Wielkanoc i wiosna

Zrób własne wiosenne dekoracje z papieru: 5 pięknych pomysłów na origami

Powoli zbliża się wiosna, a wraz z nią wielu z nas chce odpowiednio udekorować własne cztery ściany. Kolorowa wiosenna dekoracja zapewnia dobry nastrój i stwarza wesołą atmosferę pomimo niepogody. Zamiast kupować drogie przedmioty dekoracyjne, możesz samodzielnie wykonać ozdoby z prostych materiałów. Dziś pokażemy Ci, jak wykorzystać technikę składania papieru do stworzenia wspaniałej wiosennej dekoracji.

Udekoruj origami

Udekoruj żurawiami do dekoracji ścian origami

Przekształcenie prostego kwadratowego kawałka papieru w piękną dekorację – to japońska sztuka składania origami. Czy to zwierzęta, kwiaty czy skrzynki, przy odrobinie cierpliwości i odrobinie umiejętności powstają wspaniałe kreacje, które budzą podziw. Złożone figurki można układać w grupy, tworząc piękną wiszącą dekorację, a także pojedynczo, np. jako ozdobę stołu.

Najważniejsze w origami jest to, że nie potrzebujesz żadnych innych materiałów poza papierem. Bez nożyczek, bez kleju – po prostu zagnij, złóż i zagnij. Chociaż większość figurek origami na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle skomplikowana, nawet początkujący mogą opanować sztukę składania. Wszystko czego potrzebujesz to trochę cierpliwości i dobre instrukcje składania. Ze szczegółowymi Instrukcje origami W tej kolekcji możesz również samodzielnie wykonać wspaniałe składane figurki. Instrukcje są łatwe do wykonania i wyjaśniają krok po kroku drogę do gotowej figury. Jeśli weźmiesz pod uwagę dzieci, gwarantowana jest rodzinna zabawa. Poniżej pokazujemy, jak domowe dzieła sztuki origami można zintegrować z wiosennymi dekoracjami.

Ładne pomysły na wiosenną dekorację z figurkami origami

Motyle i kwiaty origami jako wiosenne dekoracje

Chcesz na wiosnę udekorować swoje mieszkanie kolorowymi figurami origami? O tej porze roku motywy takie jak kwiaty, niektóre zwierzęta i motyle są po prostu idealne. Tutaj znajdziesz kilka świetnych pomysłów jako inspiracji, jak przekształcić proste składane figurki we wspaniałe wiosenne dekoracje.

Motyle

Motyl to klasyczna figurka origami, którą łatwo złożyć i dlatego jest idealna dla początkujących. Na motyla potrzebny jest jeden kwadratowy kawałek papieru, a jeśli opanujesz tę technikę, w krótkim czasie można wyczarować kilka motyli. Można je na przykład przykleić do ściany, nawlec w ozdobny łańcuszek lub zawiesić pojedynczo pod sufitem. To wnosi wdzięczną łaskę motyli do twojego własnego domu.

Żurawi

Wiosenna dekoracja z żurawiami origami i kwitnącymi gałęziami

Żuraw, nadal znany jako ptak szczęścia, jest uważany za symbol sztuki origami i jest uczony przez każdego początkującego w technice składania papieru. Żurawie są również zwiastunami wiosny na niebie i dlatego idealnie nadają się do dekoracji mieszkania o tej porze roku. Z kolei do złożenia żurawia wystarczy arkusz papieru origami w dowolnym kolorze. Na przykład na ścianie z kilku żurawi można przedstawić wiosenną migrację ptaków. Możesz też przymocować wieszak do każdego żurawia i ozdobić nim kilka prawdziwych lub sztucznych gałązek kwiatowych w pięknym wazonie.

kwiat

Twórz własne wiosenne dekoracje, składaj kwiaty origami

Nic nie jest lepsze na wiosenne dekoracje niż wczesne bloomersy. Przebiśniegi, tulipany i żonkile wyglądają niesamowicie dekoracyjnie i nadają mieszkaniu świeżości. Ponieważ dekoracja z prawdziwych kwiatów nie trwa tak długo, zalecamy złożenie tych pięknych wiosennych kwiatów z papieru. Wytrzymują przez lata, a w kolejnych latach mogą być również wykorzystywane jako dekoracje wiosenne. Złożone kwiaty można wykorzystać np. do stworzenia całego kosza z kwiatami lub pięknego bukietu i udekorowania nim stołu.

Zajączek wielkanocny

Pomysł na dekorację wielkanocną DIY z króliczkiem origami

Wielkanoc jest jednym z największych wiosennych świąt i oferuje mnóstwo inspiracji dla rękodzieła. Wielkanocna dekoracja może być kolorowa i wesoła, podobnie jak sama wiosna.Sztuka składania origami ma też coś do zaoferowania na Wielkanoc. Od prostych kubków na jajka po urocze pisklęta i kury. Sprawdzonym klasykiem jest jednak zajączek wielkanocny, który wspaniale nadaje się zarówno na stół, jak i na wielkanocny koszyczek.

Kolorowa dekoracja wisząca

Zrób kolorowe kostki origami jako wiszącą dekorację na wiosnę

Jeśli podoba Ci się dekoracja nieco bardziej abstrakcyjna, możesz wykonać wiszącą dekorację z figur geometrycznych. Co powiesz na przykład na kolorowe kostki? Ponieważ są one składane z kilku kwadratowych kartek, mówi się w tym przypadku o modułowym origami lub tangrami. Połączenie różnych papierów tworzy kolorowe składane figurki, które wspaniale nadają się do wiosennych dekoracji. Kostki możesz zawiesić na obręczy ze sznurkiem, aby samemu wykonać kolorową pływającą zawieszkę.