Nawiasem mówiąc, należy wspomnieć, że wielu fryzjerów oferuje teraz również bezpłatne strzyżenie po wykonaniu z nimi podstawowego cięcia. O więcej informacji najlepiej zapytać fryzjera. Może się nawet okazać, że niepotrzebnie sobie nie zawracasz głowy.